Giro d'Italia 2018: etap 16. Czasówka Rohana Dennisa, Simon Yates kontroluje wyścig

Rohan Dennis

Australijczyk Rohan Dennis był najszybszy na trasie szesnastego etapu Giro d'Italia - jazdy indywidualnej na czas.

Kolarz grupy BMC Racing dystans 34 kilometrów pokonał ze średnią 51,3 km/godz., pokonując o 14 sekund Tony’ego Martina (Katusha-Alpecin) oraz o 22 sekundy Toma Dumoulina (Team Sunweb).

Lider wyścigu Simon Yates (Mitchelton-Scott) uzyskał 22. wynik, tracąc do zwycięzcy 1:37.

Kolarze rywalizowali na łatwej technicznie, płaskiej trasie, prowadzącej z Trydentu do Rovereto. Warunki pogodowe były w miarę równe, ze słabym wiatrem, zachmurzeniem dużym i przejściowymi niewielkimi opadami.

Dennis jechał od startu najszybciej, pierwszy fragment czasówki (12,7 km) zaliczył 12 sekund szybciej niż Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) i 14 sekund od Martina.

Dumoulin był w tym punkcie wolniejszy o sekund 17, a Yates, który wybrał przełożenie 58x11, o 38 sekund.

Na drugim punkcie pomiarowym (25,6 km) do mistrza Australii zbliżył się na 6 sekund Martin. Dumoulin przesunął z 4. na 3. lokatę, tracąc 19 sekund, natomiast różowa koszulka jechała ze stratą 1:07.

Ostatni, lekko pagórkowaty, odcinek trasy, nie zmienił kolejności. Dannis przyjechał po etapową wiktorię, Yates ze sporym zapasem obronił przed Dumoulinem prowadzenie w wyścigu.

Wyniki 16. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Trydent- Rovereto (34,2 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           40:00
  2 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                            00:14
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                               00:22
  4 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                            00:27
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                                  00:35
  6 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                           00:40
  7 Chad Haga (USA) Team Sunweb                                  00:47
  8 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                            00:57 (20 sek. kary)
  9 David De La Cruz (Spa) Team Sky                              01:01
 10 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               01:04
 11 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                       01:07
 12 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                         01:08
 13 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                             01:09
 14 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                     01:12
 15 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors                01:17
 16 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            01:24
 17 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:28
 18 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                            01:31
 19 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                           01:34 (30 sek.)
 20 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                           01:37
 21 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                           01:40
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                          01:44
 23 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                         01:45 (30 sek.)
 24 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                            01:58
 25 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             02:00
 26 Wout Poels (Ned) Team Sky                                    02:06
 27 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:09
 28 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                                  02:15
 29 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 30 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac                 02:17
 31 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ                     02:20
 32 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 33 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                      02:25
 34 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      02:27
 35 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             02:28
 36 Benjamin King (USA) Dimension Data                           02:31
 37 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          02:33
 38 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                           02:34
 39 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   02:35
 40 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                        02:36
 41 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                          02:37
 42 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 43 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                                 02:39
 44 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 45 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                         02:40 (2 min)
 46 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 47 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 48 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                            02:43
 49 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                         02:44
 50 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     02:47
 51 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                           02:57
 52 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 53 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                                02:58
 54 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 55 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             02:59
 56 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                           03:04
 57 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 58 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 59 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                         03:06
 60 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  03:09
 61 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                              03:14
 62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 63 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                            03:17
 64 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           03:19
 65 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 66 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 67 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                          03:20
 68 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                        03:22
 69 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         03:23
 70 Christian Knees (Ger) Team Sky                               03:24
 71 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             03:26
 72 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                   03:28
 73 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac                03:30
 74 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                        03:34
 75 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                      03:37
 76 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            03:40
 77 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy                     03:41
 78 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          03:42
 79 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 80 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    03:43
 81 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      03:45
 82 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      03:46
 83 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac              03:47
 84 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 85 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                       03:51
 86 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                          03:55
 87 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                        03:56
 88 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                        03:57
 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              03:58
 90 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                       04:04
 91 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                         04:06
 92 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                         04:07
 93 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                            04:08
 95 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                             04:09
 96 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 97 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                       04:10
 98 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 98 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
100 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                              04:11
101 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                        04:12
102 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac             04:14
103 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
104 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
105 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
106 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                                04:19
107 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
108 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia             04:21
109 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                            04:24
110 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            04:26
111 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           04:27
112 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
113 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia             04:28
114 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                             04:30
115 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy                 04:31
116 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                        04:32
117 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                     04:35
118 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              04:40
119 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                     04:42 (30 sek.)
120 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                        04:43
121 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                    04:44
122 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                       04:45
123 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                     04:49
124 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe                     04:51
125 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
126 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                      04:53
127 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia            04:55
128 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                       04:59
129 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                       05:02
130 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       05:05
131 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                05:10
132 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                           05:15
133 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates                 05:16
134 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                             05:17
135 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                               05:18
136 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
137 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
138 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                       05:19
139 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
140 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy                05:20
141 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia              05:22
142 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy               05:24
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                        05:28
144 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
145 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                            05:31
147 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            05:32
148 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
149 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          05:38
150 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                        05:39 (2 min)
151 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                       05:53
152 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                             05:55
153 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
154 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                           06:01
155 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
156 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                       06:02
157 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
158 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         06:12
159 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                          06:24
160 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             06:32
161 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           06:38

Punkty

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                              15     
  2 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                               12
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                                   9
  4 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                                7
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                                      6
  6 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                                5
  7 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                               4
  8 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                             3
  9 Chad Haga (USA) Team Sunweb                                      2
 10 David De La Cruz (Spa) Team Sky                                  1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Katusha-Alpecin                                            2:02:02
  2 Team Sky                                                     00:38
  3 Team Sunweb                                                  01:22
  4 UAE Team Emirates                                            01:49
  5 Trek-Segafredo                                               02:26
  6 Quick-Step Floors                                            03:34
  7 Bora-Hansgrohe                                               03:47
  8 LottoNl-Jumbo                                                04:13
  9 Astana Pro Team                                              04:14
 10 BMC Racing Team                                              04:16
 11 Groupama-FDJ                                                 04:25
 12 Lotto Soudal                                                 05:04
 13 Androni Giocattoli-Sidermec                                  05:09
 14 Dimension Data                                               05:10
 15 AG2R La Mondiale                                             05:46
 16 Mitchelton-Scott                                             06:23
 17 EF Education First-Drapac                                    06:25
 18 Bahrain-Merida                                               07:09
 19 Movistar Team                                                07:19
 20 Wilier Triestina-Selle Italia                                09:26
 21 Israel Cycling Academy                                       10:22
 22 Bardiani CSF                                                 10:55

Klasyfikacja generalna po 16. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        66:39:14
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                               00:56
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                      03:11
  4 Chris Froome (GBr) Team Sky                                  03:50
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                             04:19
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           05:04
  7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     05:37
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                           06:02
  9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          06:07
 10 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                           07:01
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                          07:13
 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                            07:33
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                                  08:05
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          08:56
 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                      09:48
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                          10:03
 17 Wout Poels (Ned) Team Sky                                    10:07
 18 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac                11:42
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  14:47
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                         14:51
 21 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                           22:12
 22 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                            24:34
 23 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         29:25
 24 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ                     32:20
 25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         34:03
 26 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                            35:53
 27 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors                38:06
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                         41:43
 29 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                      41:59
 30 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             42:22
 31 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                             42:30
 32 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                        49:08
 33 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                           49:09
 34 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                    52:00
 35 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      52:14
 36 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         01:01:59
 37 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                        01:10:46
 38 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      01:11:01
 39 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   01:12:39
 40 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                    01:13:57
 41 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                  01:14:28
 42 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                            01:14:40
 43 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                   01:14:54
 44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                    01:16:41
 45 Benjamin King (USA) Dimension Data                        01:17:31
 46 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                       01:18:20
 47 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                  01:21:08
 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                    01:22:30
 49 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                         01:23:19
 50 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                    01:23:54
 51 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         01:24:29
 52 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                     01:24:39
 53 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:25:24
 54 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac              01:27:12
 55 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                           01:28:13
 56 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                    01:32:15
 57 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme        01:37:47
 58 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                          01:39:30
 59 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac            01:39:34
 60 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                        01:40:27
 61 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec          01:41:03
 62 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                            01:42:55
 63 David De La Cruz (Spa) Team Sky                           01:43:27
 64 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                    01:45:41
 65 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                01:45:43
 66 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:46:17
 67 Chad Haga (USA) Team Sunweb                               01:46:45
 68 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     01:50:00
 69 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                          01:50:50
 70 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                     01:51:35
 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        01:51:41
 72 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy                  01:54:54
 73 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                          01:55:19
 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                          02:03:03
 75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                    02:03:29
 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           02:03:51
 77 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                      02:06:53
 78 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac               02:08:10
 79 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        02:08:57
 80 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                     02:09:48
 81 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data           02:10:42
 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                     02:15:34
 83 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott            02:16:40
 84 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                           02:17:02
 85 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      02:17:05
 86 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                         02:20:48
 87 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                  02:22:01
 88 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        02:23:01
 89 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                     02:23:18
 90 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                     02:23:31
 91 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy              02:25:29
 92 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       02:25:48
 93 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              02:26:24
 94 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         02:29:50
 95 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         02:31:58
 96 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                       02:33:07
 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                   02:34:30
 98 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          02:35:22
 99 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  02:37:39
100 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                       02:40:41
101 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates              02:42:41
102 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                              02:43:18
103 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          02:44:27
104 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                            02:45:20
105 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                         02:46:12
106 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                     02:46:39
107 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          02:48:10
108 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                     02:48:46
109 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                      02:50:06
110 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                         02:52:05
111 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            02:53:06
112 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
113 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 02:54:43
114 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             02:55:12
115 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    02:57:01
116 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy            02:57:12
117 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       02:57:30
118 Christian Knees (Ger) Team Sky                            02:58:28
119 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                       02:59:24
120 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                03:00:11
121 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                     03:00:27
122 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         03:00:50
123 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                    03:01:00
124 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         03:01:29
125 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                        03:01:46
126 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          03:02:00
127 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                             03:02:25
128 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       03:03:00
129 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        03:04:04
130 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                          03:04:40
131 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          03:06:30
132 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      03:09:01
133 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                             03:09:59
134 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 03:10:48
135 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           03:11:14
136 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                    03:12:43
137 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                    03:12:46
138 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors                  03:13:12
139 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                         03:13:17
140 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                    03:14:16
141 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy             03:14:45
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                         03:15:37
143 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac          03:17:49
144 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                    03:19:11
145 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac           03:20:00
146 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      03:21:19
147 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        03:21:29
148 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                          03:23:50
149 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                       03:23:56
150 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                      03:27:38
151 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe                  03:30:11
152 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                    03:30:41
153 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                        03:30:50
154 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         03:33:14
155 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                       03:33:31
156 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                        03:33:52
157 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           03:36:16
158 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia         03:43:10
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                         03:48:25
160 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          03:49:13
161 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        04:02:42

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                           237     
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                               197
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                             113
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac                   102
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec              98
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               89
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                            89
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                          68
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia                64
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                                  63
 11 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                            59
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                   57
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                                53
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                              49
 15 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                              46
 16 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                         45
 17 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                             44
 18 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                             41
 19 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                40
 20 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                       40

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                              91     
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               52
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                           47
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                                46
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                                     36
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                         36
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                35
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                           33
  9 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                         29
 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                             27
 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                                21
 12 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                            20
 13 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                            15
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                        14
 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                                14
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                             13
 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                                  12
 18 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                              11
 19 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme              10
 20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                               9

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  66:44:51
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          00:30
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                            01:56
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                                  02:28
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors                32:29
  6 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             36:22
  7 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                             36:45
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                        41:32
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                           43:31
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                    46:23
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                   01:09:17
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         01:18:52
 13 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                          01:33:53
 14 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                          01:45:13
 15 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                     01:45:58
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                          01:57:26
 17 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac               02:02:33
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        02:03:20
 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                  02:16:24
 20 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy              02:19:52
 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         02:24:13
 22 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         02:26:21
 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  02:32:02
 24 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                            02:39:43
 25 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                      02:43:59
 26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    02:51:24
 27 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                    02:55:23
 28 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          02:56:23
 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       02:57:23
 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                          02:59:03
 31 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      03:03:24
 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors                  03:07:35
 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                          03:18:13
 34 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                        03:24:43
 35 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                    03:25:04
 36 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                        03:28:15

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                                 200:19:39
  2 Astana Pro Team                                              08:36
  3 Mitchelton-Scott                                             10:12
  4 Bora-Hansgrohe                                               33:10
  5 Groupama-FDJ                                                 33:16
  6 Movistar Team                                                38:54
  7 AG2R La Mondiale                                             39:57
  8 Team Sunweb                                                  48:09
  9 Dimension Data                                               57:56
 10 UAE Team Emirates                                         01:11:26
 11 Bahrain-Merida                                            01:22:18
 12 LottoNl-Jumbo                                             01:24:47
 13 EF Education First-Drapac                                 01:43:59
 14 BMC Racing Team                                           02:15:10
 15 Androni Giocattoli-Sidermec                               02:20:58
 16 Katusha-Alpecin                                           02:40:10
 17 Quick-Step Floors                                         03:15:50
 18 Trek-Segafredo                                            03:34:18
 19 Lotto Soudal                                              03:37:25
 20 Israel Cycling Academy                                    04:18:45
 21 Bardiani CSF                                              04:40:25
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                             08:42:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. rob

    22 maja 2018, 17:59 o 17:59

    Można już myśleć że Giro się skończyło.
    Ale czy napewno?
    To że Yeats jechał na 100% to wiadomo.
    Ale czy Tom pojechał dziś, na pełen gaz?
    Aż mi się wierzyć nie chce ze nie odrobił 2min.
    Froom dziś pokazał że uzupełni podium Giro.
    Zaskoczenie to Dennis widać z roku na rok jak robi postępy, już niedługo będzie walczył o tytuły!!!

    • Macias

      22 maja 2018, 18:46 o 18:46

      Pozzovivo powinien utrzymać przewagę na Chrisem. Na razie wiadomo, że Pinot wypadł z gry.

  2. XMM2

    22 maja 2018, 19:58 o 19:58

    Aru to chyba samochodem jechał....

  3. Adrian4900

    22 maja 2018, 20:04 o 20:04

    Jeżeli Yates nie złapie jakiegoś kryzysu to wygrał ten wyścig, bo Dumoulin ze swoim stylem nie będzie go atakował bo jak to powiedział on woli jechać swoim tempem niż go szarpać, z resztą to tej pory to widać, a Froome myślę że on może jedynie tracić jak do tej pory, też spora niespodzianka to pozycja Bilbao i Dennisa ale myśle że Australijczyk może mieć problem z utrzymaniem się w TOP10, ciekawy jestem jazdy w tym 3 tygodniu O'Connora 😀

  4. Krystian

    22 maja 2018, 21:29 o 21:29

    Simonowi zwycięstwo może zabrać tylko jakaś choroba albo kraksa która ko wykluczy z wyścigu.

  5. jarek996

    23 maja 2018, 07:07 o 07:07

    Albo badanie probki krwi ..........

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: