Gianni Moscon chce zadebiutować w Giro d'Italia

Gianni Moscon

Gianni Moscon triumfem w Tour of Guangxi udanie zakończył sezon 2018, zapisując swój pierwszy etapowy i generalny sukces w wyścigu kategorii WorldTour. Na mecie zawodów zawodnik Team Sky podzielił się planami na przyszły rok.

Wystąpię w klasykach, aż do Roubaix, następnie na tapecie widzę Giro d'Italia. Naprawdę chciałbym w dobrej formie wystąpić w "Corsa Rosa". Będzie o to trudno po sezonie klasyków, mimo to chciałbym na kilku odcinkach powalczyć o zwycięstwo. Znajdą się również trzy etapy jazdy na czas, które mogą stanowić dla mnie dobrą okazję

 - powiedział 24-letni Włoch, cytowany przez "Cyclingnews".

Team Sky na razie nie przedstawił swoich planów grandtourowych w sezonie 2019. Zwycięstwa powinien bronić Chris Froome, jednak trudno wyrokować czy Brytyjczyk zdecyduje się na to.

Nie wiem jeszcze kto będzie naszym liderem w Giro. Nie myślę, że ja, gdyż nie jestem gotowy do jazdy na klasyfikację generalną. Pojadę po etapy

 - wyjaśnił Moscon.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: