Lider Giro d’Italia, Simon Yates, po solowej akcji wygrał w ośrodku narciarskim Sappada piętnasty etap wyścigu, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.
Brytyjczyk z grupy Mitchelton-Scott wyprzedził na mecie o 41 sekund grupę przyprowadzoną przez Miguela Angela Lopeza (Astana) i Toma Dumoulina (Team Sunweb).
Po trudach Monte Zoncolan na kolarzy czekał ciężki odcinek w Dolomitach, o długości 176 kilometrów. Na trasie leżały cztery górskie premie, skoncentrowane w drugiej części dystansu, i niekategoryzowany podjazd na metę, w sumie zebrało się cztery tys. metrów przewyższenia.
Od startu tempo było wysokie, walka o zawiązanie ucieczki zakończyła się dopiero po 70 kilometrach, za Passo della Mauria (48,4 km; kat. 3; 8,8 km; 4,4%). W grupie ucieczkowej początkowo jechało 24 zawodników: Nico Denz, Mickael Cherel, Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Dayer Quintana (Movistar), Krists Neilands, Kristian Sbaragli (Israel Cycling Academy), Sacha Modolo (EF-Drapac), Antonio Nibali, Giovanni Visconti, Niccolò Bonifazio (Bahrain-Merida), Alexey Lutsenko (Astana), Davide Ballerini, Fausto Masnada (Androni – Sidermec), Alessandro De Marchi (BMC), Tosh Van der Sande (Lotto FixAll), Sam Bewley (Mitchelton–Scott), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Giulio Ciccone, Enrico Barbin (Bardiani), Zdenek Stybar (Quick-Step Floors), Maurits Lammertink (Katusha-Alpecin), Diego Ulissi, Manuele Mori (UAE Team Emirates) i Matthieu Ladagnous (Groupama).
Czołówka zyskała 3 minuty, jednak tylko na krótko, gdyż inne plany na etap miała ekipa EF-Drapac. Jej zawodnicy wszczęli pościg, zmniejszając przed Passo Tre Croci (110,6 km; kat. 2; 7,9 km; 7,3%) różnicę do niecałych 2 minut.
Na przełęczy zaatakował Michael Woods (EF-Drapac), próbując przeskoczyć do kolarzy AG2R – Denza i Cherela oraz Quintany, którzy pozostali na czele.
45 kilometrów przed metą trójka miała ponad 2 minuty przewagi nad Woodsem i 2:33 nad peletonem. Akcja Kanadyjczyka spełza na niczym, natomiast do czołówki powrócili Ciccone i Visconti.
Ciężkiej wspinaczki na Passo di Sant’Antonio (146,9 km; kat. 2; 8,3 km; 7,5%, maks. 15%) nie wytrzymał przeżywający olbrzymi kryzys Fabio Aru (UEA Team Emirates), którego dobiło tempo narzucone przez Team Sunweb. Z przodu utrzymali się Ciccone i Denz, lecz z już tylko minimalnym czasowym buforem.
Na początku ostatniej premii Costalissoio (Bosco dei Giavi) (160,6 km; kat. 2; 3,8 km; 8,8%, maks. 14%) spróbował odjechać Miguel Angel Lopez, następnie George Bennett (LottoNL-Jumbo). Z grupy faworytów po tym przyspieszeniu odpadł Chris Froome (Team Sky).
Zaatakował Simon Yates, do którego dołączył Lopez, a następnie Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Tom Dumoulin i Richard Carapaz (Movistar). Wówczas lider wyścigu ponowił atak, wypracowując 18 sekund na linii górskiej premii. Froome tracił ponad minutę.
„Maglia rosa” na krętych zjazdach powiększyła przewagę do 36 sekund oraz kolejne w samej końcówce. W grupie pościgowej zabrakło współpracy, Dumoulin musiał zabrać się za nadawanie tempa, za co zapłacił. Gdy skoczył Carapaz nie miał już z czego odpowiedzieć. Holender włączył jednak swój tryb kolarza czasowego i w ostatniej chwili dołączył do finiszującej grupy. Simon Yates był już dawno na mecie i zbierał gratulacje za trzecie zwycięstwo etapowe i umocnienie się na pozycji lidera Giro d’Italia.
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 4:37:56 2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 00:41 3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 7 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 01:20 8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 10 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 11 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 12 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 16 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 17 Chris Froome (GBr) Team Sky 01:32 18 Wout Poels (Ned) Team Sky 19 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 02:11 20 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 03:33 21 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 04:13 22 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 24 Sergio Henao (Col) Team Sky 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 26 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 06:09 27 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ 06:46 28 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 29 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 30 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 31 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All 07:30 32 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 33 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 09:48 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 36 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 11:15 37 Benjamin King (USA) Dimension Data 13:37 38 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 39 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 40 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 41 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 42 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 43 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 44 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 19:02 45 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 19:31 46 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 48 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 49 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 50 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 53 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 54 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 55 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 56 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 57 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 58 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 59 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 60 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 61 Chad Haga (USA) Team Sunweb 62 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 63 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 64 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 65 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 67 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 68 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 69 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 70 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 71 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 72 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 19:39 73 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 74 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 75 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All 25:27 76 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 26:14 77 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 78 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 79 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 80 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 81 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 83 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 84 David De La Cruz (Spa) Team Sky 85 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 86 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 26:43 87 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 28:02 88 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 89 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 90 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 29:15 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 92 Christian Knees (Ger) Team Sky 93 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 94 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 95 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 96 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 98 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 99 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 100 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 101 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 102 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 103 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 104 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 105 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 106 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 107 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 108 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 109 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 110 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac 111 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 112 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 114 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 115 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 116 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 117 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 118 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 119 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 120 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 121 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 122 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 123 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 124 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 35:49 125 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 126 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 127 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 128 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 129 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 130 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 131 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 132 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 133 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 134 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 135 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 136 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 137 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 138 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 139 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All 140 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors 141 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 142 Lars Bak (Den) Lotto Fix All 143 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 144 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 145 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 146 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 147 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 148 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 149 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 150 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 151 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 152 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All 153 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 154 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All 155 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 156 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott 157 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 158 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 159 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 160 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 40:47 161 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin DNF Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF DNF Igor Anton (Spa) Dimension Data Punkty 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 15 pkt 2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 12 3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 9 4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 8 5 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 8 6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 8 7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 7 8 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 6 9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 5 10 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 4 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 3 12 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 2 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 1 14 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 1 15 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 1 Sprint 1 - Vale di Cadore, 75km 1 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 10 pkt 2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 6 3 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 3 4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 2 5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 1 Sprint 2 - Cortina D'Ampezzo, 102km 1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 10 pkt 2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 6 3 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 3 4 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 2 5 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 1 Premie górskie Passo Della Mauria, 48km 1 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 7 pkt 2 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 4 3 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 2 4 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1 Passo Tre Croci, 110km 1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 15 pkt 2 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 8 3 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 6 4 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 4 5 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 2 6 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 1 Passo Di Sant'Antonio, 146km 1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 15 pkt 2 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 8 3 Wout Poels (Ned) Team Sky 6 4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 4 5 Sergio Henao (Col) Team Sky 2 6 Chris Froome (GBr) Team Sky 1 Costalissoio, 160km 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 15 pkt 2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 8 3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 6 4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 4 5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 2 6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 1 Klasyfikacja drużynowa 1 Mitchelton-Scott 13:58:41 2 Bora-Hansgrohe 02:00 3 Team Sky 02:24 4 Groupama-FDJ 03:54 5 Astana Pro Team 04:38 6 AG2R La Mondiale 06:49 7 Movistar Team 11:36 8 Team Sunweb 16:39 9 LottoNl-Jumbo 16:50 10 Dimension Data 23:41 11 Bahrain-Merida 24:38 12 BMC Racing Team 33:12 13 EF Education First-Drapac 45:13 14 Lotto Fix All 47:35 15 Katusha-Alpecin 48:06 16 Androni Giocattoli-Sidermec 53:40 17 UAE Team Emirates 18 Israel-Cycling Academy 54:29 19 Quick-Step Floors 01:03:24 20 Trek-Segafredo 01:03:25 21 Bardiani CSF 01:03:39 22 Wilier Triestina-Selle Italia 01:32:59
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 65:57:37 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 02:11 3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 02:28 4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 02:37 5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 04:27 6 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 04:47 7 Chris Froome (GBr) Team Sky 04:52 8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 05:34 9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 05:59 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 06:13 11 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 06:41 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 07:12 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 07:27 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 08:00 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 09:00 16 Wout Poels (Ned) Team Sky 09:38 17 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 09:49 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 09:56 19 Sergio Henao (Col) Team Sky 13:15 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 15:20 21 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 19:39 22 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 25:14 23 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 26:55 24 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 31:37 25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 32:17 26 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ 35:59 27 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 38:26 28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 39:43 29 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 39:50 30 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 41:08 31 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 41:27 32 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 45:07 33 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 48:08 34 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 51:24 35 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 52:09 36 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 01:00:19 37 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 01:08:11 38 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 01:09:49 39 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 01:10:15 40 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 01:10:30 41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 01:11:20 42 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 01:11:30 43 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 01:12:46 44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 01:14:27 45 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 01:16:02 46 Benjamin King (USA) Dimension Data 01:16:37 47 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 01:18:03 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 01:19:02 49 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 01:20:40 50 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 01:20:48 51 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 52 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 01:22:04 53 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 01:25:37 54 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All 01:25:39 55 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac 01:26:32 56 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 01:29:42 57 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 01:35:05 58 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 01:35:53 59 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 01:36:03 60 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 01:38:26 61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 01:39:00 62 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 01:39:07 63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 01:41:16 64 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 01:43:45 65 David De La Cruz (Spa) Team Sky 01:44:03 66 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 01:44:45 67 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 01:47:05 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb 01:47:35 69 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 01:48:29 70 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 01:49:29 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 01:50:04 72 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All 01:51:37 73 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 01:52:50 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 01:58:45 75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All 02:00:21 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 02:01:30 77 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 02:04:23 78 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 02:06:05 79 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:07:15 80 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 02:08:09 81 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 02:08:21 82 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 02:12:30 83 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 02:13:14 84 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 02:15:25 85 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 02:15:38 86 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 02:18:00 87 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 02:18:11 88 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 02:21:33 89 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 02:21:47 90 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 02:22:26 91 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 02:22:32 92 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 02:22:35 93 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 02:25:21 94 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 02:28:20 95 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 02:28:44 96 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:29:09 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 02:31:14 98 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 02:33:33 99 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 02:34:27 100 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 02:36:23 101 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 02:39:02 102 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 02:39:32 103 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 02:41:39 104 Lars Bak (Den) Lotto Fix All 02:42:16 105 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 02:44:20 106 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 02:45:17 107 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 02:46:49 108 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 02:47:35 109 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 02:49:58 110 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 02:51:36 111 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 02:51:39 112 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 02:52:34 113 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 02:53:15 114 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 02:53:19 115 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 02:53:25 116 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 02:53:39 117 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 118 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 02:56:36 119 Christian Knees (Ger) Team Sky 02:56:41 120 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 02:56:44 121 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:56:55 122 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 02:57:14 123 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 02:58:20 124 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:59:09 125 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 126 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:59:26 127 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 03:01:00 128 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 03:01:04 129 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 03:02:43 130 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 03:02:44 131 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 03:05:08 132 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 03:07:17 133 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 03:07:29 134 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 03:07:54 135 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 03:08:42 136 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors 03:09:21 137 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 03:09:23 138 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 03:10:54 139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 03:11:02 140 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 03:11:45 141 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All 03:13:13 142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 03:13:55 143 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 03:15:12 144 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 03:16:44 145 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 03:17:50 146 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 03:19:50 147 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 03:20:51 148 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All 03:22:13 149 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 03:24:18 150 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All 03:25:09 151 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 03:26:17 152 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 03:26:57 153 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 03:30:14 154 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 03:30:53 155 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 03:31:26 156 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 03:32:11 157 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 03:33:13 158 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 03:39:52 159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott 03:45:38 160 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 03:46:29 161 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 03:59:52 Klasyfikacja punktowa 1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 237 pkt 2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 197 3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 113 4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac 102 5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 98 6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 89 7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 89 8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 68 9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 64 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo 59 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 57 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 54 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 53 14 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 46 15 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 45 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 44 17 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 41 18 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 40 19 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 40 20 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 39 Klasyfikacja górska 1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 91 pkt 2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 52 3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 47 4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 46 5 Chris Froome (GBr) Team Sky 36 6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 36 7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 35 8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 33 9 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 29 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 27 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 21 12 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 20 13 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 15 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 14 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 14 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 13 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 12 18 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 11 19 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme 10 20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 9 Klasyfikacja młodzieżowa 1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 66:02:04 2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 00:20 3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data 02:45 4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 03:00 5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 33:59 6 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 35:23 7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 36:41 8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 40:40 9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 43:41 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 47:42 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 01:08:19 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 01:16:21 13 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 01:34:40 14 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 01:44:02 15 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 01:45:02 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 01:54:18 17 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac 02:01:38 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:02:48 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 02:17:59 20 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 02:18:08 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 02:24:17 22 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 02:24:42 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 02:30:00 24 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 02:37:12 25 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 02:45:31 26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 02:48:52 27 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 02:52:17 28 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 02:54:42 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 02:56:33 31 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 03:03:27 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 03:07:18 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 03:19:51 34 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 03:21:50 35 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 03:25:47 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 03:26:26 Klasyfikacja drużynowa 1 Team Sky 198:16:59 2 Mitchelton-Scott 04:27 3 Astana Pro Team 05:00 4 Groupama-FDJ 29:29 5 Bora-Hansgrohe 30:01 6 Movistar Team 32:13 7 AG2R La Mondiale 34:49 8 Team Sunweb 47:25 9 Dimension Data 53:24 10 UAE Team Emirates 01:10:15 11 Bahrain-Merida 01:15:47 12 LottoNl-Jumbo 01:21:12 13 EF Education First-Drapac 01:38:12 14 BMC Racing Team 02:11:32 15 Androni Giocattoli-Sidermec 02:16:27 16 Katusha-Alpecin 02:40:48 17 Quick-Step Floors 03:12:54 18 Trek-Segafredo 03:32:30 19 Lotto Fix All 03:32:59 20 Israel-Cycling Academy 04:09:01 21 Bardiani CSF 04:30:08 22 Wilier Triestina-Selle Italia 08:33:42
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.
Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.
Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…
Walijczyk Geraint Thomas wraca na Giro d'Italia i chce jeszcze raz powalczyć o zwycięstwo.
Thibau Nys wygrał po ucieczce dnia górski odcinek Tour de Romandie. Młody Belg w Les Marecottes zdobył życiowy wpis do…
Luke Plapp walczy o miejsce w czołówce Tour de Romandie, a za dobre wyniki w sezonie olimpijskim, w jego ocenie,…
Zobacz komentarze
no to chyba pozamiatane...Tom już raczej nie odrobi, o ile nic przykrego się nie przytrafi. Ale ciekawe zaskoczenie, bo Yatesa do wygranej nikt nie typował, tzn. był w szerokim gronie faworytów, ale chyba nikt go nie obstawiał.
Sebkaa obstawiał
Na razie Yates bezbłędnie i bez kryzysów jedzie to Giro. Zobaczymy co przyniesie trzeci tydzień. Co by nie było, to imponuje formą.
Yates to kolejny astamtyk i torowiec, przerobiony na grandtourowca, tak jak Wiggins. Coś to za duży skok formy w tym giro.
Jest nadzieja na życie po Contadorze
Prawda jest niestety brutalna.
Trzeci tydzień pokaże kto wygra Giro.
Jak dla mnie to Tom, jedzie najbardziej ekonomicznie. Dużo go nauczyła Vuelta. Takiej nauki jeszcze nie ma Yeats, i mysle ze peknie tym bardziej ze druzyna na razie , az tak mocna nie jest, jakby to wygladalo na papierze.
Zobaczymy na c zasowce czy liderzy zaczną go atakować, stopni na podium jest mało a chętnych kilku.
Froom
Pinot
Pozovido
Dumulin ....
Ciekawe to Giro ze hej...
Froom już bez szans na wygraną. Yates niesamowity, ale trzeci tydzień zweryfikuje, jak jedzie bez dopingu to przegra, dla mnie Dumoulin jest teraz głównym faworytem. Obstawiając pierwsza trójkę na koniec to Dumoulin, Yates, Pinot.
Jedzie na wieloletnim dopingu terbutalinowym
Przeciez Szymonowi to koks az wylatuje uszami. Gosc jest tak nabuzowany jak najwieksi koksiarze z czasow EPO.
No coś on za mocno wygląda, wyrósł jak filip z konopii
Nie. Dobry był. Ale teraz aż za dobry. Czekam aż peknie jak to już bracia pokazywali wielokrotnie. Nawet sam powtarza dokad nogi poniosa, czyli obawia sie kryzysu...
Przypomnę rok 2016 i niejakiego Kruijswijka który po osiemnastym etapie miał 4:43 przewagi nad Nibalim jak to się skończyło wszyscy wiemy
Skończyło się tym że na zjazdach upadł i uszkodził żebra które przeszkadzały mu do końca wyścigu :P