23-letni Holender Cees Bol wygrał 74. edycję flandryjskiego semi-klasyku Nokere Koerse.
Kolarz Team Sunweb po finiszu z peletonu wyprzedził Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) i Jaspera Philipsena (UAE Team Emirates).
Szymon Sajnok (CCC Team) zajął 11. miejsce.
Trasa wyścigu (196 km) kręciła się w okolicach Nokere, prowadząc przez 20 sektorów bruku, o łącznej długości ponad 15 kilometrów. W tym mieściła się siedmiokrotna przeprawa przez Nokereberg (300 m; 4%), gdzie położona była linia mety. Do tego należy dodać wąskie, boczne drogi i odkryty teren.
W stawce było 9 drużyn WorldTour, z kolarzami CCC Team włącznie. Swoje wiosenne starty w klasykach rozpoczął mistrz świata w przełajach Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), a Deceuninck-Quick Step postanowił przetestować na „małych” brukach Remco Evenepoela.
Akcję po starcie utworzyli David Boucher (Tarteletto – Isorex), Axel Journiaux (Direct Energie), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert), Otto Vergaerde (Corendon-Circus) i Mattia Viel (Androni Giocattoli). Peleton odpuścił piątkę na ponad 7 minut.
25 kilometrów przed metą ucieczkę doścignięto. Próby zawiązania następnej nie powiodły się. Wyścig zakończył dramatyczny sprint z peletonu,.
Przy wjeździe na bruk doszło do poważnej kraksy, w wyniku której do szpitala m.in. odwieziono Van der Poela. Z przodu rozprowadzony został Ackermann, jednak mistrza Niemiec wyraźnie wyprzedził Cees Bol.
Wyniki Danilith Nokere Koerse 2019 (1.HC), Deinze - Nokere (195,6 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Cees Bol | Team Sunweb | 4:32:37 |
2. | Pascal Ackermann | Bora-Hansgrohe | |
3. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
4. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
5. | Hugo Hofstetter | Cofidis, Solutions Credits | |
6. | Jonas Van Genechten | Vital Concept-B&B Hotel | |
7. | Justin Jules | Wallonie Bruxelles | |
8. | Bram Welten | Arkéa Samsic | |
9. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
10. | Lawrence Naesen | Lotto Soudal | |
11. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
12. | Thomas Boudat | Direct Energie | |
13. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
14. | Baptiste Planckaert | Wallonie Bruxelles | 00:05 |
15. | André Rodrigues Carvalho | Hagens Berman Axeon | |
16. | Rüdiger Selig | Bora-Hansgrohe | 00:06 |
17. | Arjen Livyns | Roompot-Charles | 00:08 |
18. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:21 |
19. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 00:23 |
20. | Julien Trarieux | Delko Marseille Provence KTM | |
21. | Mihkel Räim | Israel Cycling Academy | |
22. | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | |
23. | Zakkari Dempster | Israel Cycling Academy | 00:25 |
24. | Aleksandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
25. | Boris Vallee | Wanty-Gobert | |
26. | Jay Mc Carthy | Bora-Hansgrohe | 00:33 |
27. | Mathias De Witte | Roompot-Charles | |
28. | Remy Mertz | Lotto Soudal | |
29. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:40 |
30. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
31. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
32. | Niels de Rooze | Tarteletto-Isorex | |
33. | Lukas Pöstlberger | Bora-Hansgrohe | 00:44 |
34. | Christian Knees | Team Sky | |
35. | Kenny Dehaes | Wallonie Bruxelles | 00:46 |
36. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert | |
37. | Benoit Jarrier | Arkéa Samsic | |
38. | Franck Bonnamour | Arkéa Samsic | |
39. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | |
40. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 00:52 |
41. | Manuele Mori | UAE Team Emirates | |
42. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 00:54 |
43. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | |
44. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:56 |
45. | Florian Senechal | Deceuninck-QuickStep | |
46. | Nicola Bagioli | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
47. | Rémi Cavagna | Deceuninck-QuickStep | 00:59 |
48. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert | 01:01 |
49. | Lorrenzo Manzin | Vital Concept-B&B Hotel | |
50. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
51. | Nacer Bouhanni | Cofidis, Solutions Credits | 01:03 |
52. | Iljo Keisse | Deceuninck-QuickStep | |
53. | Eliot Lietaer | Wallonie Bruxelles | |
54. | Angelo Tulik | Direct Energie | |
55. | Pim Ligthart | Direct Energie | |
56. | Lars Boom | Roompot-Charles | 01:11 |
57. | Remco Evenepoel | Deceuninck-QuickStep | |
58. | Iuri Filosi | Delko Marseille Provence KTM | |
59. | Zico Waeytens | Cofidis, Solutions Credits | |
60. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Credits | |
61. | Pavel Sivakov | Team Sky | |
62. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | |
63. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert | 01:18 |
64. | Pieter Serry | Deceuninck-QuickStep | 01:21 |
65. | Christopher Lawless | Team Sky | 01:23 |
66. | Bert De Backer | Vital Concept-B&B Hotel | 01:29 |
67. | Kristoffer Halvorsen | Team Sky | 01:31 |
68. | Joan Bou Company | Nippo-Vini Fantini-Faizane | 01:35 |
69. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
70. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Riwal Readynez Cycling Team | 01:36 |
72. | Jordi van Dingenen | Tarteletto-Isorex | |
73. | Aime De Gendt | Wanty-Gobert | 01:40 |
74. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | |
75. | Paweł Bernas | CCC Team | |
76. | Lindsay De Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:43 |
77. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert | |
78. | Enzo Wouters | Lotto Soudal | |
79. | Kamil Gradek | CCC Team | 01:46 |
80. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:48 |
81. | Erik Baska | Bora-Hansgrohe | 01:52 |
82. | Julien van den Brande | Tarteletto-Isorex | |
83. | Jonas Koch | CCC Team | 01:53 |
84. | Damiano Cima | Nippo-Vini Fantini-Faizane | 01:55 |
85. | Jérémy Lecroq | Vital Concept-B&B Hotel | 01:56 |
86. | Alexandre Pichot | Direct Energie | 02:03 |
87. | Yohann Gene | Direct Energie | |
88. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
89. | Alvaro Hodeg | Deceuninck-QuickStep | 02:05 |
90. | Willem Jakobus Smit | Katusha-Alpecin | 02:12 |
91. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 02:34 |
92. | Juraj Sagan | Bora-Hansgrohe | |
93. | Nicolai Philip Brochner Nielsen | Riwal Readynez Cycling Team | 03:15 |
94. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 03:17 |
95. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:24 |
96. | Przemysław Kasperkiewicz | Delko Marseille Provence KTM | 03:25 |
97. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 03:27 |
98. | Lukas Spengler | Wallonie Bruxelles | |
99. | Imerio Cima | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
100. | Emils Liepins | Wallonie Bruxelles | |
101. | Adrien Garel | Vital Concept-B&B Hotel | |
102. | Clément Russo | Arkéa Samsic | 03:33 |
103. | Sondre Enger | Israel Cycling Academy | |
104. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
105. | Jonas Aaen | Riwal Readynez Cycling Team | |
106. | Jérémy Leveau | Delko Marseille Provence KTM | |
107. | Tobias Mørch Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | |
108. | Clément Carisey | Israel Cycling Academy | |
109. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
110. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
111. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | 04:19 |
112. | Maxime Vantomme | Tarteletto-Isorex | |
113. | Jelle Mannaerts | Tarteletto-Isorex | 05:41 |
114. | Michael Schwarzmann | Bora-Hansgrohe | 05:47 |
115. | Ludovic Robeet | Wallonie Bruxelles | |
116. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Credits | |
117. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 05:54 |
118. | Jonathan Brown | Hagens Berman Axeon | |
119. | Romain Cardis | Direct Energie | 06:08 |
120. | Michael Storer | Team Sunweb | |
121. | Maximilian Walscheid | Team Sunweb | 06:26 |
122. | David Boucher | Tarteletto-Isorex | 06:40 |
123. | Thibault Guernalec | Arkéa Samsic | 07:20 |
124. | Marco Canola | Nippo-Vini Fantini-Faizane | 07:29 |
125. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 08:04 |
126. | Stijn Devolder | Corendon-Circus | |
127. | Filippo Fortin | Cofidis, Solutions Credits | |
128. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
129. | Michael Rice | Hagens Berman Axeon | |
130. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
131. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | 08:53 |
132. | Ludwig De Winter | Wanty-Gobert | |
133. | Nathan Haas | Katusha-Alpecin | |
134. | Maxime Cam | Vital Concept-B&B Hotel | |
135. | Hiroki Nishimura | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
136. | Davide Martinelli | Deceuninck-QuickStep | |
137. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
138. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
139. | Marco Benfatto | Androni Giocattoli-Sidermec | |
140. | Kenneth Van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
141. | Alexis Guerin | Delko Marseille Provence KTM | |
142. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
143. | Dries De Bondt | Corendon-Circus | |
DNF. | Adam Blythe | Lotto Soudal | |
DNF. | Loic Chetout | Cofidis, Solutions Credits | |
DNF. | Sean De Bie | Roompot-Charles | |
DNF. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotel | |
DNF. | Alan Riou | Arkéa Samsic | |
DNF. | Maxime Daniel | Arkéa Samsic | |
DNF. | Jakob Egholm | Hagens Berman Axeon | |
DNF. | Axel Journiaux | Direct Energie | |
DNF. | Brenton Jones | Delko Marseille Provence KTM | |
DNF. | Joseph Areruya | Delko Marseille Provence KTM | |
DNF. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
DNF. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | |
DNF. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
DNF. | Floris Gerts | Tarteletto-Isorex | |
DNF. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | |
DNF. | Matteo Pelucchi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
DNF. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
DNF. | Alex Frame | Trek-Segafredo | |
DNF. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | |
DNF. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
DNF. | Juan Jose Lobato Del Valle | Nippo-Vini Fantini-Faizane | |
DNF. | Owain Doull | Team Sky | |
DNF. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
DNF. | Roy Jans | Corendon-Circus | |
DNS. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise |
Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.
Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.