Katie Hall i Eva Buurman zasilą Boels Dolmans

Podium wyścigu: od lewej Tayler Wiles - Lauren Hall - Katarzyna Niewiadoma

Amerykanka Katie Hall (Unitedhealthcare) oraz Holenderka Eva Buurman (Trek-Drops) w sezonie 2019 reprezentowały będą ekipę Boels Dolmans.

Hall, która kolarstwo zawodowo uprawiać zaczęła w 2014 roku, w tym sezonie wygrała wszystkie ważniejsze wyścigi etapowe w Stanach Zjednoczonych - Tour of California Women, Joe Martin Stage Race i Tour of the Gila. W poprzednich sezonach we wszystkich tych imprezach albo meldowała się w czołówce albo wygrywała ich etapy.

31-letnia doktorantka toksykologii molekularnej w europejskim peletonie sprawdzi się w górskim terenie - najpierw pomagając koleżankom, a w kolejnych startach szukając szans dla siebie.

Buurman to z kolei zawodniczka brytyjskiej grupy Trek-Drops. 23-latka w tym sezonie zajęła 8. miejsce w OVO Energy Women's Tour oraz 11. w Lotto Thüringen Ladies Tour, bardzo aktywnie występując na niemal każdym odcinku. W przyszłym sezonie ma wesprzeć zespół Danny'ego Stama w wyścigach klasycznych, szczególnie tych rozgrywanych na pagórkowatych trasach.

W składzie zespołu Boels Dolmans na sezon 2019 znajdują się w tym momencie także mistrzyni olimpijska Anna van der Breggen oraz mistrzyni świata Chantal Blaak, których kontrakty obowiązują do końca sezonu 2020.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. wujekg

    16 sierpnia 2018, 19:09 o 19:09

    Akczeli - dopiero doktorantka, ale na dobrego drodze do uzyskania stopnia doktora;)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: