Poznaliśmy trasę 56. Tour de l’Avenir, najważniejszego wyścigu w kalendarzu zawodników do lat 23.
Zawody potrwają 11 dni, łącznie z dniem przerwy. Peleton wyruszy 15 sierpnia z Marmande, leżące w Nowej Akwitanii, a podczas drugiego dnia odbędzie się jazda drużynowa ekip narodowych. Wyścig kierował się będzie z zachodu na wschód, przedzierając się przez Masyw Centralny do Alp. Ostatnie cztery dni kolarze ponownie spędzą w departamencie Savoie.
Szczególną uwagę zwraca etap 8., na który składa się tylko 23-kilometrowa nieznana jeszcze wspinaczka na Col de la Loze. Pozostałe etapy w Sabaudii zakończą się w stacjach La Giettaz i powyżej 2000 metrów w Tignes oraz na Le Corbier. Górskich końcówek przygotowano w sumie sześć.
Ostatnia edycja wyścigu padła łupem Słoweńca Tadeja Pogacara.
Na trasie zabraknie reprezentacji Polski, która nie zakwalifikowała się na podstawie rankingu narodów.
15 sierpnia – etap 1: Marmande – Marmande (128,8 km)
16 sierpnia – etap 2: Eymet – Bergerac (32,1 km, jazda drużynowa)
17 sierpnia – etap 3: Montignac-Lascaux – Mauriac (162,3 km)
18 sierpnia – etap 4: Mauriac – Espalion (158,2 km)
19 sierpnia – etap 5: Espalion – Saint-Julien-Chapteuil (158,9 km)
20 sierpnia – etap 6: Saint-Julien-Chapteuil – Privas (124 km)
22 sierpnia – etap 7: Grésy-sur-Isere – La Giettaz (103,5 km)
23 sierpnia – etap 8: Brides-les-Bains – Méribel (Col de la Loze) (23,1 km)
24 sierpnia – etap 9: Villaroger – Tignes (67,2 km)
25 sierpnia – etap 10: Saint-Colomban-des-Villards – Le Corbier (78,1 km)