Vuelta a Espana 2018: etap 14. Simon Yates wygrywa i prowadzi

Simon Yates

Simon Yates (Mitchelton-Scott) wygrał na Le Praeres w Górach Kantabryjskich czternasty odcinek Vuelta a Espana i powrócił na pozycję lidera wyścigu.

Anglik wyprzedził na krótkiej ścianie Miguela Angela Lopeza (Astana) i Alejandro Valverde (Movistar),

 21. miejsce zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe), natomiast Michał Kwiatkowski (Team Sky), który był w ucieczce dnia, przyjechał na 30. pozycji.

Peleton 73. Vuelta a Espana pokonał 171 kilometrów na szosach Asturii. Po stosunkowo płaskich 60 kilometrach zawodnicy wspinali się na jeden z wyższych punktów Parku Narodowego Redes - Puerto San Isidoro - przedsmak kolejnych trudności. Po zjeździe, między 88 a 150 kilometrem wyrastały trzy niezbyt długie, acz strome podjazdy. Kumulację zmagań stanowiła debiutująca na trasie Vuelty wspinaczka na Alto les Praeres.

Odjazd na 6 kilometrze zainicjował Kwiatkowski. Do mistrza Polski dojechali Nicolas Roche, Alessandro De Marchi (BMC Racing), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Michael Woods (Education First-Drapac) i Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida). Szóstka po 40 kilometrach jechała z przewagą 3:40.

Peleton, nogami Cofidisu i Movistar, nie dał akcji głębszego oddechu. Uciekinierzy u podnóża Puerto de San Isidro (60 km; kat. 2; 11 km; 3%) posiadali już o minutę mniej w zapasie, a na górskiej premii różnica wynosiła 2:40.

Długi zjazd i Alto de la Colladona (92,6 km; kat. 1; 5,3 km; 8,1%, maks. 11,1%) nie zmieniły obrazu etapu, stoper wskazywał 3:48. Na Alto de la Mozqueta (127,1 km; kat. 1; 6,5 km; 8,7%, maks. 10%) w pościg włączył się Bahrain-Merida. Popracował Vincenzo Nibali, a czołówce, opuszczonej przez Cortine, pozostały niespełna 2 minuty.

Szanse ucieczki dodatkowo zmalały, gdy po defekcie odpadł De Gendt, a po kraksie w ślady Belga poszedł Woods. Na zjeździe kolarze z Bahrajnu rozerwali peleton, kontakt stracił lider wyścigu Jesus Herrada (Cofidis).

Kwiatkowski na Alto de la Falla de los Lobos (150 km; kat. 3; 5,3 km; 6,4%) pozostał na czele sam, rozpoczynając ostatnie 21 kilometrów z przewagą 53 sekund. Został doścignięty na płaskim dojeździe do Alto les Praeres (kat. 1; 4 km; 12,5%, maks. 17%).

Krótka, ale bardzo stroma, końcowa ściana praktycznie nie dawała chwili oddechu. Zdecydowanie od początku ruszył Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), który zyskał kilkanaście metrów, 2,5 kilometra przed metą do Holendra dojechali Alejandro Valverde (Movistar), Enric Mas (Quick-Step Floors), Simon Yates (Mitchelton-Scott), Nairo Quintana (Movistar), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) i Miguel Angel Lopez (Astana) i Rigoberto Uran (EF-Drapac).

Yates zaatakował niespełna kilometr przed kreską i pomimo zrywu Lopeza i Valverde kolarz Mitchelton dojechał po etap i koszulkę lidera.

Wyniki 14. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Cistierna - Les Praeres (171 km):

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    4:19:27
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:02
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        00:05
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      00:07
  6 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:11
  7 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       00:19
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          00:27
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       00:37
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       00:39
 11 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    00:47
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   00:53
 13 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        00:56
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       01:02
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 01:38
 17 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                02:27
 18 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          02:40
 19 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     03:15
 21 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        04:33
 22 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      04:35
 23 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      04:51
 24 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 25 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         04:55
 26 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     05:00
 27 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     05:10
 28 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  05:24
 29 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            05:26
 30 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       06:00
 31 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            06:11
 32 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 06:18
 33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 34 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      07:06
 35 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      07:35
 36 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country         07:36
 37 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      07:42
 38 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       07:48
 39 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              08:11
 40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      08:12
 41 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     08:30
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       08:43
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           08:58
 45 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             09:16
 46 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 47 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 48 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               09:35
 49 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           10:25
 50 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 51 Sergio Henao (Col) Team Sky                             10:44
 52 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          10:48
 53 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    11:37
 54 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 55 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     12:18
 56 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 57 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          14:11
 58 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     14:15
 59 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    15:14
 60 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       15:36
 61 Benjamin King (USA) Dimension Data                      16:03
 62 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 63 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 64 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 65 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         19:41
 66 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 67 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 68 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      20:57
 69 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    21:01
 70 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     21:03
 71 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       21:06
 72 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                       21:08
 73 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 74 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 75 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   21:13
 76 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 77 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 78 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 79 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 80 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 81 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     21:23
 82 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 83 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 84 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 85 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         21:27
 86 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 87 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 88 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           21:34
 89 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 21:59
 90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         22:11
 91 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 92 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 93 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                           22:19
 94 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         22:25
 95 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     22:34
 96 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 97 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 98 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 99 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
100 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   22:37
101 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
103 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   22:46
104 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          22:58
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   23:48
106 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                       23:49
107 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
108 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
109 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
110 José Mendes (Por) Burgos BH
111 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
112 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               23:55
113 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural            24:26
114 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        24:42
115 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 24:54
116 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    25:04
117 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        25:32
118 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                     27:41
119 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                      27:58
120 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
121 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
122 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     28:14
123 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 28:25
124 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
125 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
126 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
127 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
128 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
129 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
130 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   28:39
131 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
132 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  28:50
133 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       28:52
134 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      29:25
135 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  29:31
136 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     29:33
137 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  29:44
138 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   29:49
139 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    29:51
140 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
141 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
142 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
143 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
144 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
145 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                30:09
146 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       30:16
147 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
148 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        30:35
149 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       30:50
150 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                   30:58
151 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
152 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
153 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
154 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         31:05
155 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               31:08
156 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              31:14
157 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        31:50
158 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    31:52
159 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
160 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
161 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
162 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
163 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac     31:56
164 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                   32:23
165 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                  32:28
166 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                         32:30
167 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
DNS Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
DNF Pavel Sivakov (Rus) Team Sky

Punkty

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         25 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   20
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     16
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           14
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         12
  6 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      10
  7 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                           9
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac              8
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                           7
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                           6
 11 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                        5
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                       4
 13 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                         2
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                           1

Lotna premia - Blimea

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           4 pkt
  2 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         2
  3 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                      1

Premie górskie

Puerto de San Isidro
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          5 pkt
  2 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         3
  3 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                      1

Alto de la Collaona
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         10 pkt
  2 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac               6
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           4
  4 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         2
  5 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                      1

Alto de la Mozqueta
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         10 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           6
  3 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac               4
  4 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         2
  5 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                      1

Alto de la Falla de los Lobos
  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           3 pkt
  2 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                       2
  3 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                    1

Alto Les Praeres
  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         10 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    6
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      4
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                            2
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                          1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                        12:59:26
  2 Bahrain-Merida                                          06:50
  3 EF Education First-Drapac                               07:28
  4 Bora-Hansgrohe                                          07:36
  5 Astana Pro Team                                         09:50
  6 AG2R La Mondiale                                        13:03
  7 Team LottoNl-Jumbo                                      14:23
  8 Mitchelton-Scott                                        15:05
  9 Team Sky                                                20:34
 10 Team Sunweb                                             20:47
 11 Groupama-FDJ                                            22:48
 12 Caja Rural                                              22:59
 13 Euskadi Basque Country, Murias                          23:49
 14 Lotto Soudal                                            26:21
 15 Cofidis                                                 26:43
 16 BMC Racing Team                                         29:10
 17 Dimension Data                                          29:21
 18 Trek-Segafredo                                          34:14
 19 Quick-Step Floors                                       42:00
 20 UAE Team Emirates                                       44:42
 21 Katusha-Alpecin                                         52:04
 22 Burgos-BH                                               58:12

Klasyfikacja generalna po 14. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   59:11:18
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:20
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      00:25
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:47
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:23
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          01:28
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       01:40
  8 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:47
  9 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    01:55
 10 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   02:08
 11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        02:46
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       03:21
 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       03:26
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 05:32
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        06:35
 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         06:57
 17 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             07:44
 18 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        07:46
 19 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          09:12
 20 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       09:27
 21 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      10:03
 22 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                10:30
 23 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     12:58
 24 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     13:29
 25 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     13:42
 26 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     17:39
 27 Benjamin King (USA) Dimension Data                      18:41
 28 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              20:31
 29 Sergio Henao (Col) Team Sky                             21:39
 30 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      22:04
 31 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     22:28
 32 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     22:40
 33 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      23:50
 34 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               25:23
 35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    27:17
 36 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 27:45
 37 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     31:00
 38 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     32:58
 39 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           33:57
 40 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       36:15
 41 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      37:58
 42 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           38:38
 43 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            43:51
 44 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           44:20
 45 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              44:22
 46 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       44:45
 47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           46:05
 48 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 47:09
 49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   49:13
 50 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            52:00
 51 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     53:41
 52 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      55:00
 53 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      56:58
 54 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   57:16
 55 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      58:26
 56 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   58:58
 57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team               01:00:11
 58 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                      01:02:26
 59 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin               01:02:30
 60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   01:04:57
 61 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                      01:06:21
 62 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                    01:07:45
 63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:08:45
 64 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   01:10:02
 65 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:10:07
 66 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                 01:10:42
 67 Igor Anton (Spa) Dimension Data                      01:10:43
 68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                01:10:49
 69 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C  01:15:32
 70 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    01:15:36
 71 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   01:17:24
 72 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                    01:17:28
 73 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr  01:17:37
 74 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                       01:17:39
 75 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       01:18:12
 76 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                  01:19:09
 77 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:23:05
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:23:09
 79 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                   01:24:03
 80 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  01:24:20
 81 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                  01:26:23
 82 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                    01:27:48
 83 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:30:13
 84 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:30:20
 85 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           01:32:39
 86 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                    01:32:42
 87 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac     01:33:33
 88 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:36:17
 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      01:39:22
 90 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  01:41:41
 91 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              01:42:13
 92 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:42:28
 93 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    01:44:52
 94 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            01:50:22
 95 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   01:52:44
 96 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   01:55:37
 97 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      01:56:27
 98 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      01:56:41
 99 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  01:59:04
100 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 02:00:36
101 José Mendes (Por) Burgos BH                          02:01:11
102 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    02:02:30
103 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 02:02:50
104 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              02:05:26
105 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               02:05:32
106 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     02:10:38
107 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              02:11:10
108 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      02:11:40
109 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  02:11:53
110 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 02:12:18
111 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  02:13:54
112 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                    02:14:03
113 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 02:15:21
114 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                02:16:17
115 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               02:16:29
116 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    02:18:44
117 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              02:19:28
118 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               02:20:20
119 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     02:20:38
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                02:22:20
121 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  02:22:52
122 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     02:23:57
123 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         02:24:50
124 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     02:26:27
125 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates            02:27:44
126 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            02:29:46
127 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  02:31:55
128 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  02:33:24
129 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                02:35:18
130 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                02:38:00
131 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     02:39:51
132 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                02:40:07
133 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   02:42:37
134 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   02:43:12
135 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               02:43:18
136 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  02:44:32
137 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   02:45:19
138 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                02:46:45
139 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    02:47:41
140 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               02:47:58
141 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    02:48:25
142 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                02:50:59
143 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 02:52:14
144 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      02:53:10
145 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 02:53:29
146 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   02:54:45
147 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  02:57:25
148 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           02:59:30
149 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              02:59:42
150 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   03:01:17
151 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      03:01:27
152 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    03:02:20
153 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 03:02:52
154 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     03:04:56
155 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors               03:06:10
156 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    03:06:21
157 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                03:06:47
158 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      03:08:20
159 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                03:11:30
160 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               03:13:19
161 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             03:15:26
162 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        03:16:15
163 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         03:20:10
164 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                03:20:34
165 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      03:25:41
166 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  03:40:33
167 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                03:42:16

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    101 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         68
  4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          68
  5 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          54
  8 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 53
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
 10 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   51
 11 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         49
 12 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          48
 13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 14 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       42
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             40
 16 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          39
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         33
 18 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    33
 19 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           31
 20 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     64 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         54
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         40
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         34
  5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             26
  6 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          15
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         12
  8 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        12
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     10
 10 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   10
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          10
 12 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              10
 13 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            9
 14 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         7
 15 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
 16 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
 17 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 18 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                          4
 20 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                4

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     12 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         19
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   24
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          33
  5 Benjamin King (USA) Dimension Data                         33
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         39
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         50
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           54
  9 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          55
 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           61
 11 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      72
 12 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               83
 13 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    90
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    98
 15 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       103
 16 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C       104
 17 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       108
 18 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                109
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                          110
 20 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                       110

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      177:31:32
  2 Movistar Team                                           06:42
  3 Bora-Hansgrohe                                          20:43
  4 Team LottoNl-Jumbo                                      26:36
  5 Team Sky                                                28:00
  6 Dimension Data                                          33:48
  7 Astana Pro Team                                         35:07
  8 EF Education First-Drapac                               35:57
  9 AG2R La Mondiale                                        42:19
 10 Euskadi Basque Country, Murias                          53:24
 11 Caja Rural                                              57:11
 12 Mitchelton-Scott                                     01:05:12
 13 BMC Racing Team                                      01:06:14
 14 Lotto Soudal                                         01:08:02
 15 Groupama-FDJ                                         01:19:02
 16 Cofidis                                              01:19:39
 17 Trek-Segafredo                                       01:28:48
 18 UAE Team Emirates                                    01:32:47
 19 Team Sunweb                                          01:38:15
 20 Katusha-Alpecin                                      01:47:39
 21 Quick-Step Floors                                    01:48:41
 22 Burgos-BH                                            02:36:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

10 Comments

  1. Bartek

    8 września 2018, 17:51 o 17:51

    Po co Cofidis, a szczególnie w pewnym momencie Bahrain Marida gonili tak zaciekle Michała. Tak naprawdę wszyscy pomocnicy Bahrain'u wykruszyli się zanim dogonili Kwiato.

  2. Bedrzich

    8 września 2018, 19:53 o 19:53

    Muszę przyznać, że rozbawiali mnie dziś trochę panowie komentatorzy. Kiedy Kwiatkowski i SKY na pierwszych etapach trzymali ucieczki na krótkiej smyczy, to była świetna praca i bardzo dobra jazda peletonu. Dziś, gdy peleton trzymał na krótkiej smyczy ucieczkę, to był zły i niedobry peleton, który nie wiadomo dlaczego nie chciał puścić ucieczki z Polakiem. Odpowiedź jest prosta panowie - peleton nie chciał puścić ucieczki, bo Kwiatek miał tylko 5 minut straty do lidera i był niebezpieczny. Głupim zachowaniem byłoby dopiero puszczenie takiej ucieczki. Ja rozumiem emocje, kibicowanie Polakowi, ale chociaż odrobinę obiektywizmu, chociaż odrobinę. Peleton zrobił to, co powinien zrobić w tej sytuacji.
    Teraz kiedy Polak prawie 10 minut straty i nie jest już groźny, pewnie by go puścili, więc jeśli Kwiatek jeszcze raz zaatakuje na kolejnym z etapów, to wszystko może wyglądać zupełnie inaczej.
    Komentatorzy oczywiście to wszystko doskonale wiedzą, ale dziś emocje były chyba zbyt duże dla nich...

    • vip

      8 września 2018, 20:48 o 20:48

      Komentarz był taki jak powinien być!

      • Bedrzich

        9 września 2018, 12:04 o 12:04

        No taki - komentarz taki jaki powinien być -: Kali bić, wszystko w porządku. Kalego bić, wielka granda!!!
        Jeżeli komentator udaje, że nie rozumie, czemu peleton ściga kolarza z niewielką stratą, tylko dlatego, że ucieczkowicz jest Polakiem, to robi z siebie błazna i tyle...

        • ja? jacek

          9 września 2018, 13:22 o 13:22

          najlepiej żeby Iwona czytała tekstówki...

  3. Cover

    9 września 2018, 01:12 o 01:12

    A gdzie sie podziali Ci wszyscy , którzy etap wczesniej prorokowali ze Buchmann leci itp, itd...
    Fajny etap, sporo było scigania, oby jutro (a to już jest dzisiaj) tez było co ogladać.

    • reko

      9 września 2018, 11:18 o 11:18

      no jestem....no bo leci, było top 3, jest ledwo top 10 i pewnie na tym się skończy. Więc nie było to żadne proroctwo tylko stwierdzenie faktu. I nie ma w tym cienia zawiści...zła taktyka Bory sprawia , że zamiast mieć dwóch zawodników w top 10 będą mieli MOŻE jednego.

  4. Apollo

    9 września 2018, 08:26 o 08:26

    Jest Vuelta, są emocje ! :).
    Valverde i Quintana jadą super, widać bez ról "lider" , "pomocnik" taktyka Movistar się sprawdza.
    Buchmman będzie miał najsilniejszego pomocnika w gronie faworytów w postaci Majki, lecz "czarnym koniem" do zwycięstwa może być ktoś z dwójki Uran , Lopez.

    • Jacko

      9 września 2018, 09:53 o 09:53

      Taaaaa. Sprawdza bo SKY olał Vuelte :)))

    • vip

      9 września 2018, 15:51 o 15:51

      Szczególnie taktyka Valverde, który po kole jeździ, się sprawdza. Quintana bardziej markuje ataki jak rzeczywiście atakuje, widać że to już nie ten sam zawodnik co kiedyś albo coś odstawił i osłabł. Krytykowanie natomiast bardzo dobrze im wychodzi. Mam nadzieję że nikt z Movistaru nie wygra.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: