Daniel - odzież kolarska

Simon Geschke trafił do przyszłego zespołu CCC

Kolarski projekt Jima Ochowicza, sponsorowany od 2019 roku przez CCC, wzmocni Simon Geschke.

32-letni Niemiec od sezonu 2009 nieprzerwanie związany był z ekipą Skil-Shimano pod jej wieloma postaciami (ostatnio Team Sunweb). Chłopak z bródką, bo tak o nim mówią, dał się poznać w peletonie jako bardzo dobry pomocnik, wojownik i uciekinier. Trzy lata temu wygrał etap Tour de France z metą w Pra-Loup odnosząc swój największy sukces w karierze, w lipcu na trasie „Wielkiej Pętli” zajął 25. miejsce w generalce.

Simon jest świetnym zawodnikiem, niezwykle doświadczonym, który nam pomoże

– powiedział Ochowicz, nie zdradzając jednak, na jak długo podpisano z sympatycznym Geschke kontrakt.

Sam Geschke cieszy się na nowe wyzwania.

Po dziesięciu latach podjąłem decyzję. Chciałem przynajmniej jeden raz w karierze zmienić otoczenie, spróbować czegoś nowego

– stwierdził.

Kilka tygodni temu poinformowano o zmianach w worldtourowym BMC Racing. Amerykański zespół w sezonie 2019 sponsorowany będzie przez polską firmę obuwniczą CCC, a do jego składu dołączy kilku zawodników obecnej grupy ProContinental - CCC Sprandi Polkowice.

Póki co grupa Ochowicza potwierdziła podpisanie kontraktów z mistrzem olimpijskim Gregiem van Avermaetem, jego drużynowymi kolegami Alessandro de Marchim, Michaelem Schärem i Nathanem Van Hooydonckiem. Umowami z firmowaną przez doświadczonego managera grupą związali się także Serge Pauwels (Dimenison Data), Guillaume Van Keirsbulck (Wanty - Groupe Gobert) i William Barta (Hagens Berman Axeon).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Karol

    15 sierpnia 2018, 13:55 o 13:55

    Niby ruch ok, ale kolejny zawodnik +30. Taki dom spokojnej starości się robi z tego worldturowego CCC

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: