Giro d'Italia U23 2018. Makaron to podstawa

Raczej nieudana próba "oszczędzania" nogi po pierwszym tygodniu Giro d'Italia U23 i "bogaty" jadłospis.

Tydzień Giro d'Italia U23 już za mną. Wczorajszy etap był jak zwykle nerwowy i szybki. Średnia prędkość po pierwszej godzinie wyścigu wynosiła 55 km/h. Podjazdy na etapie były krótkie, około 2 kilometrów, ale sztywne. Kiedy dojechaliśmy do pierwszego w peletonie zrobiło się duże zamieszanie. Grupa szybko podzieliła się na kilka mniejszych i tak zostało już praktycznie do końca. Miałem trochę "oszczędzać nogę" przed zbliżającymi się kolejnymi górskimi etapami. Tak do końca mi to nie wyszło, bo mimo wszystko etap i tak "wszedł" mi w nogi.

Dziś napiszę może nieco więcej o moim jadłospisie. Po pierwsze, makaron to podstawa wszelkich podstaw. Już nie mogę na niego patrzeć😂 Przed wyścigiem jemy makaron, no i wieczorem też jemy makaron. Tu, uwaga, z dodatkiem sosu pomidorowego. Do tego pierś z kurczaka, warzywa i ciastko na deser. I tak jadam praktycznie codziennie odkąd mieszkam we Włoszech - wyścig czy nie wyścig.

Natomiast na samym wyścigu menu mam trochę bogatsze😉 W zależności od tego, jak długi jest etap, zabieram do kieszonki zazwyczaj dwa żele energetyczne, jeden żel z kofeiną, do tego gofra z marmoladą, jakiegoś batona i ewentualnie "shota" z kofeiną na końcówkę etapu. Oczywiście jeżeli zabraknie jedzenia, możemy złapać coś do jedzenia razem z bidonem na bufecie. Innym rozwiązaniem, jest po prostu wysłanie pomocnika żeby zjechał do wozu technicznego po coś na ząb.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Krystian

    14 czerwca 2018, 15:10 o 15:10

    Zawodowi sportowcy i jedzą makaron, w dodatku non stop... Chłopaku zmień jadłospis, bo przy takiej diecie nawet koks nie pomoże.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: