Puchar Świata 2018/19 #6: Namur u stóp Mathieu van der Poela

Mathieu Van Der Poel

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał szósty wyścig o Pucharu Świata w przełajach.

Mistrz Europy o ponad minutę wyprzedził mistrza świata Wouta van Aerta (Cibel-Cebon) i lidera PŚ Toona Aertsa (Telenet Fidea Lions).

Tegoroczne zawody na jednej z najtrudniejszych technicznie i wytrzymałościowo przełajowych tras, poprowadzonej przy cytadeli w Namur, dodatkowo utrudniał opad deszczu, który sprawił, że zrobiło się bardzo ślisko.

Po starcie spróbował odskoczyć Laurens Sweek (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice), do którego jednak dojechali Van der Poel, Toon Aerts, Michael Vanthourenhout (Marlux–Bingoal), Corne van Kessel (Telenet Fidea Lions) i Kevin Pauwels (Marlux-Bingoal). Mistrz świata Wout van Aert zaplątał się z tyłu i pierwszą rundę ukończył ze stratą 17 sekund.

Van der Poel śmiałym atakiem obok Aertsa wyjechał na samotne prowadzenie na drugiej z dziewięciu pętli. Van Aert z całych sił gonił czołówkę, przebijając się na czwartą lokatę, a następnie dościgając trzeciego na trasie Vanthourenhouta.

Obaj szybko dogonili Aertsa, który nie utrzymał równowagi na błotnym lodowisku. Van der Poel tymczasem robił swoje, powiększając przewagę po 1/3 dystansu do 28 sekund.

Dobrze usposobiony mistrz świata, dodajmy najlepszy zawodnik w Namur przed rokiem, oderwał się od Vanthourenhouta i Aertsa, ale jego strata do lidera wyścigu systematycznie rosła. Niespodziewanie szóste okrążenie na trzeciej pozycji ukończył Joris Nieuwenhuis (Development Team Sunweb), za którym usadowił się Aerts.

Ten ostatni nie dał się młodemu Holendrowi. Ponownie zyskał kilka sekund, dowożąc je do samej mety. Van der Poel i Van Aert zameldowali się u celu znacznie wcześniej.

Wyścig kobiet zdominowały Holenderki. Lucinda Brand o 27 sekund wyprzedziła liderkę PŚ Marianne Vos oraz o 32 sekundy Annemarie Worst. W rywalizacji U23 Brytyjczyk Thomas Pidcock o przeszło 40 sekund pokonał Włocha Jakoba Dorigoniego i Belga Eliego Iserbyta.

Wyniki Pucharu Świata 2018/19 #6, Namur:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned)                 1:03:37
  2 Wout Van Aert (Bel)                          01:04
  3 Toon Aerts (Bel)                             01:50
  4 Joris Nieuwenhuis (Ned)                      02:02
  5 Michael Vanthourenhout (Bel)                 02:21
  6 Corne Van Kessel (Ned)                       03:23
  7 Marcel Meisen (Ger)                          03:30
  8 Laurens Sweeck (Bel)                         03:38
  9 Gianni Vermeersch (Bel)                      03:41
 10 Lars Van Der Haar (Ned)                      03:50
 11 David Van Der Poel (Ned)                     04:10
 12 Kevin Pauwels (Bel)                          04:15
 13 Quinten Hermans (Bel)                        04:20
 14 Daan Soete (Bel)                             04:22
 15 Gioele Bertolini (Ita)                       04:30
 16 Tim Merlier (Bel)                            04:34
 17 Michael Boroš (Cze)                          04:52
 18 Thijs Aerts (Bel)                            05:04
 19 Jens Adams (Bel)                             05:09
 20 Nicolas Cleppe (Bel)                         05:14
 21 Sascha Weber (Ger)                           05:18
 22 Felipe Orts Lloret (Spa)                     05:24
 23 Jim Aernouts (Bel)                           05:32
 24 Sieben Wouters (Ned)                         05:39
 25 Matthieu Boulo (Fra)                         06:17
 26 David Menut (Fra)                            07:07
 27 Francis Mourey (Fra)
 28 Stan Godrie (Ned)
 29 Steve Chainel (Fra)
 30 Tom Meeusen (Bel)
 31 Javier Ruiz De Larrinaga Iba?ez (Spa)
 32 Kevin Suarez Fernandez (Spa)
 33 Jan Nesvadba (Cze)
 34 Yan Gras (Fra)
 35 Gosse Van Der Meer (Ned)
 36 Lucas Dubau (Fra)
 37 Dieter Vanthourenhout (Bel)
 38 Severin Sägesser (Swi)
 39 Ismael Esteban Aguero (Spa)
 40 Joshua Dubau (Fra)
 41 Stephen Hyde (USA)
 42 Timon Rüegg (Swi)
 43 Fabien Canal (Fra)
 44 Michael Van Den Ham (Can)
 45 Marcel Wildhaber (Swi)
 46 Braam Merlier (Bel)
 47 Kerry Werner (USA)
 48 Cody Kaiser (USA)
 49 Kenneth Hansen (Den)
 50 Lukas Winterberg (Swi)
 51 Henrik Jansson (Swe)
 52 Sören Nissen (Lux)
 53 Garry Millburn (Aus)
 54 Daniel Ania Gonzalez (Spa)
 55 Max Judelson (USA)
 56 Marvin Schmidt (Ger)
 57 Luc Turchi (Lux)
 58 David Eriksson (Swe)
 59 Cameron Jette (Can)
 60 Martin Eriksson (Swe)
 61 Yu Takenouchi (Jpn)
 62 Philipp Heigl (Aut)
 63 Tyler Cloutier (USA)
 64 Thomas Edhofer (Ger)

Kobiety

  1 Lucinda Brand (Ned)                          45:40
  2 Marianne Vos (Ned)                           00:27
  3 Annemarie Worst (Ned)                        00:32
  4 Nikki Brammeier (GBr)                        00:35
  5 Jolanda Neff (Swi)                           00:36
  6 Eva Lechner (Ita)                            00:54
  7 Denise Betsema (Ned)                         00:58
  8 Kaitlin Keough (USA)                         01:15
  9 Ceylin del Carmen Alvarado (Ned)             01:28
 10 Loes Sels (Bel)                              01:31
 11 Alice Maria Arzuffi (Ita)                    01:38
 12 Aida Nuno Palacio (Spa)                      01:44
 13 Sanne Cant (Bel)                             01:53
 14 Sophie De Boer (Ned)                         02:08
 15 Maud Kaptheijns (Ned)                        02:13
 16 Fleur Nagengast (Ned)                        02:18
 17 Ellen Noble (USA)                            02:26
 18 Lucia Gonzalez Blanco (Spa)                  02:30
 19 Marion Norbert Riberolle (Fra)               02:47
 20 Maghalie Rochette (Can)                      02:56
 21 Elisabeth Brandau (Ger)                      03:02
 22 Nicole Koller (Swi)                          03:03
 23 Marlene Petit (Fra)                          03:12
 24 Christine Majerus (Lux)                      03:23
 25 Anna Kay (GBr)                               03:24
 26 Harriet Harnden (GBr)                        03:34
 27 Inge Van Der Heijden (Ned)                   03:40
 28 Jana Czeczinkarová (Cze)                     03:41
 29 Bethany Crumpton (GBr)
 30 Manon Bakker (Ned)                           03:43
 31 Katherine Compton (USA)                      03:49
 32 Puck Pieterse (Ned)                          04:00
 33 Jennifer Jackson (Can)                       04:15
 34 Joyce Vanderbeken (Bel)                      04:43
 35 Ffion James (GBr)
 36 Mari-Liis Mottus (Est)                       04:44
 37 Shirin Van Anrooij (Ned)                     04:53
 38 Noemi Rüegg (Swi)                            04:55
 39 Perrine Clauzel (Fra)                        05:12
 40 Nadja Heigl (Aut)                            05:21
 41 Ruby West (Can)                              05:24
 42 Francesca Baroni (Ita)
 43 Pavla Havlíková (Cze)                        05:28
 44 Anais Grimault (Fra)                         05:37
 45 Magdeleine Vallieres Mill (Can)
 46 Léa Curinier (Fra)                           05:42
 47 Elle Anderson (USA)
 48 Ida Jansson (Swe)                            05:46
 49 Lara Krähemann (Swi)                         05:48
 50 Zina Barhoumi (Swi)                          05:52
 51 Pasquine Vandermouten (Fra)
 52 Suzanne Verhoeven (Bel)                      06:02
 53 Emily Wadsworth (GBr)                        06:25
 54 Caroline Mani (Fra)                          06:34
 55 Stefanie Paul (Ger)                          07:02
 56 Luisa Ibarrola Albizua (Spa)
 57 Maddie Wadsworth (GBr)                       07:25
 58 Marceline Devaux (Fra)
 59 Lauriane Duraffourg (Fra)                    07:38
 60 Axelle Bellaert (Bel)                        07:58
 61 Nikola Bajgerová (Cze)                       08:05
 62 Viktoria Smidth Knudsen (Den)                08:11
 63 Ida Erngren (Swe)                            08:30
 64 Anna Flynn (GBr)                             08:49
 65 Sandra Trevilla Samperio (Spa)               08:53
 66 Dana Gilligan (Can)
 67 Kätlin Kukk (Est)
 68 Corey Coogan Cisek (USA)
 69 Mélissa Rouiller (Swi)
 70 Lucie Cottier (Swi)
 71 Tessa Zwaenepoel (Bel)
 72 Irene Trabazo Bragado (Spa)
 73 Jennifer Malik (USA)
 74 Emily Werner (USA)
 75 Tess Van Loy (Bel)
 76 Sidney Mcgill (Can)
 77 Maria Parajon Fuentes (Spa)
 78 Diana Steffenhagen (Ger)

Telenet Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym 2018/19:

#1, Waterloo: Niespodziewanie Toon Aerts
#2, Iowa City: Mocne uderzenie Toona Aertsa
#3, Berno: Mathieu Van Der Poel nie spuszcza z tonu
#4, Tabor: Mathieu Van Der Poel najlepszy w Czechach
#5, Koksijde: Mathieu Van Der Poel na piaskach

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jarek996

    23 grudnia 2018, 21:12 o 21:12

    Terminator !

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: