Daniel - odzież kolarska

Przełajowy Puchar Polski 2018/2019 #1. Michalski najlepszy w Kluczewsku

Karol Michalski sięgnął po zwycięstwo w 2. edycji Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko, stanowiącym zarazem pierwszą serię przełajowego Pucharu Polski 2018/2019.

W sobotę do Kluczewska, gminy położonej w województwie świętokrzyskim, zjechali się pasjonaci kolarstwa przełajowego. Przy jakże sprzyjających okolicznościach przyrody zaliczyli oni pierwsze w tym sezonie starty w tej "błotniackiej" dyscyplinie, choć póki co o żadnym błocie nie mogło być rzecz jasna mowy. Na niebie górowało słońce, a temperatura znacznie przekraczała 20 stopni Celsjusza. Wyścigi zaś rozgrywane były na rundzie o długości 2700 metrów.

W tak dogodnych warunkach chęci do walki nikomu nie brakowało, o czym najlepiej świadczy przebieg rywalizacji w wyścigu męskiej elity, orlików i juniorów. Tu ostatecznie najlepszy okazał się niezrzeszony Karol Michalski, który linię mety przekroczył na kilka sekund przed Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin Accent Team) i Patrykiem Kosteckim (Domin Sport). Najwyżej sklasyfikowanym młodzieżowcem był czwarty na kresce Stanisław Nowak (Superior Zator), który stracił do Michalskiego 25 sekund. Pozostali zawodnicy zostali daleko w tyle za tą czwórką. Najlepszy junior tego dnia Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Mexller Kozigłowy), finiszujący jako 12., stracił ponad 3 i pół minuty.

Do wyścigu kobiet (elita + orliczki + juniorki) zgłosiło się zaledwie 10 zawodniczek. Pośród nich najszybsza okazała się niezrzeszona Anna Wiese. Zaledwie sekundę do niej straciła najlepsza juniorka - Brygida Piersiak (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

PEŁNE WYNIKI 1. SERII PRZEŁAJOWEGO PUCHARU POLSKI 2018/2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: