Giro d'Italia 2018: etap 15. Popisowa akcja Simona Yatesa

Simon Yates w geście zwycięstwa na kresce 15. etapu Giro d'Italia

Lider Giro d’Italia, Simon Yates, po solowej akcji wygrał w ośrodku narciarskim Sappada piętnasty etap wyścigu, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.

Brytyjczyk z grupy Mitchelton-Scott wyprzedził na mecie o 41 sekund grupę przyprowadzoną przez Miguela Angela Lopeza (Astana) i Toma Dumoulina (Team Sunweb).

Po trudach Monte Zoncolan na kolarzy czekał ciężki odcinek w Dolomitach, o długości 176 kilometrów. Na trasie leżały cztery górskie premie, skoncentrowane w drugiej części dystansu, i niekategoryzowany podjazd na metę, w sumie zebrało się cztery tys. metrów przewyższenia.

Od startu tempo było wysokie, walka o zawiązanie ucieczki zakończyła się dopiero po 70 kilometrach, za Passo della Mauria (48,4 km; kat. 3; 8,8 km; 4,4%). W grupie ucieczkowej początkowo jechało 24 zawodników: Nico Denz, Mickael Cherel, Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Dayer Quintana (Movistar), Krists Neilands, Kristian Sbaragli (Israel Cycling Academy), Sacha Modolo (EF-Drapac), Antonio Nibali, Giovanni Visconti, Niccolò Bonifazio (Bahrain-Merida), Alexey Lutsenko (Astana), Davide Ballerini, Fausto Masnada (Androni - Sidermec), Alessandro De Marchi (BMC), Tosh Van der Sande (Lotto FixAll), Sam Bewley (Mitchelton–Scott), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Giulio Ciccone, Enrico Barbin (Bardiani), Zdenek Stybar (Quick-Step Floors), Maurits Lammertink (Katusha-Alpecin), Diego Ulissi, Manuele Mori (UAE Team Emirates) i Matthieu Ladagnous (Groupama).

Czołówka zyskała 3 minuty, jednak tylko na krótko, gdyż inne plany na etap miała ekipa EF-Drapac. Jej zawodnicy wszczęli pościg, zmniejszając przed Passo Tre Croci (110,6 km; kat. 2; 7,9 km; 7,3%) różnicę do niecałych 2 minut.

Na przełęczy zaatakował Michael Woods (EF-Drapac), próbując przeskoczyć do kolarzy AG2R – Denza i Cherela oraz Quintany, którzy pozostali na czele.

45 kilometrów przed metą trójka miała ponad 2 minuty przewagi nad Woodsem i 2:33 nad peletonem. Akcja Kanadyjczyka spełza na niczym, natomiast do czołówki powrócili Ciccone i Visconti.

Ciężkiej wspinaczki na Passo di Sant'Antonio (146,9 km; kat. 2; 8,3 km; 7,5%, maks. 15%) nie wytrzymał przeżywający olbrzymi kryzys Fabio Aru (UEA Team Emirates), którego dobiło tempo narzucone przez Team Sunweb. Z przodu utrzymali się Ciccone i Denz, lecz z już tylko minimalnym czasowym buforem.

Na początku ostatniej premii Costalissoio (Bosco dei Giavi) (160,6 km; kat. 2; 3,8 km; 8,8%, maks. 14%) spróbował odjechać Miguel Angel Lopez, następnie George Bennett (LottoNL-Jumbo). Z grupy faworytów po tym przyspieszeniu odpadł Chris Froome (Team Sky).

Zaatakował Simon Yates, do którego dołączył Lopez, a następnie Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Tom Dumoulin i Richard Carapaz (Movistar). Wówczas lider wyścigu ponowił atak, wypracowując 18 sekund na linii górskiej premii. Froome tracił ponad minutę.

Maglia rosa” na krętych zjazdach powiększyła przewagę do 36 sekund oraz kolejne w samej końcówce. W grupie pościgowej zabrakło współpracy, Dumoulin musiał zabrać się za nadawanie tempa, za co zapłacił. Gdy skoczył Carapaz nie miał już z czego odpowiedzieć. Holender włączył jednak swój tryb kolarza czasowego i w ostatniej chwili dołączył do finiszującej grupy. Simon Yates był już dawno na mecie i zbierał gratulacje za trzecie zwycięstwo etapowe i umocnienie się na pozycji lidera Giro d’Italia.

