Torowy Puchar Świata 2018/2019 #4. Urszula Łoś z brązem w keirinie

Brązowy medal w keirinie zdobyła Urszula Łoś podczas ostatniego dnia czwartej rundy Torowego Pucharu Świata.

W niedzielne popołudnie na londyńskim welodromie Lee Valley rozegrane zostały cztery ostatnie konkurencje rozgrywanego tam Pucharu Świata. Panie stanęły w szranki w keirinie i madisonie, a panowie rywalizowali w sprincie indywidualnym i omnium.

PEŁNE WYNIKI - keirin K
PEŁNE WYNIKI - madison K

Zastrzyku pozytywnych emocji dostarczyła dziś tak kibicom, jak i samej kadrze Polski Urszula Łoś, która startowała w keirinie. Po mądrej i równej jeździe sięgnęła po swój pierwszy medal Torowego Pucharu Świata. Miejsc na podium Polka ustąpiła jedynie Australijce Stephanie Morton i Rosjance Darii Shmelevej.

Z dobrej strony pokazały się także siostry Daria i Wiktoria Pikulikówny, które ręka w rękę walczyły w madisonie. Siostrzany duet zajął ostatecznie dobre, 6. miejsce. Wygrały Niemki przed Australijkami i Belgijkami.

PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny M
PEŁNE WYNIKI - omnium M

Strefa medalowa była dziś z kolei poza zasięgiem Mateusza Rudyka - zwycięzcy klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji Pucharu Świata w konkurencji sprintu indywidualnego. Nasz sprinterski talent zadowolić się musiał 8. miejscem, podczas gdy po złoto sięgnął Holender Harrie Lavreysen. W finałowym biegu pokona on Australijczyka Matthew Glaetzera, a brąz trafił do innego z "pomarańczowych" - Jeffrey'a Hooglanda.32. był Rafał Sarnecki.

Ostatnią z czterech niedzielnych konkurencji było męskie omnium. W torowym wieloboju najlepszy okazał się Brytyjczyk Matthew Walls. Obok niego na podium stanęli Meksykanin Ignacio Prado Juarez i Włoch Elia Viviani. Na 19. pozycji sklasyfikowany został Szymon Krawczyk.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: