Vuelta a Espana 2018. Bauke Mollema i kolejne podejście

Bauke Mollema

Trek-Segafredo na trasie Vuelta a Espana (25 sierpnia - 16 września) na oku ma wygrane etapowe oraz pomoc Bauke Mollemie w walce w klasyfikacji generalnej.

Nie wyszedł start w Tour de France, podreperować morale i palmares jest okazja na trasie Vuelta a Espana. Bauke Mollema z Hiszpanii ma dobre wspomnienia i na przełomie sierpnia i września walczył będzie o jak najlepszą lokatę w ostatnim z tegorocznych Grand Tourów. Vuelta będzie jego kolejnym podejściem do zameldowania się w czołowej piątce wyścigu trzytygodniowego - wyniku, który osiągnął dotychczas tylko raz.

Mollema w wieku 24 lat zajął 4. miejsce w Vuelta a Espana. Od 2011 roku minęło siedem lat, a Holender w największych wyścigach globu zdołał od tego czasu zapisać 6. i 7. miejsca w Tour de France (2013 i 2015), a także 7. miejsce w Giro d'Italia (2017). W jego dorobku znajduje się też triumf w Clasica San Sebastian (2016) i liczne podia tegoż wyścigu, jak również wygrane etapy Tour de France (2017), Vuelta a Espana (2013) czy podia Tour de Suisse (2013) i Tirreno-Adriatico (2015).

Występu ze swojego debiutu w Hiszpanii Mollema nigdy nie powtórzył, a ostatni start - w 2013 roku - ochrzcił etapową wygraną. Powrót na szosy Półwyspu Iberyjskiego po mało udanym Tour de France może być okazją by to zmienić. 31-latkowi pomogą Gianluca Brambilla oraz Fabio Felline, a także Matthias Brändle.

Sprinterskie rozdania pokryć ma Giacomo Nizzolo, na finiszach rozprowadzany przez Kiela Reijnena.

Skład Trek-Segafredo na Vuelta a Espana 2018:

Gianluca Brambilla, Matthias Brändle, Nicola Conci, Fabio Felline, Markel Irizar, Bauke Mollema, Giacomo Nizzolo i Kiel Reijnen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: