Emakumeen Bira 2018: etap 3. Amy Pieters najlepszą uciekinierką

Pieters

Amy Pieters (Boels Dolmans) triumfowała na trzecim odcinku baskijskiego wyścigu Emakumeen Bira w miejscowości Aretxabaleta. Liderką pozostała Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Holenderka pokonała w finale Szwedkę Emilię Fahlin (Wiggle High5) oraz Niemkę Clarę Koppenburg (Cervelo-Bigla).

12. finiszowała Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women).

Udana akcja Pieters i spółki wprowadziła sporo zamieszania w klasyfikacji generalnej. Na czele pozostała Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), natomiast z drugiej pozycji Annę van der Breggen (Boels Dolmans) zepchnęła Georgia Williams, która przed ostatnim odcinkiem traci do swojej drużynowej koleżanki zaledwie 4 sekundy.

Po dwóch pierwszych wspinaczkach zaczęły się ataki, od razu poszła dobra grupka i zyskałyśmy minutę. W ogóle się tego nie spodziewałam. Wiedziałam, że muszę wcześnie rozpocząć finisz. Tak też zrobiłam, nie miałam za bardzo innego wyjścia

- mówiła na mecie szczęśliwa Pieters.

Moim zadaniem było krycie ataków po pierwszych 60 kilometrach. Miałam szczęście, bo ucieczka, w którą się zabrałam, pojechała, a ja byłam najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w klasyfikacji generalnej

- relacjonowała z kolei Georgia Williams (Mitchelton-Scott), która dzięki powodzeniu akcji awansowała na pozycję wice-liderki.

Przewaga urosła nawet do czterech minut, więc nasz dyrektor sportowy powiedział mi, żeby wychodzić na zmiany, bo w peletonie nic się nie działo i mogłam objąć prowadzenie w wyścigu. Pracowałam całe ostatnie 15 kilometrów, nie wiedziałam jaka jest przewaga. Dałam z siebie wszystko. Fajnie byłoby mieć koszulkę liderki, ale drugie miejsce też jest dobre, a koszulka została w ekipie

- dodała Australijka.

Wyniki 3. etapu Emakumeen XXXI. Bira 2018 (2.WWT), Aretxabaleta - Aretxabaleta (114,5 km):

  1 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                      3:02:00
  2 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
  3 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
  4 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini
  5 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas
  6 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women
  7 Demi de Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies
  8 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    00:04
  9 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women
 10 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         01:01
 11 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                      02:01
 12 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling
 13 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans
 14 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
 15 Olga Zabelinskaya (Rus) Cogeas
 16 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team
 17 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing
 18 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 19 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women
 20 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 21 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango
 22 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 23 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women
 24 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
 25 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 26 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 27 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 28 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 29 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
 30 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
 31 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5
 32 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling
 33 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango
 34 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 35 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 36 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               02:18
 37 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas
 38 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
 39 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor
 40 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 41 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 42 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women
 43 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women
 44 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
 45 Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans
 46 Greta Richioud (Fra) FDJ Nouvelle
 47 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle
 48 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton Scott Women
 49 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   02:48
 50 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg               03:04
 51 Elizaveta Oshurkova (Rus) Cogeas
 52 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling
 53 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 54 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
 55 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 56 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 57 Elise Maes (Lux) WNT Rotor
 58 Elise Chabbey (Swi) Cogeas
 59 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor
 60 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 61 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana
 62 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 63 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies
 64 Alessia Vigilia (Ita) Valcar PBM
 65 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM
 66 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle
 67 Ariadna Trias (Spa) Sopela Women's Team
 68 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals
 69 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango
 70 Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle
 71 Letizia Borghesi (Ita) BePink
 72 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals
 73 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling
 74 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
 75 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              03:12
 76 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
 77 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women
 78 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 79 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 80 Mayuko Hagiwara (Jpn) Ale Cipollini
 81 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle                       03:17
 82 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini                     03:19
 83 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           04:54
 84 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team
 85 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling                 05:18
 86 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5
 87 Sara Martin (Spa) Sopela Women's Team
 88 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
 89 Gulnaz Badykova (Rus) Cogeas                           06:06
 90 Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling               08:20
 91 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg               12:19
 92 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 93 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 94 Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg
 95 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
 96 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
 97 Katia Ragusa (Ita) BePink
 98 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Astana Women's Team
 99 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
100 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
101 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor
102 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM
103 Kaitlin Keough (USA) Cylance Pro Cycling
104 Elinor Barker (GBr) Wiggle High5
105 Lierni Lekuona (Spa) Bizkaia Durango
106 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
107 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling
108 Valerie Demey (Bel) Lotto Soudal Ladies                13:07
109 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies
110 Marjolein van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies      14:12
111 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
112 Enara Lopez (Spa) Sopela Women's Team                  14:15
113 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   20:58
114 Anna Badegruber (Aut) WNT Rotor
115 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women    6:29:38
  2 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women          00:03
  3 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans               00:12
  4 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   00:27
  5 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        00:42
  6 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5
  7 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    00:48
  8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla             00:53
  9 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                01:32
 10 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women             01:37
 11 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                      01:39
 12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                01:40
 13 Olga Zabelinskaya (Rus) Cogeas                         02:03
 14 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                   02:06
 15 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          02:17
 16 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing              02:20
 17 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          02:24
 18 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas                        02:30
 19 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla              02:33
 20 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    02:34
 21 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 22 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling               02:46
 23 Aafke Soet (Ned) WNT Rotor                             02:53
 24 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       02:56
 25 Demi de Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies                 02:57
 26 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton Scott Women           03:00
 27 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                  03:06
 28 Katarzyna Pawłowska (Pol) Team Virtu Cycling           03:13
 29 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              03:20
 30 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals                        03:27
 31 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton Scott Women            03:32
 32 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                 03:34
 33 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals                      03:36
 34 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               03:56
 35 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle                        04:00
 36 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                 04:06
 37 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                 04:08
 38 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         04:28
 39 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies          04:29
 40 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                   04:31
 41 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango                    04:34
 42 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women                04:37
 43 Alicia Gonzalez (Spa) Movistar Team Women              04:40
 44 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini                     05:15
 45 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor                       05:26
 46 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         05:36
 47 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                05:55
 48 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                  06:05
 49 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               06:06
 50 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             06:24
 51 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling         06:59
 52 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                  07:04
 53 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas                        07:09
 54 Elizaveta Oshurkova (Rus) Cogeas
 55 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango                07:32
 56 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle                         07:39
 57 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                 07:54
 58 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alure     07:59
 59 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                          08:17
 60 Elise Chabbey (Swi) Cogeas                             08:28
 61 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                       08:34
 62 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling                 09:05
 63 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango                   09:14
 64 Greta Richioud (Fra) FDJ Nouvelle                      09:58
 65 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla             10:02
 66 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           10:11
 67 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                        10:52
 68 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg               11:05
 69 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing              11:34
 70 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                  12:01
 71 Jip van den Bos (Ned) Boels Dolmans                    12:05
 72 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  12:07
 73 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling          12:24
 74 Coralie Demay (Fra) FDJ Nouvelle                       13:25
 75 Elise Maes (Lux) WNT Rotor                             13:35
 76 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   13:36
 77 Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling               13:37
 78 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg           13:40
 79 Alessia Vigilia (Ita) Valcar PBM                       13:54
 80 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                   14:14
 81 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling              14:15
 82 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        14:32
 83 Letizia Borghesi (Ita) BePink                          14:41
 84 Mayuko Hagiwara (Jpn) Ale Cipollini                    14:46
 85 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                  14:47
 86 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                      15:04
 87 Elinor Barker (GBr) Wiggle High5                       15:12
 88 Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle                    15:28
 89 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals                         15:37
 90 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team         16:25
 91 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor                16:36
 92 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies            16:58
 93 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg             17:14
 94 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                 17:37
 95 Kaitlin Keough (USA) Cylance Pro Cycling               17:41
 96 Gulnaz Badykova (Rus) Cogeas                           18:28
 97 Ariadna Trias (Spa) Sopela Women's Team                21:03
 98 Sara Martin (Spa) Sopela Women's Team                  22:04
 99 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                         22:33
100 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini                       23:05
101 Katia Ragusa (Ita) BePink                              23:43
102 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         24:19
103 Valerie Demey (Bel) Lotto Soudal Ladies                24:45
104 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo           24:58
105 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo       25:41
106 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   25:43
107 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana              26:56
108 Lierni Lekuona (Spa) Bizkaia Durango                   26:57
109 Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg              27:23
110 Enara Lopez (Spa) Sopela Women's Team                  28:43
111 Marjolein van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies      28:44
112 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg               29:15
113 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling                 30:12
114 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Astana Women's Team        31:43
115 Anna Badegruber (Aut) WNT Rotor                        43:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: