BinckBank Tour 2018: etap 1. Fabio Jakobsen włączył licznik w wyścigach WorldTour

Holender Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) zwyciężył na mecie pierwszego etapu 14. wyścigu BinckBank Tour i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

21-letni sprinter z belgijskiej grupy odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu klasy WorldTour, a czwarty już sukces w tym sezonie. Na finiszu wyższość młodego zawodnika w sprinterskim fachu uznać musieli Marcel Kittel (Katusha-Alpecin) oraz Caleb Ewan (Mitchelton-Scott).

Płaski odcinek z Heerenveen do Bolsward (177 km) toczył się pod znakiem ucieczki w składzie Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect-Veranclassic), Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen-Baloise), Manuele Boaro (Bahrain-Merida), Julius Van den Berg (Education First-Drapac), Elmar Reinders (Roompot - Nederlandse Loterij) i Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan). W deszczowych warunkach szóstka wypracowała niespełna 4 minuty przewagi.

Uciekinierzy grunt pod nogami tracili powoli, gdyż peleton w padającym rzęsiście deszczu nie spieszył się z pogonią. 36 kilometrów przed metą zegar pokazywał 1:20 różnicy, natomiast uciekinierom udało się dojechać na "złoty kilometr" i na trzech lotnych finiszach wzbogacić się o bonifikaty. Najwięcej zarobili de Bondt i Reinders (po 5 sekund), a na 20-kilometrowe okrążenie wokół Bolswardu szóstka wjechała 45 sekund przed peletonem.

Pracowali kolarze LottoNL-Jumbo i Trek-Segafredo, na śliskich ulicach łapiąc uciekinierów na 13 kilometrów przed metą. Kontrował jeszcze Jan Willem van Schip (Roompot-Nederlandse Loterij), ale bez skutku. Trzy kilometry przed metą było już po akcji, a walkę sprinterskich pociągów wygrali kolarze Patricka Lefevere'a, pomagając Jakobsenowi w odniesieniu kolejnego triumfu.

Belgijska grupa od początku sezonu wygrała już 54. razy, a Jakobsen, który triumfował dotychczas w Scheldeprijs, Nokere Koerse i na etapie Tour des Fjords, odniósł swój pierwszy sukces w wyścigu WorldTour.

Wyniki 1. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Heerenveen - Bolsward (177,3 km):

  1 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors               4:01:00
  2 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  3 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
  4 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  5 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
  6 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  8 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  9 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 10 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 11 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 12 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 13 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 14 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 16 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 17 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 18 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
 19 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 20 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 21 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 23 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 24 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 25 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 26 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 27 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 28 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
 29 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 30 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 31 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 32 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 33 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 34 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 35 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 36 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 37 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 38 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 39 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 40 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot
 41 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 42 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 44 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 45 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 46 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 47 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 48 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 49 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 50 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 51 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 52 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 53 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 54 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 55 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 56 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 57 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 58 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 59 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 60 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 61 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 62 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 64 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 65 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 66 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 67 Owain Doull (GBr) Team Sky
 68 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 69 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 70 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 71 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 72 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 73 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 74 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 75 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 76 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 77 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 78 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 79 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 80 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 81 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 82 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 83 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 84 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 85 Elmar Reinders (Ned) Roompot
 86 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
 87 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 88 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 89 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 90 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 91 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 92 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 93 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 94 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 95 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 96 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 97 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 98 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 99 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
100 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
101 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
102 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
103 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
104 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
105 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
106 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
107 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
108 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
109 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
110 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
111 David Per (Slo) Bahrain-Merida
112 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
113 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
114 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
115 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
116 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
117 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
118 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
119 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
120 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
121 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
122 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
123 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
124 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
125 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
126 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
127 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
128 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
129 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
130 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
131 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
132 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
133 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
134 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
135 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
136 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
137 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
138 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
139 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
140 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
141 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
142 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
143 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
144 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
145 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
146 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
147 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       00:56
148 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
149 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
150 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
151 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
152 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
153 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      01:51
154 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
155 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
156 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
157 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
158 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  07:29
159 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
160 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      08:44
161 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors               4:00:50
  2 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:04
  3 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           00:05
  4 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
  5 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      00:06
  6 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     00:07
  7 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
  8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:09
  9 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 10 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    00:10
 11 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 12 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 14 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 15 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 16 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 17 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 18 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 19 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 20 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 21 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 22 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 23 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 24 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
 25 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 26 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 27 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 28 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 29 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 30 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 31 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 32 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 33 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 34 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
 35 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 36 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 37 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 38 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 39 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 40 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 41 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 42 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 43 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 44 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 45 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot
 46 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 47 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 49 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 50 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 51 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 52 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 53 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 54 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 55 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 56 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 57 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 58 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 59 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 60 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 61 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 62 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 63 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 64 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 65 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 66 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 68 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 69 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 70 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 71 Owain Doull (GBr) Team Sky
 72 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 73 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 74 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 75 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 76 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 77 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 78 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 79 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 80 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 81 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 82 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 83 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 84 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 85 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 86 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 87 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 88 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 89 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
 90 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 91 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 92 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 93 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 94 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 95 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 96 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 97 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 98 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 99 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
100 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
101 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
102 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
103 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
104 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
105 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
106 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
107 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
108 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
109 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
110 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
111 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
112 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
113 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
114 David Per (Slo) Bahrain-Merida
115 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
116 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
118 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
119 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
120 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
121 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
122 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
123 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
124 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
125 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
126 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
127 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
128 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
129 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
130 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
131 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
132 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
133 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
134 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
135 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
136 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
137 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
138 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
139 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
140 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
141 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
142 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
143 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
144 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
145 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
146 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
147 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
148 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
149 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
150 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
151 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
152 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
153 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
154 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
155 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
156 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       01:06
157 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      02:01
158 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
159 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  07:39
160 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
161 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      08:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Adrian4900

    13 sierpnia 2018, 19:36 o 19:36

    Ten zespół jest niesamowity pomimo tego że odszedł Kittel to w zespole zastąpiono go genialnie, Viviani wygrywał na Giro, Gaviria na TdF, 20-letni Hodeg świetnie pokazał się na TdP a teraz Jakobsen pomimo 21 lat ograł na finiszu Kittela, Ewana czy Groenewegena. BRAWO QUICK STEP!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: