Etoile de Bessèges 2019: etap 4. Christophe Laporte wygrywa jazdę indywidualną i cały wyścig

Christophe Laporte (Cofidis), dzięki zwycięstwu na trasie niedzielnego etapu jazdy indywidualnej na czas, przypieczętował swój triumf w całej imprezie.

Francuz w bardzo udany sposób rozpoczął sezon. Łupem 26-latka padły dwa etapy, które dały mu triumf w klasyfikacji generalnej oraz punktowej.

Trasę etapu w tym samym czasie (o 0.48 sekundy gorszym) co sklasyfikowany na pierwszym miejscu zawodnik Cofidisu pokonał Tobias Ludvigsson. Drugie miejsce w czasówce oznaczało dla Szweda awans na to samo miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podium zarówno niedzielnej jazdy na czas, jak i klasyfikacji generalnej całego wyścigu uzupełnił Jimmy Janssens (Corendon - Circus). Belg wykręcił czas o 13 sekund gorszy od pierwszej dwójki.

Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence), będący jedynym Polakiem w stawce, zanotował wynik klasyfikujący go na 86. miejscu. 24-latek z Kalisza zakończył zmagania na 107. pozycji.

Wyniki 4. etapu Etoile de Bessèges 2019 (2.1), Alès - Alès (10,7 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       15:39
  2 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
  3 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus                   00:13
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  5 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                 00:18
  6 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First           00:20
  7 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 00:23
  8 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:30
  9 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 10 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 00:32
 11 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:34
 12 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic             00:35
 13 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 14 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie                    00:38
 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          00:39
 17 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert                       00:42
 18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 19 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
 20 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  00:45
 21 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:46
 22 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 23 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert                       00:47
 24 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 25 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:50
 26 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence
 27 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis                      00:51
 28 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:53
 29 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix                00:54
 30 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      00:55
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 32 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 33 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic                   00:57
 34 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 35 Joe Dombrowski (USA) EF Education First                00:58
 36 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles                   00:59
 37 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 38 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert                        01:00
 40 Sean Bennett (USA) EF Education First                  01:01
 41 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 42 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence           01:02
 43 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 44 Marco Mathis (Ger) Cofidis
 45 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 46 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:04
 47 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          01:06
 48 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 49 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
 50 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                01:07
 51 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                     01:08
 52 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    01:09
 53 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
 54 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 55 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:10
 56 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
 57 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 58 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:11
 59 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 60 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic                 01:12
 61 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             01:13
 62 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom-Rusvelo                   01:14
 65 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:17
 67 Paolo Baccio (Ita) Team Colpack                        01:19
 68 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal                   01:22
 69 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy
 70 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 71 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:23
 72 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 01:24
 73 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias           01:25
 74 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:27
 75 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence         01:28
 76 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:29
 77 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          01:30
 78 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 79 Davide Rebellin (Ita) Sovac                            01:32
 80 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          01:33
 81 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi--Murias
 82 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:34
 83 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic                   01:35
 84 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi--Murias           01:36
 85 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93             01:38
 86 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence
 87 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix
 88 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:40
 89 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 90 Zico Waeytens (Bel) Cofidis                            01:41
 91 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:42
 92 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           01:44
 93 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie
 94 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     01:45
 95 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack                     01:46
 96 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                01:47
 97 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
 98 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      01:48
 99 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:50
100 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis
101 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
102 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     01:52
103 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
104 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     01:54
105 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
106 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotels     01:55
107 Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack                     01:58
108 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       01:59
109 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                02:00
110 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:01
111 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:02
112 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
113 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      02:04
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provenc     02:08
115 Maxime Daniel (Fra) Team Arkea-Samsic
116 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:09
117 Roy Jans (Bel) Corendon-Circus
118 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus                   02:13
119 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93                    02:14
120 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack                      02:17
121 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        02:18
122 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:20
123 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi--Murias        02:26
124 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           02:30
125 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi--Murias
126 Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever-Roubaix              02:32
127 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi-Murias   02:40
128 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever-Roubaix           02:41
129 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita-Prodir             02:43
130 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  02:44
131 Samy Aurignac (Fra) Sovac                              02:52
132 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix            03:00
133 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
134 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               03:02
135 Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack                       03:18
DNS Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi--Murias

Klasyfikacja końcowa:

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                    10:29:35
  2 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:16
  3 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus                   00:29
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  5 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                 00:34
  6 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 00:36
  7 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
  8 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:43
  9 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:46
 10 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 00:48
 11 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 12 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie                    00:51
 13 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
 14 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 15 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:53
 16 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                00:54
 17 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:58
 18 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 19 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:59
 20 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:01
 21 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           01:02
 22 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 23 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert                       01:03
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     01:05
 25 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:09
 26 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix                01:10
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      01:11
 28 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 29 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic                   01:13
 30 Joe Dombrowski (USA) EF Education First                01:14
 31 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles                   01:15
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 33 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert                        01:16
 34 Sean Bennett (USA) EF Education First                  01:17
 35 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence           01:18
 36 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 37 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 38 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          01:22
 39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 40 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                01:23
 41 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    01:25
 42 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
 43 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 44 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:26
 45 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 46 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:27
 47 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic                 01:28
 49 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     01:29
 50 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:30
 51 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:33
 52 Paolo Baccio (Ita) Team Colpack                        01:35
 53 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy        01:38
 54 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 55 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:39
 56 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 01:40
 58 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence         01:43
 59 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:45
 60 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi--Murias
 61 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          01:46
 62 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 63 Davide Rebellin (Ita) Sovac                            01:48
 64 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          01:49
 65 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:50
 66 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic                   01:51
 67 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93             01:54
 68 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix
 69 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:56
 70 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie                 02:00
 71 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          02:01
 72 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack                     02:02
 73 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       02:06
 74 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     02:08
 75 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 76 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 77 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotels     02:11
 78 Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack                     02:14
 79 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:17
 80 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:18
 81 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 82 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:25
 83 Roy Jans (Bel) Corendon-Circus
 84 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus                   02:29
 85 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93                    02:30
 86 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           02:49
 87 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           03:40
 88 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     03:50
 89 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      06:24
 90 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo                       06:30
 91 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    06:33
 92 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       07:28
 93 Maxime Daniel (Fra) Team Arkea-Samsic                  10:09
 94 Zico Waeytens (Bel) Cofidis                            11:01
 95 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis                      13:33
 96 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     13:37
 97 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
 98 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           13:52
 99 Marco Mathis (Ger) Cofidis                             13:57
100 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus                   14:01
101 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                     14:03
102 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93             14:04
103 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom-Rusvelo                   14:09
104 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal                   14:17
105 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias           14:20
106 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi--Murias           14:31
107 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         14:33
108 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     14:40
109 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                14:42
110 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
111 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      14:43
112 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           14:45
113 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
114 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                14:55
115 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      14:59
116 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provenc     15:03
117 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        15:09
118 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack                      15:12
119 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        15:15
120 Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever-Roubaix              15:24
121 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           15:25
122 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi--Murias
123 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever-Roubaix           15:36
124 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita-Prodir             15:38
125 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  15:39
126 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             15:46
127 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               15:53
128 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix            15:55
129 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
130 Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack                       16:13
131 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi--Murias        16:28
132 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Mur     16:51
133 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 17:57
134 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  18:38
135 Samy Aurignac (Fra) Sovac                              20:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: