MŚ Innsbruck 2018. Niewiadoma i Jasińska w składzie elity kobiet

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska poprowadzą kadrę Polski kobiet podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku (23-30 września).

Na górskiej trasie w austriackim Tyrolu zawodniczki grup Canyon-SRAM i Movistar stanowiły będą trzon sześcioosobowego zespołu, który 29 września walczył będzie w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet.

Niewiadoma mimo młodego wieku dwukrotnie meldowała się w czołówkach wyścigów mistrzowskich, w 2014 roku zajmując 11., w 2015. 7., a przed rokiem 5. miejsce. Zawodniczka grupy Canyon-SRAM w Austrii skupi się tylko na wyścigu ze startu wspólnego, nie wystartuje zatem w wyścigach jazdy na czas.

Niewiadoma przed mistrzostwami wygrała siedmiodniowy wyścig Tour de l'Ardeche, natomiast Jasińska zajęła 7. miejsce w GP de Plouay, 8. w Lotto Belgium Tour i aktywnie jechała na trasie Madrid Challenge.

Dwójkę ma trasie wesprą Anna Plichta (Boels Dolmans), Katarzyna Wilkos, Aurela Nerlo oraz Marta Lach (MAT Atom Deweloper).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: