Danilith Nokere Koerse 2019. Pierwszy sukces Ceesa Bola

Cees Bol

23-letni Holender Cees Bol wygrał 74. edycję flandryjskiego semi-klasyku Nokere Koerse.

Kolarz Team Sunweb po finiszu z peletonu wyprzedził Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) i Jaspera Philipsena (UAE Team Emirates).

Szymon Sajnok (CCC Team) zajął 11. miejsce.

Trasa wyścigu (196 km) kręciła się w okolicach Nokere, prowadząc przez 20 sektorów bruku, o łącznej długości ponad 15 kilometrów. W tym mieściła się siedmiokrotna przeprawa przez Nokereberg (300 m; 4%), gdzie położona była linia mety. Do tego należy dodać wąskie, boczne drogi i odkryty teren.

W stawce było 9 drużyn WorldTour, z kolarzami CCC Team włącznie. Swoje wiosenne starty w klasykach rozpoczął mistrz świata w przełajach Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), a Deceuninck-Quick Step postanowił przetestować na „małych” brukach Remco Evenepoela.

Akcję po starcie utworzyli David Boucher (Tarteletto - Isorex), Axel Journiaux (Direct Energie), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert), Otto Vergaerde (Corendon-Circus) i Mattia Viel (Androni Giocattoli). Peleton odpuścił piątkę na ponad 7 minut.

25 kilometrów przed metą ucieczkę doścignięto. Próby zawiązania następnej nie powiodły się. Wyścig zakończył dramatyczny sprint z peletonu,.

Przy wjeździe na bruk doszło do poważnej kraksy, w wyniku której do szpitala m.in.  odwieziono Van der Poela. Z przodu rozprowadzony został Ackermann, jednak mistrza Niemiec wyraźnie wyprzedził Cees Bol.

Wyniki Danilith Nokere Koerse 2019 (1.HC), Deinze - Nokere (195,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Cees BolTeam Sunweb4:32:37
2.Pascal AckermannBora-Hansgrohe
3.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
4.Boy van PoppelRoompot-Charles
5.Hugo HofstetterCofidis, Solutions Credits
6.Jonas Van GenechtenVital Concept-B&B Hotel
7.Justin JulesWallonie Bruxelles
8.Bram WeltenArkéa Samsic
9.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
10.Lawrence NaesenLotto Soudal
11.Szymon SajnokCCC Team
12.Thomas BoudatDirect Energie
13.Stan DewulfLotto Soudal
14.Baptiste PlanckaertWallonie Bruxelles00:05
15.André Rodrigues CarvalhoHagens Berman Axeon
16.Rüdiger SeligBora-Hansgrohe00:06
17.Arjen LivynsRoompot-Charles00:08
18.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise00:21
19.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy00:23
20.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence KTM
21.Mihkel RäimIsrael Cycling Academy
22.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
23.Zakkari DempsterIsrael Cycling Academy00:25
24.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
25.Boris ValleeWanty-Gobert
26.Jay Mc CarthyBora-Hansgrohe00:33
27.Mathias De WitteRoompot-Charles
28.Remy MertzLotto Soudal
29.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec00:40
30.Jakub MareczkoCCC Team
31.Michael GoglTrek-Segafredo
32.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
33.Lukas PöstlbergerBora-Hansgrohe00:44
34.Christian KneesTeam Sky
35.Kenny DehaesWallonie Bruxelles00:46
36.Tom DevriendtWanty-Gobert
37.Benoit JarrierArkéa Samsic
38.Franck BonnamourArkéa Samsic
39.Guillaume BoivinIsrael Cycling Academy
40.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates00:52
41.Manuele MoriUAE Team Emirates
42.Frederik FrisonLotto Soudal00:54
43.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
44.Mattia CattaneoAndroni Giocattoli-Sidermec00:56
45.Florian SenechalDeceuninck-QuickStep
46.Nicola BagioliNippo-Vini Fantini-Faizane
47.Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep00:59
48.Timothy DupontWanty-Gobert01:01
49.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotel
50.Łukasz OwsianCCC Team
51.Nacer BouhanniCofidis, Solutions Credits01:03
52.Iljo KeisseDeceuninck-QuickStep
53.Eliot LietaerWallonie Bruxelles
54.Angelo TulikDirect Energie
55.Pim LigthartDirect Energie
56.Lars BoomRoompot-Charles01:11
57.Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep
58.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM
59.Zico WaeytensCofidis, Solutions Credits
60.Damien TouzeCofidis, Solutions Credits
61.Pavel SivakovTeam Sky
62.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
63.Frederik BackaertWanty-Gobert01:18
64.Pieter SerryDeceuninck-QuickStep01:21
65.Christopher LawlessTeam Sky01:23
66.Bert De BackerVital Concept-B&B Hotel01:29
67.Kristoffer HalvorsenTeam Sky01:31
68.Joan Bou CompanyNippo-Vini Fantini-Faizane01:35
69.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
70.Mathias Norsgaard JørgensenRiwal Readynez Cycling Team01:36
72.Jordi van DingenenTarteletto-Isorex
73.Aime De GendtWanty-Gobert01:40
74.Maikel ZijlaardHagens Berman Axeon
75.Paweł BernasCCC Team
76.Lindsay De VylderSport Vlaanderen-Baloise01:43
77.Yoann OffredoWanty-Gobert
78.Enzo WoutersLotto Soudal
79.Kamil GradekCCC Team01:46
80.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec01:48
81.Erik BaskaBora-Hansgrohe01:52
82.Julien van den BrandeTarteletto-Isorex
83.Jonas KochCCC Team01:53
84.Damiano CimaNippo-Vini Fantini-Faizane01:55
85.Jérémy LecroqVital Concept-B&B Hotel01:56
86.Alexandre PichotDirect Energie02:03
87.Yohann GeneDirect Energie
88.Roberto FerrariUAE Team Emirates
89.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep02:05
90.Willem Jakobus SmitKatusha-Alpecin02:12
91.Oscar RiesebeekRoompot-Charles02:34
92.Juraj SaganBora-Hansgrohe
93.Nicolai Philip Brochner NielsenRiwal Readynez Cycling Team03:15
94.Harry TanfieldKatusha-Alpecin03:17
95.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec03:24
96.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM03:25
97.Brian van GoethemLotto Soudal03:27
98.Lukas SpenglerWallonie Bruxelles
99.Imerio CimaNippo-Vini Fantini-Faizane
100.Emils LiepinsWallonie Bruxelles
101.Adrien GarelVital Concept-B&B Hotel
102.Clément RussoArkéa Samsic03:33
103.Sondre EngerIsrael Cycling Academy
104.Guy SagivIsrael Cycling Academy
105.Jonas AaenRiwal Readynez Cycling Team
106.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence KTM
107.Tobias Mørch KongstadRiwal Readynez Cycling Team
108.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
109.Stijn SteelsRoompot-Charles
110.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
111.Jimmy JanssensCorendon-Circus04:19
112.Maxime VantommeTarteletto-Isorex
113.Jelle MannaertsTarteletto-Isorex05:41
114.Michael SchwarzmannBora-Hansgrohe05:47
115.Ludovic RobeetWallonie Bruxelles
116.Marco MathisCofidis, Solutions Credits
117.Will ClarkeTrek-Segafredo05:54
118.Jonathan BrownHagens Berman Axeon
119.Romain CardisDirect Energie06:08
120.Michael StorerTeam Sunweb
121.Maximilian WalscheidTeam Sunweb06:26
122.David BoucherTarteletto-Isorex06:40
123.Thibault GuernalecArkéa Samsic07:20
124.Marco CanolaNippo-Vini Fantini-Faizane07:29
125.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise08:04
126.Stijn DevolderCorendon-Circus
127.Filippo FortinCofidis, Solutions Credits
128.Rui OliveiraUAE Team Emirates
129.Michael RiceHagens Berman Axeon
130.Otto VergaerdeCorendon-Circus
131.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team08:53
132.Ludwig De WinterWanty-Gobert
133.Nathan HaasKatusha-Alpecin
134.Maxime CamVital Concept-B&B Hotel
135.Hiroki NishimuraNippo-Vini Fantini-Faizane
136.Davide MartinelliDeceuninck-QuickStep
137.Ryan MullenTrek-Segafredo
138.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
139.Marco BenfattoAndroni Giocattoli-Sidermec
140.Kenneth Van RooySport Vlaanderen-Baloise
141.Alexis GuerinDelko Marseille Provence KTM
142.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
143.Dries De BondtCorendon-Circus
DNF.Adam BlytheLotto Soudal
DNF.Loic ChetoutCofidis, Solutions Credits
DNF.Sean De BieRoompot-Charles
DNF.Justin MottierVital Concept-B&B Hotel
DNF.Alan RiouArkéa Samsic
DNF.Maxime DanielArkéa Samsic
DNF.Jakob EgholmHagens Berman Axeon
DNF.Axel JourniauxDirect Energie
DNF.Brenton JonesDelko Marseille Provence KTM
DNF.Joseph AreruyaDelko Marseille Provence KTM
DNF.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
DNF.Mathieu van der PoelCorendon-Circus
DNF.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
DNF.Floris GertsTarteletto-Isorex
DNF.Mattia VielAndroni Giocattoli-Sidermec
DNF.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
DNF.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
DNF.Alex FrameTrek-Segafredo
DNF.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
DNF.Jai HindleyTeam Sunweb
DNF.Juan Jose Lobato Del ValleNippo-Vini Fantini-Faizane
DNF.Owain DoullTeam Sky
DNF.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
DNF.Roy JansCorendon-Circus
DNS.Jordi WarlopSport Vlaanderen-Baloise

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: