MŚ Innsbruck 2018: skład reprezentacji Hiszpanii

Alejandro Valverde

Czy odpowiedzialność za zdobycie dla Hiszpanii medalu mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego spoczywa ponownie tylko na barkach Alejandro Valverde?

Wybrany przez selekcjonera kadry Hiszpanii Javiera Mingueza skład nie jest jednoznacznym potwierdzeniem. 38-letni Valverde znalazł się w składzie Królewskiej Federacji Kolarskiej (RFEC) i choć jest w nim kolarzem najbardziej utytułowanym, najbardziej doświadczonym i mającym w dorobku kilka medali światowego czempionatu, pod znakiem zapytania stoi jego dyspozycja.

Hiszpan, który mimo wieku w tym sezonie wygrywał trzynastokrotnie, ukończył w niedzielę na 5. miejscu Vuelta a Espana. Po świetnym początku wyścigu zbladł w trzecim tygodniu i jego dyspozycja 30 września będzie wypadkową m.in. jakości regeneracji i dyspozycji dnia na dwa tygodnie po zakończeniu bardzo trudnego wyścigu.

Kolarza ekipy Movistar wesprą drugi kolarz Vuelta a Espana Enric Mas (Quick Step), Ion Izagirre (Bahrain-Merida), Jesús Herrada (Cofidis), Mikel Nieve (Mitchelton-Scott), David de la Cruz i Jonathan Castroviejo (Team Sky) oraz Omar Fraile (Astana).

Ten ostatni do składu wskoczył po dzisiejszym Giro della Toscana - z udziału w wyścigu ze startu wspólnego zrezygnował bowiem wciąż odczuwający skutki upadku na trasie Clasica San Sebasitan Mikel Landa (Movistar Team).

W składzie obok Valverde znajdują się zatem silni górale, acz nie zawodnicy mający większe doświadczenie w rozgrywaniu wyścigów jednodniowych czy potrafiący pokonać rywali na finiszu po 250 kilometrach na trasie. "El Bala" na górskiej trasie będzie jedynym z faworytów, a presja na nim spoczywająca płynie nie tyle z jego pozycji i oczekiwań kadry, co z własnej ambicji - w bogatej kolekcji kolarza z Murcji brakuje bowiem złota mistrzostw świata. Trasa w Tyrolu może być dla coraz starszego Hiszpana ostatnią szansą na zdobycie upragnionego krążka.

W składzie reprezentacji kobiet na wyścig ze startu wspólnego znalazły się za to Margarita Garcia, Alicia González, Lorena Llamas i Eider Merino (Movistar Team), Ane Santesteban (Ale-Cipollini) oraz Cristina Martínez (Bizkaia-Murias).

W wyścigach jazdy indywidualnej na czas pojadą wśród kobiet Garcia, a wśród mężczyzn Castroviejo oraz jeden z zawodników wybranych przez Mingueza po wyścigach jazdy drużynowej na czas spośród trójki Marc Soler, Jorge Arcas i Imanol Erviti.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: