Audrey Cordon-Ragot i Trixi Worrack zasilą Trek Factory Racing

Powstający zespół Treka Factory Racing zakontraktował kolejne dwie zawodniczki. Kontrakty na sezon 2019 podpisały Francuzka Audrey Cordon-Ragot oraz Niemka Trixi Worrack.

28-letnia Cordon-Ragot amerykański zespół wzmocni po czterech latach w brytyjskim zespole Wiggle High5. Rozpad ekipy z Wysp już spowodował eksodus jej zawodniczek - w Treku ścigała się będzie też Włoszka Elisa Longo Borghini.

Francuska zawodnicza to aktualna mistrzyni kraju w jeździe indywidualnej na czas, 4. zawodniczka Cadel Evans Great Ocean Race, 6. w Amstel Gold Race, a ostatnio 3. w Madrid Challenge. W brytyjskim zespole dała się poznać jako dość wszechstronna zawodniczka, dobrze radząca sobie na pozycji kapitana zespołu i wspierająca liderki zespołu na każdej trasie.

Cordon-Ragot w palmares ma wygraną w Tour de Bretagne Feminine (2013) czy na etapie Route de France (2014) oraz kilka sukcesów w mniejszych wyścigach jednodniowych.

Trixi Worrack to z kolei bardzo doświadczona specjalistka w jeździe indywidualnej na czas. 36-latka sześciokrotnie notowała miejsca w pierwszej dziesiątce wyścigów mistrzowskich w tej konkurencji, a jako zawodniczka grupy Specialized-lululemon i Canyon-SRAM stanowiła filar drużynowej walki z czasem. Na jej koncie znajdują się m.in. Tour of California (2015), Ladies Tour of Qatar (2016), Gracia Orlova (2009), a także wicemistrzostwo świata w wyścigu ze startu wspólnego (2006) i pięć wygranych etapów Thuringen Rundfahrt der Frauen.

Zespół Treka, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy na sezon 2019, dotychczas pozyskał 11 zawodniczek i kompletuje jedną z najmocniejszych ekip w peletonie. Jego barwy reprezentowały będą, oprócz Worrack i Cordon-Ragot, Elizabeth Deignan (Boels Dolmans), Ruth Winder i Ellen van Dijk (Team Sunweb), Elisa Longo Borghini (Wiggle High5), Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla), Lauretta Hanson (Unitedhealthcare), Tayler Wiles i Abigail van Twisk (Trek-Drops) oraz Letizia Paternoster (Astana Women's Team).

Grupa pod okiem Iny-Yoko Teutenberg oraz Giorgi Bronzini operowała będzie na bazie struktur istniejącej już męskiej ekipy WorldTour Trek-Segafredo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: