Filippo Ganna kolarzem Team Sky

Filippo Ganna

Brytyjski zespół Sky rozbudowuje swoją włoską kolonię. Do Leonarda Basso, Gianniego Moscona, Salvatore Puccia i Diego Rosy w sezonie 2019 dołączy Filippo Ganna.

22-letni zawodnik jest perspektywicznym czasowcem, nadal łączącym kolarstwo torowe z szosowym. Ostatnie dwa lata terminował w UEA Team Emirates, zdobywając tytuł wicemistrza kraju w jeździe indywidualnej na czas oraz tytuł mistrza świata w wyścigu na dochodzenie. W 2016 roku po raz pierwszy triumfował w tej konkurencji, a na szosie wygrał młodzieżowy Paryż-Roubaix.

To genialnie, że przenoszę się do takiego zespołu. Zespół robi ogromne wrażenie tym, jak podchodzi do jazdy na czas, tej indywidualnej, jak i zespołowej. Jest to obszar, w który czuję, że mogę rozwijać swoje umiejętności, podobnie jak w wyścigach jednodniowych i krótkich etapówkach. W 2018 roku zacząłem poznawać wyścigi klasyczne w wydaniu profi. W tej dziedzinie również chciałbym się specjalizować, by w przyszłości móc rywalizować z najlepszymi

 - powiedział Ganna na stronie zespołu Sky.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: