Ben Swift wraca do Team Sky

Ben Swift portret 2018

Ben Swift po dwóch latach reprezentowania UAE Team Emirates w sezonie 2019 trafi do Team Sky, w którym jeździł w okresie 2010-2016.

30-letni kolarz opuścił brytyjską formację po sezonie zapisanym 2. miejscem w Mediolan-San Remo. Jak to często bywa w obcym środowisku nie potrafił się odnaleźć, co przełożyło się na posuchę wynikową, na miarę etapowych zwycięstw w Tour de Romandie (2011) czy Kraju Basków (2014).

Wspaniale móc ponownie dołączyć do Team Sky. Oczywiście znam tajniki pracy tego zespołu. Tu dorastałem jako kolarz i tu jest moje miejsce. Mam nadzieję, że poczuję się tak, jakbym nigdzie nie odchodził

 - powiedział Swift na stronie Team Sky.

Wciąż mam własne ambicje i cele, ale nie mogę się doczekać pracy z młodymi kolarzami. Moje doświadczenie może im się przydać

 - dodał.

Swift podczas dwóch lat w UAE błysnął na etapie Critérium du Dauphiné do Alpe d'Huez, gdzie w 2017 roku zajął drugie miejsce. Dobrze wypadł również na mistrzostwach świata w Bergen, tam finiszował na 5. pozycji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: