Daniel - odzież kolarska

Jazda na czas drużyn mieszanych w programie ME 2019

Europejska Unia Kolarska (UEC) wprowadziła jazdę na czas drużyn mieszanych do programu mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym.

We wrześniu tego roku Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że podczas światowego czempionatu w Yorkshire (2019) wyścigi jazdy drużynowej na czas zastąpią wyścigi drużyn mieszanych.

Zmiana jest zasadnicza - rywalizowały będą sześcioosobowe zespoły narodowe, w skład których wejść mają trzej mężczyźni i trzy kobiety. Czasówkę rozpocznie trójka mężczyzn, a wyścig zakończą panie. W przypadku MŚ 2019 obie trójki zaliczą po jednej, 14-kilometrowej rundzie w Harrogate. Do klasyfikacji liczony będzie łączny czas przejazdu drugiego zawodnika i drugiej zawodniczki danego zespołu.

Z komunikatu opublikowanego przez UEC wynika, że podczas mistrzostw Europy (7-11 sierpnia 2019) wprowadzony zostanie ten format, jako swego rodzaju próba przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Gospodarz całej imprezy nie jest jednak jeszcze znany.

Podczas spotkania przy okazji mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym, UEC zatwierdziła utworzenie komisji parakolarstwa, na czele której stanął Holender Simon Meijn. Unia w kolejnych miesiącach przyglądała się będzie także kilku projektom na lata 2019 - 2022. Na liście znajdują się m.in. organizacja Pucharu Europy w kolarstwie przełajowym, dodania do listy mistrzostw Starego Kontynentu zawodów BMX Freestyle i MTB w wydaniu e-Bike, czy położenia większego nacisku na równość reprezentacji kobiet i mężczyzn.

Przy okazji spotkania komitetu wykonawczego UEC przyznała organizację mistrzostw Europy w maratonie MTB portugalskiej Serra de Estrela (2020) oraz czeskiemu Jablonne v Podjestedi (2022). Torowe mistrzostwa kontynentu kategorii juniorskich i młodzieżowych w 2020 roku odbędą się w portugalskiej Anadii, a szwajcarski Altdorf ugości w tym samym roku mistrzostwa juniorów w wydaniu indoor.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Aleksander

    9 listopada 2018, 14:35 o 14:35

    Należy pogratulować wszystkim uczestnikom! Sam udział to już naprawdę wiele!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: