Mediolan - San Remo 2019. Viviani i Alaphilippe na czele Deceuninck - Quick-Step

Elia Viviani

Julian Alaphilippe i Elia Viviani poprowadzą Deceuninck - Quick-Step podczas sobotniego Mediolan-San Remo.

Historia najdłuższego z wiosennych klasyków pokazuje, że rywalizacja w nim skończyć się może dwojako. Albo w wyniku sprinterskiej rozgrywki na ostatnich metrach, albo za sprawą skutecznie przeprowadzonej ucieczki. Na oba te rozwiązania zdecydowało się przygotować belgijskie Deceuninck - Quick-Step. W kontekście finiszu z grupy o sukces walczyć będzie Elia Viviani, zaś wypatrywać odpowiedniej chwili na atak będzie Julian Alaphilippe.

Włoski mistrz w tym sezonie zdążył zanotować już cztery zwycięstwa na poziomie WorldTouru. Po ostatnie z nich sięgnął na zakończonym wczoraj Tirreno - Adriatico, co pokazuje, że znajduje się aktualnie w wysokiej dyspozycji.

Drużyna jest w znakomitej formie, odpowiednio przygotowana do rywalizacji. Triumf w Mediolan-San Remo jest jednym z moich marzeń, jest na szczycie mojej listy celów. Byłoby czymś niezwykłym sięgnąć tu po sukces. Oczywiście nie jesteśmy odosobnieni w tym marzeniu, wiele innych drużyn ostrzy sobie zęby na ten wyścig. Mimo to przystąpimy w sobotę do walki mocno zmotywowani i pewni swojego planu

— zapowiedział Elia Viviani.

Drużynowy kolega Włocha, Julian Alaphilippe, również wrócił z wyścigu "dwóch mórz" z łupem w postaci etapowego sukcesu. Francuz umiejętnie przechytrzył niezwracających na niego uwagi sprinterów w końcówce 6. odcinka i przekroczył linię mety tuż przed ich nosami. Nie jest więc zaskoczeniem, że to właśnie on często wskazywany jest na faworyta sobotniej rywalizacji.

Mieliśmy piękny tydzień na Tirreno-Adriatico. Osobiście czuję się znakomicie i mam wysokie morale po zwycięstwie odniesionym na ostatnim etapie. Mamy solidny zespół, gotowy na rozegranie wyścigu na różne sposoby, co widać po składzie. Liczę, że w sobotę będę czuł się równie dobrze co przez ostatnie dni i wykorzystam to w finale

— powiedział z kolei Francuz z Deceuninck - Quick-Step.

Poza Vivianim i Alaphilippem, barwy drużyny Patricka Lefereve'a w Mediolan - San Remo reprezentować będą: Philippe Gilbert, Tim Declercq, Yves Lampaert, Maximiliano Richeze i Zdenek Stybar.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: