Sezon przełajowy - plany Marka Konwy

Marek Konwa

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ma już na koncie kilka startów i sukcesów w zawodach przełajowych. Jednak nie zamierza na tym poprzestać i ma apetyt na więcej.

Sezon MTB dobiegł końca i coraz więcej zawodników przesiada się na przełaje. Marek Konwa pomimo licznych sukcesów w MTB w tym roku, takich jak tytuł wicemistrza Polski XC, nie spoczywa na laurach i rozpoczął już sezon przełajowy.

Planuje w tym roku wystąpić w większej ilości mocno obsadzonych zawodów zagranicznych niż  miało to miejsce w ubiegłych latach. Plany motywują go do dalszych treningów. Ma jasno wytyczone cele.

Celem jest awans w rankingu UCI oraz start na Mistrzostwach Świata CX w Danii. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojej dyspozycji na początku sezonu.

Marek wprowadził pewne modyfikacje w swoich przygotowaniach.

Treningi są urozmaicone różnymi przeszkodami, których w przełajach nie brakuje. Podbiegi po schodach, trawersach, a do tego sztuczne przeszkody, jak powalone konary drzew. Te ostatnie najlepiej pokonać skacząc na rowerze, wtedy zyskujemy cenny sekundy. Reszta to już moja tajemnica, ale na pewno jednym z ważniejszych elementów jest trening powtórzeniowy na krótkich podjazdach z dużym obciążeniem.

W tym roku zawodnik planuje wziąć udział w całym cyklu Toi Toi Cup w Czechach oraz w szwajcarskim EKZ Cross Tour. Do tego pojedzie w kilku Pucharach Świata i mniejszych wyścigach. Głównym celem są Mistrzostwa Świata w Danii.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: