MŚ Innsbruck 2018. Skład reprezentacji Francji

kibice z flagą Francji

Selekcjoner reprezentacji Francji, Cyrille Guimard, wskazał ostatniego zawodnika do składu na mistrzostwa świata w Innsbrucku (23-30 września).

Wybór padł na etapowego zwycięzcę Vuelta a Espana Alexandra Genieza. Kolarz Ag2r La Mondiale 30 września wystartuje razem z Julianem Alaphilippem, Romainem Bardetem, Thibautem Pinotem, Rudy Molardem, Tonym Gallopinem, Pierre'em Rollandem i Anthonym Rouxem. W jeździe indywidualnej na czas (27 września) zaprezentują się Yoann Paillot i Benjamin Thomas.

Julian Alaphilippe może być numerem jeden, ale na mistrzostwach świata wszystko jest możliwe. Mamy bardzo silny zespół. Ważne jest to, że francuski kolarz ma potencjał by wygrać ten wyścig. Oczywiście ostatni podjazd jest bardzo, bardzo trudny i  zwycięstwo rozstrzygnie się podczas tej wspinaczki, choć być może grupa kolarzy ucieknie wcześniej. Tego nie wiemy.

Będziemy musieli stawić czoła wszelkim ewentualnościom. To trudne, ale i dobre, ponieważ zapowiada się interesujący wyścig. Taka trasa na mistrzostwach świata, dla takiego zawodnika jak ja, to nieczęsta okazja

 - powiedział Romain Bardet.

Francja tytuł mistrza świata świętowała osiem razy, po raz ostatni, w 1997 roku wygrał Laurent Brochard.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. MLJ

  21 września 2018, 09:31 o 09:31

  Alaphillipe to mój faworyt nr. 1 do Mistrzostwa Świata w Innsbrucku..

  • Bedrzich

   21 września 2018, 18:41 o 18:41

   Mi sie tez wydaje, że jest bardzo mocny...

 2. t-boone

  21 września 2018, 14:07 o 14:07

  Jak górale pociągną tempo z 2 góry wcześniej to może być ciężko....

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: