Puchar Świata MTB XCO 2018 #2: Schurter wraca na szczyt, bardzo dobry występ Konwy

Nino Schurter (Scott-SRAM) oraz Jolanda Neff (Kross Racing Team) triumfowali w pierwszej europejskiej edycji Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country.

Szwajcar na trasie w Niemieckim Albstadt po bardzo dynamicznym i wyrównanym wyścigu pokonał Stephane’a Tempiera (Bianchi Countervail). Trzecie miejsce, po zaciętej walce z Maximem Marotte (Cannondale Factory XC), zajął Mathieu van der Poel (Circus Corendon).

Bardzo dobre 16. miejsce wywalczył startujący z końca stawki Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Wyścig kobiet zdominowała jadąca w tęczowej Jolanda Neff, reprezentująca polską drużynę Kross Racing Team. Ponad 2 minuty za plecami Szwajcarki przyjechały dwie zawodniczki reprezentujące CST Sandd American Eagle MTB Team – Yana Belomoina oraz Anne Tauber.

7. miejsce ze stratą 3:39 do Neff zajęła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team). Na 21. pozycji sklasyfikowano Katarzynę Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Pierwsza szesnastka na moim pierwszym Pucharze Świata MTB – Albstadt bardzo cieszy! Ciężka praca daje efekty, oby tak dalej. Gdzie startowałem chyba każdy widział, teraz powoli będzie łatwiej… Dziękuje bardzo za pomoc mojej ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team i doping Polaków na trasie! W Novym Mescie liczę na turbo doping, a dam z siebie jeszcze więcej. Fajnie mieć przy sobie ludzi, którzy we mnie cały czas wierzą i wspierają nie tylko w dobrych chwilach. Trasa bardzo zdradliwa i trudna technicznie, kilkudniowe opady deszczu spowodowały, że na zjazdach zrobiło się lodowisko, bo są tam specyficzne białe kamyczki. Dla mnie to idealne warunki do ścigania, nie lubię upałów, wole zimno i błoto. Stopniowo przebijałem się do przodu, cały czas jechałem równo samotnie przez cały wyścig poza momentami,