Koszulki z wypustkami, rowkami i zygzakami zakazane

Wypustki na rękawach

Zespół Jeana-Christophe'a Pérauda ds. Wyposażenia i Walki z Oszustwem Technologicznym działa. Uaktualnione na rok 2019 przepisy UCI dotyczące sprzętu zabronią korzystania z kombinezonów do jazdy na czas, używanych przez zespoły Team Sky i Movistar Team.

Chodzi o model Castelli Body Paint 4.0 speed w przypadku brytyjskiej drużyny i Endura Drag2Zero u Hiszpanów. W obu zastosowano teksturowany materiał na rękawach, w celu poprawy aerodynamiki jazdy. Uważa się, że popularne podczas ostatnich mistrzostw świata kombinezony Bioracera również nie zmieszczą się w nowych przepisach.

Modyfikacje chropowatości powierzchni odzieży są dozwolone, ale wyłącznie mogą wynikać z układu nici, tkaniny lub łączenia tkanin oraz wynosić nie więcej niż 1 milimetr

 - czytamy.

W wypowiedzi dla „Cyclingnews” przedstawiciel Castelli, Steve Smith, zapewnił że dla włoskiej firmy nowe przepisy nie będą stanowić problemu.

Pracujemy nad kilkoma nowymi kombinezonami, które są w pełni zgodne ze zmienionymi przepisami i w rzeczywistości są szybsze od kombinezonu 4.0. Właściwie więc możemy być zadowoleni

 - stwierdził.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: