Mediolan-San Remo 2019. Matteo Trentin na czele Mitchelton-Scott

Matteo Trentin

Mistrz Europy Matteo Trentin poprowadzi australijską ekipę Mitchelton-Scott na trasie pierwszego w tym roku monumentu – Mediolan-San Remo (23 marca).

Matteo to nasz człowiek na ten wyścig. Jest w formie, zapisał już kilka dobrych wyników. Zna ten wyścig i wie, że jest w stanie go wygrać

– ocenił Matt White, dyrektor sportowy grupy.

Włoskiego sprintera w finale na Cipressie i Poggio wesprą doświadczeni zawodnicy: mistrz RPA Daryl Impey i Słoweniec Luka Mezgec oraz wszechstronny Duńczyk Christopher Juul-Jensen. O dobrą pozycję 29-latka na trasie 291-kilometrowego wyścigu zatroszczy się Australijczyk Michael Hepburn, natomiast w składzie pojawią się także dwaj debiutanci – Robert Stannard i Edoardo Affini.

Zespół Mitchelton-Scott w przeszłości na trasie „wiosennych mistrzostw świata” trzykrotnie dowoził swojego kolarza na podium. W 2012 roku wyścig wygrał Simon Gerrans, w 2015 roku trzeci finiszował Michael Matthews, a przed rokiem drugie miejsce zajął Caleb Ewan.

Trentin, którego najlepszym wynikiem w najdłuższym klasyku świata jest 10. miejsce z 2015 roku, w tym roku wygrał dwa odcinki Vuelta a Andalucia i do startu podchodzi z nadzieją namieszania w sprinterskiej czołówce.

Jestem chyba w lepszej formie niż przed rokiem. Wyciągnąłem wnioski, zobaczymy co to zmieni w sobotę. Na trasie będzie się dużo działo, liczba możliwych scenariuszy jest spora, ale, patrząc na występy w Paryż-Nicea, myślę, że jesteśmy na to gotowi

– powiedział.

Skład Mitchelton-Scott na Mediolan-San Remo 2019: Edoardo Affini, Michael Hepburn, Daryl Impey, Chris Juul-Jensen, Luka Mezgec, Robert Stannard i Matteo Trentin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: