Torowy Puchar Świata 2018/2019 #6. Rudyk drugim sprinterem cyklu

2. miejsce zajął Mateusz Rudyk w końcowej klasyfikacji torowego Pucharu Świata 2018/2019 w konkurencji sprintu indywidualnego.

Sprint indywidualny mężczyzn

PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny M
Torowy PŚ 18/19 - sprinty indywidualny M / klasyfikacja końcowa

W niedzielne popołudnie w Hongkongu rozegrane zostały ostatnie konkurencje finałowej rundy torowego Pucharu Świata. Jedną z nich był sprint indywidualny mężczyzn. Tu w decydującym biegu stanęli przeciwko sobie dwaj Australijczycy. Zwycięsko z tej rozgrywki wyszedł Thomas Clarke, pokonując Jamesa Bristera. Po brązowy medal sięgnął Chińczyk Chao Xu, a Polacy - Maciej Bielecki i Patryk Rajkowski - zajęli odpowiednio 18. i 28. miejsce.

Mimo nieobecności w Hongkongu inny z naszych rodaków, Mateusz Rudyk, zajął 2. miejsce w końcowej klasyfikacji sprintu indywidualnego w zakończonym cyklu pucharowym. Triumfował Australijczyk Matthew Glaetzer, a trzeci był Holender Jeffrey Hoogland.

Madison mężczyzn

PEŁNE WYNIKI - madison M
Torowy PŚ 18/19 - madison M / klasyfikacja końcowa

W widowiskowym madisonie w Hongkongu najlepsi okazali się Nowozelandczycy Thomas Sexton i Campbell Stewart. Obok nich na podium stanęli Australijczycy Sam Weldford i Kelland O'Brien oraz Francuzi Benjamin Thomas i Florian Maitre. Duet Szymona Krawczyka i Bartosza Rudyka był 16.

W klasyfikacji końcowej madisona triumfowali Duńczycy przed Włochami i Brytyjczykami.

Keirin kobiet

PEŁNE WYNIKI - keirin K
Torowy PŚ 18/19 - keirin K / klasfikacja końcowa

W kobiecym keirinie równych sobie nie miała ponownie Hongkongka Wai Sze Lee. Druga uplasowała się Japonka Riyu Ohta, a trzecia była kolejna przedstawicielka kraju gospodarza - Hoi Yan Jessica Lee. Urszula Łoś nie zdołała zakwalifikować się do 1. rundy i zakończyła rywalizację na 17. pozycji.

Wai Sze Lee okazała się najlepsza także w końcowym zestawieniu. Tu drugą lokatę wywalczyła Australijka Stephanie Morton, a podium dopełniła Holenderka Laurine van Riessen. Dobre, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Łoś.

Scratch kobiet

PEŁNE WYNIKI - scratch K
Torowy PŚ 18/19 - scratch K / klasyfikacja końcowa

Bliska podium w scratchu była dziś Justyna Kaczkowska, która ostatecznie zadowolić się musiała 5. miejscem. Najlepsza w wyścigu była Włoszka Martina Fidanza, pokonując Australijkę Alex Martin-Wallace i Belgijkę Jolien d'Hoore.

Fidanza zajęła także 1. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w kobiecym scratchu. Srebro zgarnęła Niemka Lisa Kullmer, a brąz Rosjanka Alexandra Goncharova. Tu także piąta była Polka - Daria Pikulik.

Omnium kobiet

PEŁNE WYNIKI - omnium K
Torowy PŚ 18/19 - omnium K / klasyfikacja końcowa

Ostatnią z konkurencji rozegraną w ramach tegorocznej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym był kobiecy wielobój. Złoto w omnium zdobyła Holenderka Kirsten Wild, pokonując Francuzkę Laurie Berthon i Australijkę Alexandrę Manly. W Hongkongu Polki nie walczyły w omnium.

Pierwsze miejsce wywalczone dziś przed Wild oznaczało także jej triumf w klasyfikacji generalnej cyklu w tej konkurencji. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Allison Beveridge, a trzecia była Belgijka Lotte Kopecky.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: