Bartłomiej Wawak ponownie drugi w Grecji

Bartłomiej Wawak zajął drugą lokatę w wyścigu Salamina Epic #2, etapówce MTB rozgrywanej na greckiej wyspie Salamina.

Zawodnik grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który w tym roku zajął już 2. miejsce w pierwszej odsłonie rywalizacji na Salaminie, tym razem ponownie stanął na podium, po raz drugi musząc uznać wyższość Rosjanina Timofeja Iwanowa.

Dla Wawaka to kolejny niezły rezultat w tym roku. Przed startami w Grecji Polak wygrał Stage MTB Race Lanzarote.

Wawak wygrał trzy z czterech odcinków wyścigu rozgrywanego w dniach 12-15 lutego. Rosjanina pokonał na finiszach odcinków drugiego (wyścigu point-to-point) i trzeciego (cross-country), a na ostatnim etapie, na trasie maratonu MTB, odczepić zdołał go na 3 sekundy. Przewaga Iwanowa z dnia pierwszego, czasówki, okazała się jednak zbyt duża i Rosjanin zwyciężył z 20-sekundowym buforem. Podium zmagań dopełnił Amerykanin Keegan Swenson.

W rywalizacji kobiet 5. miejsce zajęła Paula Gorycka (Strüby BiXS Team), 6. Aleksandra Podgórska, a 7. Gabriela Wojtyła.

Wawak dzięki punktom zdobytym na początku sezonu awansował w rankingu indywidualnym Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W zestawieniu kolarzy rywalizujących w wyścigach cross-country 26-latek jest obecnie 19. Punkty zdobyte przez Wawaka przesunęły także Polskę na 15. lokatę w olimpijskim rankingu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: