Laurens de Plus dołączy do LottoNL-Jumbo

Po trzech sezonach w barwach Quick-Step Floors Laurens de Plus zdecydował się na transfer do LottoNL - Jumbo.

Młody Belg wypłynął na szerokie wody kolarstwa w 2015 roku, kiedy uplasował się na 2. miejscu w Ronde de l'Isard, Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc, 4. w Course de la Paix U23, 6. w Tour Alasce i 8. w Tour de l'Avenir.

Po takim sezonie podpisał kontrakt z Quick-Step Floors. W drugim sezonie jazdy zadebiutował w Giro d'Italia zajmując przy tym 24. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczył 3. miejsce w Ster ZLM Toer.

22-latek ubiegłoroczny sezon zakończył kraksą na trasie Il Lombardia. Kontuzja kolana nie była poważna, ale jeszcze przed początkiem sezonu 2018 Belg brał udział w wypadku na obozie treningowym w RPA. W trójkę kolarzy Quick-Stepu wjechała ciężarówka, a De Plus do szpitala wrócił ze złamaniem jednej z kości miednicy.

Mimo tych przejść i późnego startu sezonu Belg skończył Amgen Tour of California na 8. pozycji i Tour de Pologne na 19. miejscu, ale jego głównym celem będzie Vuelta a Espana.

W LottoNL-Jumbo będzie przede wszystkim służył do pomocy liderom - Primozowi Rogliciowi i Stevenowi Kruijswijkowi. Niemniej jednak 22-letni zawodnik na pewno dostanie swoje szanse i w przyszłości może być jednym z liderów ekipy, gdyż jego docelowym polem rozwoju jest jazda w górach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: