Kategorie: Adam KuśBlogi

Giro d'Italia U23 2018: Prolog okiem Adama Kusia

Adam Kuś rozpoczął ściganie w młodzieżowym Giro d'Italia. Pisze o szybkim prologu i pięknej oprawie wyścigu.

No i nadszedł czas Giro! Podróż na start minęła szybko. Każdy w słuchawkach na głowie skoncentrowany przemierzal kolejne kilometry podróży. Mimo, że każdy z nas myśli o starcie i presji związanej z Giro, to w ekipie panuje bardzo dobra atmosfera. Dzięki pozytywnym emocjom w drużynie, nie przeżywamy tego wyścigu aż tak bardzo.

Na pierwszy rzut organizatorzy przewidzieli krótki prolog. Po rekonesansie trasy wiedziałem, że będzie mi ciężko walczyć o wysokie lokaty. Po pierwsze, nie byłem w ogóle przygotowany pod kątem jazdy na czas, a po drugie trasa też nie przypadła mi do gustu - była bardzo szybka i mało techniczna. Prolog był szybki, a mój wynik pozostawia dużo do życzenia, ale to był mój drugi dzień na rowerze czasowym. Biorąc to pod uwagę, myślę, że poszło mi przyzwoicie... Pierwsze koty za płoty.

Po wyścigu pojechaliśmy jak najszybciej do hotelu. Regenerację zaczęliśmy nawet po tak krótkim prologu. Trzeba przecież myśleć o tym, że przed nami jeszcze 10 dni, także każde zaoszczędzone siły mogą się przydać.

Oprawa Giro to coś pięknego! Wszędzie jest mnóstwo kibiców. Może nie aż tylu, co w Bergen podczas mistrzostw świata, ale też ogrom. Wszyscy tutaj żyją kolarstwem. Start czy wjazd na metę to naprawdę fajne uczucie, kiedy jedziesz, a dookoła wszyscy cię dopingują praktycznie przez całe 4km. Przy takiej oprawie naprawdę super się ściga.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z 2 Polaków startujących w Giro d'Italia U23, będzie codziennie dzielił się swoimi przeżyciami i obserwacjami z Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Recent Posts

Dookoła Mazowsza 2020: etap 2. Felix Groß najlepszy na torze w Służewcu

Felix Groß wygrał na Służewcu drugi etap wyścigu Dookoła Mazowsza – jazdę indywidualną na czas.

16 lipca 2020, 17:48

Lotto Soudal zakazuje wyjazdu do Plouay

Grupa Lotto Soudal nie zezwala swoim zawodnikom na udział w Mistrzostwach Europy w Plouay. Mają trenować w odosobnieniu i nie…

16 lipca 2020, 15:05

Sibiu Cycling Tour 2020. Kevin Rivera i Mathieu van der Poel nie dojadą

Kevin Rivera nie stanie do obrony tytułu w rozpoczynającym się w następny czwartek Sibiu Cycling Tour.

16 lipca 2020, 14:07

Trasa Il Lombardia 2020

Na klasycznej, rzec można, trasie przebiegnie 114. edycja włoskiego monumentu Il Lombardia. W nietypowym terminie, bo 15 sierpnia, kolarze pokonają…

15 lipca 2020, 21:28

Dookoła Mazowsza 2020. etap 1 anulowany

Pierwszy etap 63. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza został przerwany i ostatecznie anulowany.

15 lipca 2020, 17:43

Roger de Vlaeminck: "Remco Evenepoel musi przejść przez przełaje"

Roger de Vlaeminck namawia Remco Evenepoela do startów w wyścigach przełajowych. Zwycięzca wszystkich pięciu monumentów, uważa że pomogło by to…

15 lipca 2020, 15:39