Mediolan-San Remo 2019. Kristoff i Gaviria po finisz na Via Roma

Alexander Kristoff

Alexander Kristoff i Fernando Gaviria spróbują odnaleźć się w finale wyścigu Mediolan-San Remo (23 marca) i powalczyć o zwycięstwo dla grupy UAE Team Emirates.

Norweg, triumfator wyścigu z 2014 roku, od 2013 roku nie skończył zmagań poza pierwszą ósemką. Ósmy finiszował w 2013 roku, wygrał rok później, w 2015 roku przyjechał drugi, w 2016 szósty, a w ostatnich dwóch sezonach zadowalać się musiał czwartym miejscem.

31-latek powinien być liderem zespołu, a jego partnerem w rozegraniu końcówki powinien być 24-letni Gaviria, piąty kolarz wyścigu z 2017 roku. Dla duetu ten start będzie pierwszym z przystanków na wspólnie pokonywanym szlaku największych klasyków. Dotychczas współpracowali tylko na trasie UAE Tour, razem starając się o etapowe zwycięstwo Gavirii i dwa drugie miejsca na etapach.

Liderzy UAE Team Emirates nie mają za sobą obfitej w sukcesy wiosny. Kristoff na koncie zapisał póki co tylko etap Tour of Oman, natomiast Gaviria dwa etapy Vuelta a San Juan i odcinek UAE Tour.

Kristoff należy do najszybciej finiszujących kolarzy na Via Roma po ponad 290 kilometrach przed rokiem przegrał finisz z grupy tylko z Calebem Ewanem i Arnaudem Demarem, a dwa lata temu wygrał finisz z grupy walczącej o czwarte miejsce.

Skład UAE Team Emirates na Mediolan-San Remo: Alexander Kristoff, Fernando Gaviria, Sven Erik Bystrom, Marco Marcato, Jasper Philipsen, Oliveiro Troia i Diego Ulissi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: