Torowe MME 2018: Dwa złota i dwa brązy Polaków

O cztery medale - dwa złote i dwa brązowe - wzbogaciła się reprezentacja Polski w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Po dwóch dniach rywalizacji na welodromie w szwajcarskim Aigle polscy młodzieżowcy i juniorzy mają już na koncie 7 medali. Powodów do zadowolenia zatem nie brakuje.

Pierwszym rozgrywanym w środę finałem był wyścig na 1km na czas juniorów. Po brązowy medal w tej konkurencji sięgnął Filip Prokopyszyn, dla którego było to już drugie podium tych mistrzostw Europy. Wczoraj Prokopyszyn wywalczył srebro w scratchu.

Po pierwsze złoto mistrzostw Europy dla Polski sięgnęli juniorzy w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Wiktor Richter i Michał Gałka w finałowym biegu pokonali Włochów, wywalczając w ten sposób tytuł mistrzów Starego Kontynentu. Słabiej w tej konkurencji wypadły zaś juniorki - Oliwia Majewska, Wiktoria Kierat, Wiktoria Polak i Julia Kowalska - które w decydującym biegu uległy Niemkom i zakończył zmagania na 4. miejscu.

Jako kolejna do medalowego worka dorzuciła się Marta Jaskulska, która stanęła dziś na starcie wyścigu eliminacyjnego juniorek. Rywalki odpadały jedna za drugą, a Marta czujnie kręciła, utrzymując się z przodu niemalże do końca. Odpadła przedostatnia, co oznaczało, że nie zabrakło jej na podium wyścigu, a do swojej kolekcji medalowej dołożyła brąz młodzieżowych mistrzostw Europy. Z kolei Walkowiak, rywalizujący w wyścigu eliminacyjnym juniorów, zajął 10. miejsce.

Dwa następne komplety medali czekały na orliczki i orlików w scratchu. Tu 6. lokatę wywalczyła Weronika Humelt, a 8. był Damian Sławek.

O ostatnie dziś łupy walczyły Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka w sprincie drużynowym orliczek. W boju o złoto i mistrzowskie koszulki pokonały one rywalki z Włoch. Z kolei orlicy, jadący w tej konkurencji w składzie: Łukasz Kowa, Mateusz Miłek, Daniel Rocha - sklasyfikowani zostali na ostatnim, 6. miejscu.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Agnieszka Anonim

  23 sierpnia 2018, 10:27 o 10:27

  Gratulacje dla wszystkich.

 2. Mcjs

  23 sierpnia 2018, 11:13 o 11:13

  Brawo! Gratulacje dla tych młodych dziewczyn i chłopaków 🙂

 3. Mar

  23 sierpnia 2018, 12:06 o 12:06

  Super,brawo,oby tak dalej.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: