Jakob Egholm i Karel Vacek w grupie Hagens Berman Axeon

Jakob Egholm

Kuźnia młodych talentów, grupa Hagens Berman Axeon, podpisała umowy z mistrzem świata juniorów w 2016 roku Duńczykiem Jakobem Egholmem oraz czeskim kolarzem Karelem Vackiem.

20-letni Egholm dwa ostatnie sezony spędził w lokalnych ekipach kontynentalnych Waoo, Virtu Cycling i GiantCastelli, nie wyróżniając się w tym czasie niczym szczególnym. Siódme miejsca w Skive-Løbet (1.2) i Eschborn-Frankfurt U23 to jego najlepsze wyniki.

18-letni Vacek zapowiada się na znakomitego kolarza etapowego, potrafiący łączyć jazdę po górach i na czas. Na mistrzostwach świata w Innsbrucku zajął w swojej kategorii dwunaste miejsce. Był czwarty (2017) i ósmy (2018) w Wyścigu Pokoju juniorów, wygrał Trofeo Citta di Loano, mistrzostwo kraju w jeździe na czas i dwa etapy Giro della Lunigiana, stawał również na końcowych podiach etapówek PŚ juniorów, Tour du Pays de Vaud i Saarland Trofeo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: