Mistrzostwa Europy 2018: Złoty Marc Hirschi w gronie młodzieżowców

19-letni Szwajcar Marc Hirschi wywalczył w czeskim Zlinie złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23.

Jeżdżący w młodzieżowej drużynie Sunwebu zawodnik pokonał na kresce reprezentanta Francji Victora Lafaya oraz Hiszpana Fernando Barcelo.

Miejsce 16. wywalczył Filip Maciejuk, 37. przyjechał Piotr Pękała, a 48. metę osiągnął Szymon Tracz. Zawody ukończyło 55 kolarzy.

Wyścig rozgrywany był na bardzo trudnej rundzie o długości 10,8 kilometra, z linią startu i mety w miejscowości Zlin. Na początku pętli wyrastała 500-metrowa hopka o średnim nachyleniu 8%, a już na 2. kilometrze rozpoczynało się najpoważniejsze wzniesienie rundy (2,7 km; 7%). Z ulokowanego w połowie okrążenia szczytu pozostawało 3,6 kilometra zjazdu oraz płaski i szybki fragment do mety. Młodzieżowcy rundę pokonywali 13-krotnie.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2018 – wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23 (CC), Zlin – Zlin (13 x 10,8 km – 140,4 km):