Xuban Errazkin wpadł na dopingu

Utalentowany Bask Xuban Errazkin, z portugalskiego zespołu Vito-Feirense-BlackJack, został przyłapany na niedozwolonym wspomaganiu.

21-latek wpadł po badaniu wykonanym podczas czerwcowego GP Abimota. Substancją, o której jest mowa to terbutalina, lek stosowany w leczeniu astmy.

Errazkin w ostatnią niedzielę zakończył Volta a Portugal, gdzie był objawieniem, kończąc wyścig na 16. miejscu i zostając najlepszym młodzieżowcem. W maju był piąty w Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid (2.1), a na czwartej pozycji ukończył młodzieżowy Wyścig Pokoju.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Edd

  15 sierpnia 2018, 16:25 o 16:25

  Osz to fujara

 2. zulu

  15 sierpnia 2018, 17:24 o 17:24

  Jak się okazuje astmiarze mają do dyspozycji ładny arsenał do wciągania.

 3. Wlada

  15 sierpnia 2018, 20:11 o 20:11

  Skoro podobno nie działa na zdrowych to :1. Po co to brać? 2. Dlaczego za to karać? Przecież zdrowemu Portugalczykowi wg "ekspertow" z WADA lek nie poprawia wydolności, przynajmniej na podstawie wadliwie przeprowadzanych przez nich badań.
  To dlaczego jest zabroniony?
  Ortopedzi czy lekarze sportowi udający ekspertów od farmakoterapii i badań naukowych zakałapućkali się w swojej niekompetencji i niekonsekwencji.
  Skoro " przyłapany na wspomaganiu" to sami się przyznają, że lek jednak wspomaga, co jest oczywiste dla każdego kto zna się na rzeczy.

 4. Wlada

  15 sierpnia 2018, 20:18 o 20:18

  Portugalczyka lek wspomaga chociaż wziął może raz ukradkiem na próbę, a Yatesowie biorą to regularnie od lat i ich nie wspomaga.Może na Anglików nie działa, bo to rasa panów , którą ma inną fizjologię?

  • zulu

   15 sierpnia 2018, 22:13 o 22:13

   Niewątpliwie mają inną fizjologię. Tak przynajmniej oficjalnie ustalono w przypadku co najmniej jednego z nich: Frooma. Reszty to już pewnie nawet nie ma co badać...

  • Xedron

   15 sierpnia 2018, 22:23 o 22:23

   Dla mnie w obecnej sytuacji są tylko dwa wyjścia dążące do tego samego, aby kwestia dopingu w kolarstwie nie odgrywała (potencjalnie) w nim największej roli.
   1. Zakazać stosowania środków wspomagających przez astmatyków i innych chorych kolarzy, których nie mogą stosować zdrowi kolarze.
   2. Pozwolić zdrowym kolarzom stosować środki wspomagające chorych kolarzy - wszystkich środków i w takich samych ilościach.
   Oba wyjścia dążą do tego samego - sprawiedliwości i równouprawnienia.

   Oczywiście punkt 1. jest zdecydowanie bardziej słuszny.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: