Mediolan-San Remo 2019. Greg van Avermaet: "w sobotę dam z siebie wszystko"

Greg van Avermaet

Belg Greg van Avermaet będzie liderem zespołu CCC na Mediolan-San Remo (23 marca).

33-latka na trasie najdłuższego klasyku świata wesprze ekipa, która pomagała mu dotychczas na trasach pierwszych klasyków i trzech wiosennych etapówek. W składzie znaleźli się doświadczeni szermierze klasyków jak Michael Schär i Łukasz Wiśniowski czy, debiutujący w "La Primavera", Guillaume Van Keirsbulck. Dyrektor sportowy Fabio Baldato do dyspozycji ma też Alessandro De Marchiego, który odpowiadać ma na akcje zaczepne. W wybranej siódemce zabraknie Francisco Ventoso, który w kraksie na trasie Paryż-Nicea doznał kontuzji.

Dla Van Avermaeta Mediolan-San Remo nie miał w przeszłości statusu flandryjskich monumentów. Mistrz olimpijski kilkukrotnie kończył wyścig wysoko, w 2011 roku finiszował dziewiąty, a w 2016 roku do mety dotarł jako piąty, ale nigdy nie udało mu się włączyć do walki o podium.

W tym roku Belg spróbuje swoich sił w rozgrywce na Cipressie i Poggio – dwóch wzgórzach, na których rozegra się walka o kolejność wjazdu na Via Roma w San Remo.

Mimo dystansu Mediolan-San Remo to wyścig, który łatwo skończyć, ale niesamowicie trudno wygrać. To także bardzo otwarty wyścig, szansę mają wszyscy, którzy na Poggio są jeszcze z przodu. Byłem tu dwa razy w dziesiątce, wiem jak dobrze tu wypaść, szczególnie jeśli po ciężkim dniu czeka nas sprint. Wszystko może się wydarzyć, ja w sobotę dam z siebie wszystko

– zadeklarował Van Avermaet.

Czuję się naprawdę dobrze po Tirreno-Adriatico. Z występów w końcówkach jego długich etapów czerpię pewność siebie. To była idealna ścieżka przygotowań do klasyków, myślę, że cały zespół na tym skorzystał

– dodał.

Skład CCC Team na Mediolan-San Remo 2019: Greg van Avermaet, Michael Schär, Gijs van Hoecke, Nathan van Hooydonck, Łukasz Wiśniowski, Guillaume Van Keirsbulck i Alessandro De Marchi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Chinczyk

    20 marca 2019, 19:53 o 19:53

    Ten monument średnio mu pasuje więc jak będzie w top5 to będzie świetnie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: