Bartłomiej Wawak drugi w Salamina Epic 2019

Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) ukończył grecką etapówkę Salamina Epic (S1) na drugiej pozycji.

Występujący w barwach narodowych 25-latek w czterodniowych zmaganiach uległ tylko Rosjaninowi Timofejowi Iwanowowi. Podium wyścigu dopełnił Włoch Luca Braidot.

Wyścig etapowy Salamina Epic składał się z czterech etapów. Pierwszy rozgrywany był w formule XCT, czyli czasówki, następny w formule XCP, czyli wyścigu point-to-point. Trzeci odcinek był klasycznym wyścigiem cross-country (XCO), a finałowy etap był maratonem.

Na trasie czasówki najlepszy okazał się Ivanov. Wawak wpadł na metę z czwartym czasem, tracąc równą minutę do Rosjanina. Na drugim etapie mistrz Polski cross-country uplasował się na drugiej pozycji, 15 sekund za liderem wyścigu.

Wawak większe powody do zadowolenia miał kolejnego dnia. Polak wygrał trzeci odcinek po finiszu z niewielkiej grupki i umocnił się na podiumowej pozycji.

Klasyfikacja generalna nie uległa większym zmianom w niedzielę. Ostatni etap padł łupem Amerykanina Keegana Swensona, który pokonał Wawaka na finiszu. Trzeci na mecie Ivanov wygrał klasyfikację generalną, natomiast mistrz Polski sklasyfikowany został na drugim miejscu.

Dla Wawaka to już drugi świetny wynik w tym roku. Nieco ponad tydzień temu wygrał zmagania w hiszpańskiej etapówce 4 Stage MTB Race Lanzarote.

Bartłomiej Wawak wygrał 4 Stage MTB Race Lanzarote

W tym wyścigu rywalizowały również kobiety. Na podium znalazły się kolejno Kanadyjka Holly Smith, Słowenka Blaza Pintarić oraz Ukrainka Yana Belmoina.

Na 6. miejscu sklasyfikowana została Paula Gorycka (Strüby BiXS Team), na 7. Gabriela Wojtyła, a na 8. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: