Mocne przetarcie CCC Development Team na tureckich szosach

Młodzi kolarze reprezentujący CCC Development Team mają za sobą inaugurację sezonu 2019. 

"Pomarańczowi" w ostatni weekend wystartowali w dwóch tureckich jednodniówkach - Grand Prix Gazipasa (1.2) i Grand Prix Alanya (1.2).

W sobotę kolarze mieli do pokonania ponad 160 kilometrów, częściowo wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Plany kolarzy w znaczący sposób utrudniał porywisty wiatr.

Na mecie najlepszy okazał się dobrze znany polskim kibicom Bronislau Samoilau, który przez cztery sezony reprezentował barwy CCC Sprandi Polkowice. 4. miejsce zajął Patryk Stosz, a tuż za nim na metę wpadł jego klubowy kolega Kamil Małecki.

Na drugi dzień zawodnicy rywalizowali Grand Prix Alanya. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych wyścig został skrócony. Na finiszu z peletonu najlepszy okazał się Lucas Carstensen (Bike Aid). Za kolarzem z Niemiec na metę wpadł Yauheni Karaliok (Minsk Cycling Club), a trzeci ukończył Stosz.

Wyścigi w Turcji są etapem przygotowań CCC Development Team do głównej fazy sezonu i zostały wplecione z trzytygodniowym zgrupowaniem. Łącznie "pomarańczowi" nad Morzem Śródziemnym spędzą 3 tygodnie, a w dniach 21-24 lutego wystartują w etapówce Tour of Antalya (2.2).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: