Kategorie: DopingWiadomości

Samuel Sanchez zdyskwalifikowany na dwa lata

Samuel Sanchez został na dwa sezony zdyskwalifikowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) za naruszenie przepisów antydopingowych.

Unia w specjalnym komunikacie poinformowała o zakończeniu sprawy emerytowanego już kolarza. Z dostępnych informacji wynika, że organy antydopingowe zaakceptowały wytłumaczenie Hiszpana, który winą za pozytywny test obarczył zanieczyszczony suplement.

UCI nie podała szczegółów sprawy. Wymiar zawieszenia i opis decyzji sugerują jednak, że Sanchez zaakceptował najsurowszą z kar przewidzianych w przypadku wykazania, że substancja zabroniona pochodziła z produktu zanieczyszczonego i że na zawodniku nie ciąży istotna wina lub zaniedbanie (10.5.2.1 Kodeksu WADA).

Sanchez w sierpniu 2017 roku został tymczasowo zawieszony po pozytywnym teście na GHRP-2, syntetyczny peptyd wzmagający uwalnianie hormonu wzrostu. Hiszpan, mistrz olimpijski z 2008 roku, został zwolniony przez swój ówczesną ekipę, BMC Racing, i z końcem 2017 roku zakończył sportową karierę.

Sprawa dziś 41-letniego byłego zawodnika przycichła, ale według UCI rozwiązanie jej nie mogło odbyć się szybciej. Do ustalenia pochodzenia środka potrzebne miały być liczne ekspertyzy oraz "dodatkowe postępowania".

Sanchez oficjalnie zdyskwalifikowany jest do sierpnia 2019 roku.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11