Greg van Avermaet ma mieć większą pomoc

Kampania wiosenna nie spełniła do końca oczekiwań kierownictwa CCC Team. Dyrektor generalny polskiego zespołu zapowiada wzmocnienie składu, by odciążyć w klasykach Grega van Avermaeta.

Jim Ochowicz w rozmowie z "Cyclingnews" przyznał, że mistrz olimpijski pozostawał osamotniony, a ekipom z bardziej wyrównanym składem łatwiej było o dobre wyniki. Van Avermaet zajął drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad i był trzeci w E3 BinckBank Classic. W pozostałych klasykach zajął nieco dalsze lokaty.

Sezon klasyków był niezły. Zdobyliśmy dwa miejsca na podium i zawsze walczyliśmy. Po prostu nie mieliśmy wystarczających argumentów, aby zwyciężyć. W 2020 planujemy wzmocnić skład na klasyki. Mam nadzieję, że to zmniejszy presję na Grega

– podsumował Amerykanin.

Wracając do wzmocnień Ochowicz nie jest przekonany, czy w przyszłym sezonie pojawi się w CCC kolarz liczący się na poważnie w Wielkich Tourach.

Nie wiem jak to będzie. Trzeba przejrzeć listę grandtourowców, przyglądając się nazwiskom i ekipom, a nie wszyscy są do pozyskania lub nie pasują do zespołu... Nie ścigamy się w tym wyścigu, to jest plan na przyszłość.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    13 maja 2019, 14:59 o 14:59

    czyli deklaracja jasna...jeszcze jeden lider na klasyki i zawodnicy pokroju Masnady (ten ponoć blisko CCC), Hirta, Grosschartnera na etapy górskie i mniejsze wyścigi. I słusznie...

  2. Defy

    14 maja 2019, 00:06 o 00:06

    Trochę szkoda GVA. W tej ekipie na wielkie sukcesy nie ma co liczyć...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: