15 zawodniczek Canyon-SRAM na sezon 2019

Zespół Canyon-SRAM w sezonie 2019 reprezentowany będzie przez 15 zawodniczek, w tym Polkę Katarzynę Niewiadomą.

Niemiecka grupa prowadzona przez Ronny'ego Lauke'a przed rokiem wywalczyła 17 zwycięstw, w tym mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas oraz Trofeo Alfredo Binda, a w sezonie 2019 planuje poprawić ten wynik, szczególnie w wyścigach Women's WorldTour.

W wyścigach etapowych liderkami zespołu powinny być Katarzyna Niewiadoma oraz Pauline Ferrand-Prevot, pod warunkiem, że wróci do najwyższej formy po przebytej operacji. Polsko-francuski duet nieźle radził sobie w roku 2018 m.in. na trasach ardeńskiego tryptyku i Giro Rosa.

Na rozwój na polu sprinterskim liczy Hannah Barnes, a na finiszach z mniejszych grupek coraz lepiej powinna sobie radzić także Alexis Ryan.

Ze składu mistrzyń świata w jeździe drużynowej na czas odeszły Leah Thorvilson oraz Trixi Worrack, natomiast w szeregach pojawiło się kilka nowych twarzy.

Do zespołu dołączyły dwie Izraelki - Rotem Gafinovitz (26) i Omer Shapira (24). Obie nie mają na koncie większych sukcesów, oprócz medali krajowych mistrzostw. Gafinovitz w roku 2018 reprezentowała grupę Waouwdeals, natomiast Shapirę widać było w barwach Cylance.

Debiutantkami w składzie mistrzyń świata w jeździe drużynowej na czas są natomiast 18-letnia Hannah Ludwig i Ella Harris. Młodziutka Niemka to mistrzyni swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego juniorek oraz medalistka mistrzostw Europy - w 2018 roku wywalczyła srebro w jeździe indywidualnej na czas i brąz w wyścigu ze startu wspólnego juniorek.

Harris to z kolei zawodniczka, która na kontrakt zapracowała wygraną w konkursie Zwift Academy, organizowanym przez zespół Canyon-SRAM i firmę Zwift. Zawodniczka została wybrana spośród innych biorących udział w serii treningów i wyścigów amatorek.

Skład Canyon-SRAM na sezon 2019:

Alena Amialiusik (Białoruś), Alice Barnes (Wielka Brytania), Hannah Barnes (Wielka Brytania), Elena Cecchini (Włochy), Tiffany Cromwell (Australia), Tanja Erath (Niemcy), Pauline Ferrand-Prévot (Francja), Rotem Gafinovitz (Izrael), Ella Harris (Nowa Zelandia), Lisa Klein (Niemcy), Hannah Ludwig (Niemcy), Katarzyna Niewiadoma (Polska), Christa Riffel (Niemcy), Alexis Ryan (USA) i Omer Shapira (Izrael).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: