Il Lombardia 2018. Dylan Teuns: "mam nadzieję, że kiedyś wygram ten wyścig"

Dylan Teuns (BMC Racing) stanął na najniższym stopniu podium w kończącym europejski sezon wyścigu Il Lombardia.

Dla 26-latka trzecie miejsce w Il Lombardia to najlepszy w jego karierze wynik w wyścigu o statusie monumentu. Tym samym Belg wyrównał swój najlepszy rezultat w klasyku zaliczanym do WorldTouru - rok temu na trzeciej pozycji ukończył Fleche Wallonne.

Jak do tej pory największym sukcesami kolarza BMC Racing były ubiegłoroczne triumfy w klasyfikacjach generalnych VOO-Tour de Wallonie, Arctic Race of Norway oraz Tour de Pologne.

Ten sezon w jego wykonaniu nie był jednak tak dobry jak poprzedni. Teuns dobrze rozpoczął rok od 6. miejsca w Paryż-Nicea, na 5. pozycji ukończył Tour de Pologne, a podczas hiszpańskiej Vuelty kilkukrotnie był o krok od zwycięstwa etapowego. Z dzisiejszego wyniku może być jednak zadowolony i z optymizmem patrzeć na podobne wyścigi w przyszłych sezonach.

Byłem dzisiaj w naprawdę dobrej dyspozycji. Nie mogłem jednak powalczyć o wygraną, ponieważ Pinot był naprawdę mocny pod Muro di Sormano i od tego momentu już go nie widzieliśmy. To trudny wyścig i taki, który lubię, dlatego mogę być naprawdę szczęśliwy z podium tego monumentu. To moje marzenie, aby wygrać taki wyścig i myślę, że zrobiłem ku temu pierwszy krok. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł tu wrócić i triumfować 

– powiedział swoim oficerom prasowym Teuns.

Chociaż Belg dopiero drugi raz wystartował we włoskim klasyku, to dobrze zna trasy "wyścigu spadających liści". Cztery lata temu na drugim miejscu ukończył młodzieżową edycję Il Lombardia, przegrywając tylko z obecnym zawodnikiem Team Sky, Gianni Mosconem.

Dzisiejszy start był jego ostatnim występem w barwach drużyny BMC Racing, która od przyszłego sezonu przyjmie nazwę CCC Team. Przez najbliższe dwa sezonu Teuns będzie reprezentował ekipę Bahrian-Merida.

Brakuje mi zwycięstwa w tym sezonie, który kończy się dla mnie dzisiaj. Teraz mogę cieszyć się odpoczynkiem i naładować akumulatory, aby wrócić silniejszy. Nie wiem co muszę poprawić, ale jedną z rzeczy, którą mogę zrobić, to ciągłe próbowanie. Mam nadzieję, że któregoś dnia nadejdzie moment mojego dużego zwycięstwa w klasyku. To jest moje marzenie

– zakończył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: