Daniel - odzież kolarska

Natnael Berhane i Davide Cimolai w nowych zespołach

Natnael Berhane

Natnael Berhane po czterech latach w Dimenion Data ponownie reprezentował będzie francuski zespół. W 2019 trafi do Cofidisu, gdzie zastąpi swojego rodaka Daniela Teklehaimanota.

Erytrejczyk to zwycięzca Tour of Turkey 2013 i La Tropicale Amissa Bongo 2014 w koszulce Team Europcar. W 2016 ukończył mistrzostwa świata na 13. miejscu, a na zakończenie ostatniego sezonu wywalczył 10. pozycję w Tour of Guangxi.

Cieszę się, że wracam do Francji. Nie wahałem się podpisać umowy z Cofidisem. Przez cały sezon zespół był widoczny i świetnie zaprezentował się podczas Vuelta a Espana. Jestem wszechstronnym kolarzem, dlatego często będę mógł pomóc naszym liderom, poza tym potrafię pojechać dobrze na siebie w wyścigach etapowych

 - powiedział Berhane.

Grupę zmieni również Davide Cimolai. 29-letni Włoch po dwóch sezonach w Groupama-FDJ przyjął ofertę prokontynentalnej formacji Israel Cycling Academy.

Cimolai w swojej karierze zapisał kilka cennych sukcesów. Wygrał Trofeo Laigueglia (2015) oraz etapy Paryż-Nicea (2015) i Volta a Catalunya (2016, 2017). W minionym sezonie był 6. w Paryż-Camembert (1.1) oraz 5. na mistrzostwach Europy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: