Fabian Hernando Puerta Zapata przykoksił

Aktualny mistrza świata w keirinie, Kolumbijczyk Fabian Hernando Puerta Zapata, został tymczasowo zawieszony po kontroli przeprowadzonej poza zawodami 11 czerwca br.

Jak poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska w pobranej od Zapaty próbce wykryto popularny steryd anaboliczny Boldenon. Kontrola została zaplanowana przez Kolarską Fundacją Antydopingową (CADF), niezależne od UCI ciało, powołane do walki z dopingiem w kolarstwie.

27-letni kolarz już po wizycie służb zdobył trzy medale na igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów. Kolumbijczyk ma prawo wystąpić o zbadanie próbki B.

Puerta jest żonaty z kolarką torową Julianą Gavirią, siostrą sprintera grupy Quick-Step, Fernando Gavirii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Andrzej

  14 sierpnia 2018, 15:34 o 15:34

  Szanuje takie tytuły

 2. Ojciec Franka

  14 sierpnia 2018, 15:53 o 15:53

  insynuacja na końcu też fajna: Puerta -> Juliana Gaviria -> Fernardo Gaviria - Qick Step (?)

  • asd

   14 sierpnia 2018, 19:57 o 19:57

   Insynuacja? Daj spokój. Gdyby jakiś kolarz był żonaty z siostrą Majki lub Kwiatkowskiego, lub hipotetycznego Majkowskiego - to co? Nie wolno napisać "Stefan Sztyca żonaty z Florentyną Majkowską, siostrą Zygmunta Majkowskiego"? Bo to insynuacja? To fakt, nie insynuacja.

 3. Ojciec Franka

  15 sierpnia 2018, 09:31 o 09:31

  Może i przesadzam, nie będe się upierał. Ale po co ten "fakt" podano? Co on wnosi do sprawy? Nic - pozwala tylko snuć domysły

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: