Transfery. Greipel odejdzie, Kittel i Martin też?

Po ośmiu latach Andre Greipel opuści po tym sezonie belgijski zespół Lotto-Soudal.

Niemiecki sprinter do teamu Marca Sergeanta dołączył w 2011 roku z HTC-Columbia, gdzie bił się o miano „kapitana finiszów” z Markiem Cavendishem. Od tego czasu 33-latek wygrał m.in. jedenaście etapów Tour de France.

Do jakiej drużyny Greipel przejdzie, nie wiadomo. Musimy poczekać do 1 sierpnia, gdy ruszy oficjalnie rynek transferowy.

Zaledwie po roku z Katusha-Alpecin pożegnać się może Marcel Kittel. W trakcie trwającej „Wielkiej Pętli” jego postawę skrytykował dyrektor sportowy Dimitrij Konyszew.

Nasze stosunki od wywiadu Konyszewa na pewno się nie polepszyły. Na pewno nie jest tak, że śmiejemy się i przybijamy piątki, kiedy się widzimy

– powiedział 30-letni Kittel portalowi sport.de.

Po zakończeniu sezonu 2017 trafił do Katusha-Alpecin z Quick Step-Floors podpisując dwuletni kontrakt. W nowej grupie spotkał się z Tony Martinem. Jego umowa wygasza w tym roku, „Panzerwagen” podobno rozmawia z Quick Stepem i Dimension Data.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: