Santos Women's Tour Down Under 2019: etap 2. Amanda Spratt przejmuje prowadzenie

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) wygrała po wspinaczce na Mengler Hill najtrudniejszy odcinek australijskiego Women's Tour Down Under.

Ubiegłoroczna zwyciężczyni wyścigu pokonała na 3-kilometrowym wzniesieniu o średnim nachyleniu 10% koleżankę z zespołu Lucy Kennedy i Kriste Doebel-Hickok (Rally UHC Cycling).

Agnieszka Skalniak (CCC - Liv) straciła blisko 10 minut, meldując się na 67. miejscu.

Drugi odcinek ścigania w rejonie Adelajdy był zasadniczo płaski i tylko w finale zawodniczki kierowały się do Angaston, po 113 kilometrach mierząc się z 3-kilometrową ścianką o średnim nachyleniu 10%.

Wyniki 2. etapu Santos Women's Tour Down Under 2019 (2.1), Nuriootpa – Mengler Hill / Angaston (116,7 km):

  1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott                 3:13:20
  2 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott                    00:39
  3 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally UHC Cycling           00:45
  4 Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia               00:50
  5 Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing         00:53
  6 Alison Jackson (Can) Team Tibco - Silicon Valley       01:01
  7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv                   01:10
  8 Lauren Stephens (USA) Team Tibco - Silicon Valley Bank
  9 Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing         01:13
 10 Emily Roper (Aus) Team UniSA-Australia                 01:16
 11 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo                       01:51
 12 Lauren Kitchen (Aus) Team UniSA-Australia
 13 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo              01:53
 14 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's      01:59
 15 Grace Brown (Aus) Mitchelto-Scott                      02:24
 16 Katia Ragusa (Ita) Bepink                              02:30
 17 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco - Silicon Valley      02:32
 18 Niamh Fisher-Black (NZl) Vantage New Zealand National Team
 19 Elizabeth Stannard (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suz     02:36
 20 Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing      02:53
 21 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini - Van Eyck Sport     02:55
 22 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni - Staminade        02:56
 23 Kirsty Mccallum (NZl) Vantage New Zealand National     02:57
 24 Jessica Pratt (Aus) Sydney Uni - Staminade
 25 Grace Anderson (NZl) Vantage New Zealand National      03:11
 26 Jannie Milena Salcedo Zambrano (Col) Swapit Agolico
 27 Sara Bergen (Can) Rally UHC Cycling                    03:22
 28 Elyse Fraser (NZl) Vantage New Zealand National Team
 29 Anna Booth (Aus) Sydney Uni - Staminade                03:36
 30 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team
 31 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini
 32 Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott
 33 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport     03:46
 34 Sharlotte Lucas (NZl) Team Tibco - Silicon Valley      03:50
 35 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo                      04:04
 36 Eri Yonamine (Jpn) Ale Cipollini
 37 Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo
 38 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                      04:11
 39 Amanda Jamieson (NZl) Vantage New Zealand National     04:25
 40 Alice Cobb (GBr) Team Tibco - Silicon Valley Bank      04:29
 41 Veronica Lebedev (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuk     04:39
 42 Marie Soleil Blais (Can) Astana Women's Team           04:45
 43 Paola Andrea Mu?oz Grandon (Chi) Swapit Agolico        05:34
 44 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women's Racing     05:35
 45 Nadia Quagliotto (Ita) Ale Cipollini                   05:37
 46 Jenny Pettenon (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki      05:54
 47 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni - Staminade
 48 Amy Cure (Aus) Specialized Women's Racing              06:29
 49 Deborah Paine (NZl) Vantage New Zealand National Team
 50 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott                    06:31
 51 Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott                       06:40
 52 Jessica Mundy (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki
 53 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico            07:02
 54 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling                    07:27
 55 Anet Barrera Esparza (Mex) Swapit Agolico
 56 Emily Watts (Aus) Sydney Uni - Staminade               07:51
 57 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv
 58 Anya Louw (Aus) Team UniSA-Australia
 59 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo                   07:57
 60 Evy Kuijpers (Ned) CCC-Liv                             08:24
 61 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Astana Women'     08:26
 62 Rebecca Wiasak (Aus) Team UniSA-Australia              08:43
 63 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv                          08:49
 64 Victoire Berteau (Fra) Doltcini - Van Eyck Sport
 65 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico      09:09
 66 Nicola Macdonald (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuk     09:28
 67 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC-Liv                       09:33
 68 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv
 69 Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia
 70 Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing            10:30
 71 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
 72 Nicole Steigenga (Ned) Bepink
 73 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling                 12:38
 74 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                          13:35
 75 Rachele Barbieri (Ita) Bepink                          14:03
 76 Abigail Mickey (USA) Rally UHC Cycling                 15:46
 77 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini - Van Eyck Sport      17:35
 78 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico
 79 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                          18:09
 80 Maria Apolonia Van 'T Geloof (Ned) Ale Cipollini       19:21
 81 Jessica Raimondi (Ita) Ale Cipollini                   20:03
 82 Anisha Vekemans (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport        21:30
 83 Daniela Da Conceica Alexandre Reis (Por) Doltcini - Van Eyck
 84 Jeydy Pradera Bernal (Cub) Astana Women's Team         22:37
DNF Jade Colligan (Aus) Sydney Uni - Staminade
DNF Francesca Pattaro (Ita) Bepink
DNF Summer Moak (USA) Rally UHC Cycling

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott                06:23:38
  2 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott                    00:43
  3 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally UHC Cycling           00:51
  4 Rachel Neylan (Aus) Team Unisa-Australia               01:00
  5 Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing         01:03
  6 Alison Jackson (Can) Team Tibco - Silicon Valley       01:11
  7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv                   01:20
  8 Lauren Stephens (USA) Team Tibco - Silicon Valley Bank
  9 Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing         01:23
 10 Emily Roper (Aus) Team Unisa-Australia                 01:46
 11 Lauren Kitchen (Aus) Team Unisa-Australia              02:01
 12 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo
 13 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo              02:03
 14 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's      02:09
 15 Grace Brown (Aus) Mitchelton Scott                     02:34
 16 Katia Ragusa (Ita) Bepink                              02:40
 17 Niamh Fisher-Black (NZl) Vantage New Zealand Natio     02:42
 18 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco - Silicon Valley Bank
 19 Elizabeth Stannard (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suz     02:46
 20 Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing      03:03
 21 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini - Van Eyck Sport     03:05
 22 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni - Staminade        03:06
 23 Jessica Pratt (Aus) Sydney Uni - Staminade             03:07
 24 Kirsty Mccallum (NZl) Vantage New Zealand National Team
 25 Grace Anderson (NZl) Vantage New Zealand National      03:21
 26 Sara Bergen (Can) Rally UHC Cycling                    03:32
 27 Elyse Fraser (NZl) Vantage New Zealand National Team
 28 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team               03:42
 29 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott                03:46
 30 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini
 31 Anna Booth (Aus) Sydney Uni - Staminade
 32 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport     03:56
 33 Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo               04:04
 34 Sharlotte Lucas (NZl) Team Tibco - Silicon Valley      04:11
 35 Eri Yonamine (Jpn) Ale Cipollini                       04:14
 36 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo
 37 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team                04:21
 38 Amanda Jamieson (NZl) Vantage New Zealand National     04:35
 39 Alice Cobb (GBr) Team Tibco - Silicon Valley Bank      04:39
 40 Veronica Lebedev (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuk     04:49
 41 Marie Soleil Blais (Can) Astana Women's Team           04:55
 42 Paola Andrea Mu?oz Grandon (Chi) Swapit Agolico        05:44
 43 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women's Racing     05:45
 44 Nadia Quagliotto (Ita) Ale Cipollini                   05:47
 45 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni - Staminade              06:04
 46 Jenny Pettenon (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki
 47 Deborah Paine (NZl) Vantage New Zealand National       06:35
 48 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott                    06:36
 49 Amy Cure (Aus) Specialized Women's Racing              06:39
 50 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott                       06:41
 51 Jessica Mundy (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki       06:50
 52 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico            07:12
 53 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling                    07:37
 54 Anet Barrera Esparza (Mex) Swapit Agolico
 55 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv                            08:01
 56 Emily Watts (Aus) Sydney Uni - Staminade
 57 Anya Louw (Aus) Team Unisa-Australia
 58 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo                   08:07
 59 Evy Kuijpers (Ned) CCC-Liv                             08:34
 60 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Astana Women'     08:36
 61 Rebecca Wiasak (Aus) Team Unisa-Australia              08:47
 62 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv                          08:59
 63 Victoire Berteau (Fra) Doltcini - Van Eyck Sport
 64 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico      09:19
 65 Nicola Macdonald (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuk     09:38
 66 Josie Talbot (Aus) Team Unisa-Australia                09:43
 67 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC-Liv
 68 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv
 69 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                      10:35
 70 Nicole Steigenga (Ned) Bepink                          10:40
 71 Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing
 72 Jannie Milena Salcedo Zambrano (Col) Swapit Agolic     12:27
 73 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling                 12:48
 74 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                          13:45
 75 Rachele Barbieri (Ita) Bepink                          14:12
 76 Abigail Mickey (USA) Rally UHC Cycling                 15:56
 77 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini - Van Eyck Sport      17:45
 78 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico
 79 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                          18:19
 80 Maria Apolonia Van 'T Geloof (Ned) Ale Cipollini       19:31
 81 Jessica Raimondi (Ita) Ale Cipollini                   20:32
 82 Anisha Vekemans (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport        21:40
 83 Daniela Da Conceica Alexandre Reis (Por) Doltcini
 84 Jeydy Pradera Bernal (Cub) Astana Women's Team         22:47

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: