Kategorie: Adam KuśBlogi

Giro d'Italia U23 2018: Prolog okiem Adama Kusia

Adam Kuś rozpoczął ściganie w młodzieżowym Giro d'Italia. Pisze o szybkim prologu i pięknej oprawie wyścigu.

No i nadszedł czas Giro! Podróż na start minęła szybko. Każdy w słuchawkach na głowie skoncentrowany przemierzal kolejne kilometry podróży. Mimo, że każdy z nas myśli o starcie i presji związanej z Giro, to w ekipie panuje bardzo dobra atmosfera. Dzięki pozytywnym emocjom w drużynie, nie przeżywamy tego wyścigu aż tak bardzo.

Na pierwszy rzut organizatorzy przewidzieli krótki prolog. Po rekonesansie trasy wiedziałem, że będzie mi ciężko walczyć o wysokie lokaty. Po pierwsze, nie byłem w ogóle przygotowany pod kątem jazdy na czas, a po drugie trasa też nie przypadła mi do gustu - była bardzo szybka i mało techniczna. Prolog był szybki, a mój wynik pozostawia dużo do życzenia, ale to był mój drugi dzień na rowerze czasowym. Biorąc to pod uwagę, myślę, że poszło mi przyzwoicie... Pierwsze koty za płoty.

Po wyścigu pojechaliśmy jak najszybciej do hotelu. Regenerację zaczęliśmy nawet po tak krótkim prologu. Trzeba przecież myśleć o tym, że przed nami jeszcze 10 dni, także każde zaoszczędzone siły mogą się przydać.

Oprawa Giro to coś pięknego! Wszędzie jest mnóstwo kibiców. Może nie aż tylu, co w Bergen podczas mistrzostw świata, ale też ogrom. Wszyscy tutaj żyją kolarstwem. Start czy wjazd na metę to naprawdę fajne uczucie, kiedy jedziesz, a dookoła wszyscy cię dopingują praktycznie przez całe 4km. Przy takiej oprawie naprawdę super się ściga.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z 2 Polaków startujących w Giro d'Italia U23, będzie codziennie dzielił się swoimi przeżyciami i obserwacjami z Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Share
Opublikowane przez
Adam Kuś

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06