Wyniki 15. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Tolmezzo - Sappada (176 km):

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   4:37:56
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:41
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  7 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                01:20
  8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
  9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 10 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 11 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 12 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 15 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 16 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 17 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:32
 18 Wout Poels (Ned) Team Sky
 19 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    02:11
 20 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       03:33
 21 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   04:13
 22 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Sergio Henao (Col) Team Sky
 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 26 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       06:09
 27 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      06:46
 28 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 29 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 31 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        07:30
 32 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 33 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                09:48
 35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 36 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      11:15
 37 Benjamin King (USA) Dimension Data                     13:37
 38 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 39 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 40 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 41 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 42 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 43 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 44 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       19:02
 45 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   19:31
 46 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 48 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 49 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 50 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 53 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 54 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 55 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 56 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
 57 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 58 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 59 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 60 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 61 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 62 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 63 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 64 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 65 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 67 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 68 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 69 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 70 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 71 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 72 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     19:39
 73 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 74 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 75 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       25:27
 76 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               26:14
 77 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 78 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 79 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 80 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 81 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 83 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 84 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 85 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 86 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  26:43
 87 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       28:02
 88 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 89 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 90 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        29:15
 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 92 Christian Knees (Ger) Team Sky
 93 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 94 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 95 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 96 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 98 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 99 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
100 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
101 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
102 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
103 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
104 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
105 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
106 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
107 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
108 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
109 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
110 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
111 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
112 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
114 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
115 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
116 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
117 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
119 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
120 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
121 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
122 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
123 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
124 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   35:49
125 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
126 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
127 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
128 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
129 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
130 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
131 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
132 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
133 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
134 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
135 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
136 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
137 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
138 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
139 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
140 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
141 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
142 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
143 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
144 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
145 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
146 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
147 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
148 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
149 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
150 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
151 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
152 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
153 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
154 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
155 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
156 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
157 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
158 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
159 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
160 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      40:47
161 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
DNF Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
DNF Igor Anton (Spa) Dimension Data

Punkty

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        15 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  12
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             9
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         8
  5 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                      8
  6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac               8
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    7
  8 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        6
  9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           5
 10 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                    4
 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        3
 12 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                         2
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                                1
 14 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                      1
 15 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                       1

Sprint 1 - Vale di Cadore, 75km

  1 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                     10 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac               6
  3 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                      3
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         2
  5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                     1

Sprint 2 - Cortina D'Ampezzo, 102km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac               6
  3 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                       3
  4 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                      2
  5 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy             1

Premie górskie

Passo Della Mauria, 48km

  1 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                    7 pkt
  2 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy               4
  3 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                           2
  4 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                         1

Passo Tre Croci, 110km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         15 pkt
  2 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                       8
  3 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                         6
  4 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                           4
  5 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy               2
  6 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                       1

Passo Di Sant'Antonio, 146km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         15 pkt
  2 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                           8
  3 Wout Poels (Ned) Team Sky                                  6
  4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         4
  5 Sergio Henao (Col) Team Sky                                2
  6 Chris Froome (GBr) Team Sky                                1

Costalissoio, 160km

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        15 pkt
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    8
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           6
  4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                        4
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             2
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    13:58:41
  2 Bora-Hansgrohe                                         02:00
  3 Team Sky                                               02:24
  4 Groupama-FDJ                                           03:54
  5 Astana Pro Team                                        04:38
  6 AG2R La Mondiale                                       06:49
  7 Movistar Team                                          11:36
  8 Team Sunweb                                            16:39
  9 LottoNl-Jumbo                                          16:50
 10 Dimension Data                                         23:41
 11 Bahrain-Merida                                         24:38
 12 BMC Racing Team                                        33:12
 13 EF Education First-Drapac                              45:13
 14 Lotto Fix All                                          47:35
 15 Katusha-Alpecin                                        48:06
 16 Androni Giocattoli-Sidermec                            53:40
 17 UAE Team Emirates
 18 Israel-Cycling Academy                                 54:29
 19 Quick-Step Floors                                   01:03:24
 20 Trek-Segafredo                                      01:03:25
 21 Bardiani CSF                                        01:03:39
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       01:32:59

Klasyfikacja generalna po 15. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  65:57:37
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         02:11
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                02:28
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       02:37
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               04:27
  6 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    04:47
  7 Chris Froome (GBr) Team Sky                            04:52
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     05:34
  9 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     05:59
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    06:13
 11 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     06:41
 12 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      07:12
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            07:27
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    08:00
 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                09:00
 16 Wout Poels (Ned) Team Sky                              09:38
 17 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          09:49
 18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    09:56
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                            13:15
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   15:20
 21 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     19:39
 22 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      25:14
 23 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   26:55
 24 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               31:37
 25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   32:17
 26 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      35:59
 27 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          38:26
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                39:43
 29 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       39:50
 30 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       41:08
 31 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   41:27
 32 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  45:07
 33 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     48:08
 34 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                51:24
 35 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              52:09
 36 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:00:19
 37 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                01:08:11
 38 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                  01:09:49
 39 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                      01:10:15
 40 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale             01:10:30
 41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida              01:11:20
 42 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin            01:11:30
 43 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             01:12:46
 44 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              01:14:27
 45 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                 01:16:02
 46 Benjamin King (USA) Dimension Data                  01:16:37
 47 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy            01:18:03
 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              01:19:02
 49 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott              01:20:40
 50 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:20:48
 51 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 52 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               01:22:04
 53 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:25:37
 54 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:25:39
 55 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac        01:26:32
 56 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo              01:29:42
 57 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme  01:35:05
 58 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac      01:35:53
 59 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  01:36:03
 60 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec    01:38:26
 61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      01:39:00
 62 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:39:07
 63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:41:16
 64 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            01:43:45
 65 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:44:03
 66 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          01:44:45
 67 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott               01:47:05
 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:47:35
 69 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:48:29
 70 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:49:29
 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  01:50:04
 72 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    01:51:37
 73 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            01:52:50
 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:58:45
 75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All              02:00:21
 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     02:01:30
 77 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                02:04:23
 78 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         02:06:05
 79 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  02:07:15
 80 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     02:08:09
 81 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               02:08:21
 82 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                02:12:30
 83 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               02:13:14
 84 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     02:15:25
 85 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      02:15:38
 86 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  02:18:00
 87 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   02:18:11
 88 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               02:21:33
 89 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 02:21:47
 90 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            02:22:26
 91 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               02:22:32
 92 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:22:35
 93 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        02:25:21
 94 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 02:28:20
 95 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   02:28:44
 96 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:29:09
 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             02:31:14
 98 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    02:33:33
 99 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:34:27
100 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 02:36:23
101 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        02:39:02
102 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    02:39:32
103 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:41:39
104 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        02:42:16
105 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               02:44:20
106 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    02:45:17
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               02:46:49
108 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   02:47:35
109 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                02:49:58
110 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           02:51:36
111 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       02:51:39
112 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               02:52:34
113 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:53:15
114 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              02:53:19
115 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      02:53:25
116 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 02:53:39
117 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
118 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               02:56:36
119 Christian Knees (Ger) Team Sky                      02:56:41
120 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:56:44
121 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:56:55
122 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 02:57:14
123 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          02:58:20
124 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:59:09
125 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
126 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:59:26
127 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    03:01:00
128 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       03:01:04
129 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  03:02:43
130 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:02:44
131 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    03:05:08
132 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       03:07:17
133 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     03:07:29
134 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                03:07:54
135 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           03:08:42
136 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors              03:09:21
137 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   03:09:23
138 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              03:10:54
139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       03:11:02
140 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            03:11:45
141 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              03:13:13
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   03:13:55
143 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    03:15:12
144 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              03:16:44
145 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     03:17:50
146 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                03:19:50
147 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  03:20:51
148 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 03:22:13
149 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    03:24:18
150 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                03:25:09
151 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              03:26:17
152 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            03:26:57
153 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  03:30:14
154 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:30:53
155 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 03:31:26
156 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   03:32:11
157 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     03:33:13
158 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   03:39:52
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   03:45:38
160 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    03:46:29
161 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  03:59:52

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     237 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         197
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       113
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac             102
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        98
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         89
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      89
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    68
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          64
 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            54
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          53
 14 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
 15 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   45
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       44
 17 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       41
 18 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia          40
 19 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 40
 20 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         39

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        91 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         52
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          46
  5 Chris Froome (GBr) Team Sky                               36
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   36
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                     33
  9 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   29
 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       27
 11 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          21
 12 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      20
 13 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  14
 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                          14
 16 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            12
 18 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 19 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme        10
 20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         9

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team            66:02:04
  2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:20
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:45
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            03:00
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          33:59
  6 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       35:23
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       36:41
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  40:40
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     43:41
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              47:42
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             01:08:19
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:16:21
 13 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:34:40
 14 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:44:02
 15 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:45:02
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:54:18
 17 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         02:01:38
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  02:02:48
 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            02:17:59
 20 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        02:18:08
 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   02:24:17
 22 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:24:42
 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            02:30:00
 24 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:37:12
 25 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                02:45:31
 26 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              02:48:52
 27 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:52:17
 28 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:54:42
 29 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 30 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:56:33
 31 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                03:03:27
 32 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            03:07:18
 33 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    03:19:51
 34 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              03:21:50
 35 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  03:25:47
 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:26:26

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                           198:16:59
  2 Mitchelton-Scott                                       04:27
  3 Astana Pro Team                                        05:00
  4 Groupama-FDJ                                           29:29
  5 Bora-Hansgrohe                                         30:01
  6 Movistar Team                                          32:13
  7 AG2R La Mondiale                                       34:49
  8 Team Sunweb                                            47:25
  9 Dimension Data                                         53:24
 10 UAE Team Emirates                                   01:10:15
 11 Bahrain-Merida                                      01:15:47
 12 LottoNl-Jumbo                                       01:21:12
 13 EF Education First-Drapac                           01:38:12
 14 BMC Racing Team                                     02:11:32
 15 Androni Giocattoli-Sidermec                         02:16:27
 16 Katusha-Alpecin                                     02:40:48
 17 Quick-Step Floors                                   03:12:54
 18 Trek-Segafredo                                      03:32:30
 19 Lotto Fix All                                       03:32:59
 20 Israel-Cycling Academy                              04:09:01
 21 Bardiani CSF                                        04:30:08
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       08:33:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

13 Comments

  1. reko

    20 maja 2018, 18:35 o 18:35

    no to chyba pozamiatane...Tom już raczej nie odrobi, o ile nic przykrego się nie przytrafi. Ale ciekawe zaskoczenie, bo Yatesa do wygranej nikt nie typował, tzn. był w szerokim gronie faworytów, ale chyba nikt go nie obstawiał.

    • Bo

      21 maja 2018, 13:39 o 13:39

      Sebkaa obstawiał

  2. Qbear

    20 maja 2018, 19:06 o 19:06

    Na razie Yates bezbłędnie i bez kryzysów jedzie to Giro. Zobaczymy co przyniesie trzeci tydzień. Co by nie było, to imponuje formą.

  3. vip

    20 maja 2018, 19:49 o 19:49

    Yates to kolejny astamtyk i torowiec, przerobiony na grandtourowca, tak jak Wiggins. Coś to za duży skok formy w tym giro.

  4. undef

    20 maja 2018, 20:33 o 20:33

    Jest nadzieja na życie po Contadorze

  5. rob

    20 maja 2018, 21:51 o 21:51

    Prawda jest niestety brutalna.
    Trzeci tydzień pokaże kto wygra Giro.
    Jak dla mnie to Tom, jedzie najbardziej ekonomicznie. Dużo go nauczyła Vuelta. Takiej nauki jeszcze nie ma Yeats, i mysle ze peknie tym bardziej ze druzyna na razie , az tak mocna nie jest, jakby to wygladalo na papierze.
    Zobaczymy na c zasowce czy liderzy zaczną go atakować, stopni na podium jest mało a chętnych kilku.
    Froom
    Pinot
    Pozovido
    Dumulin ....
    Ciekawe to Giro ze hej...

  6. XMM2

    20 maja 2018, 21:54 o 21:54

    Froom już bez szans na wygraną. Yates niesamowity, ale trzeci tydzień zweryfikuje, jak jedzie bez dopingu to przegra, dla mnie Dumoulin jest teraz głównym faworytem. Obstawiając pierwsza trójkę na koniec to Dumoulin, Yates, Pinot.

    • Wlada

      21 maja 2018, 08:20 o 08:20

      Jedzie na wieloletnim dopingu terbutalinowym

  7. Karol

    21 maja 2018, 12:17 o 12:17

    Przeciez Szymonowi to koks az wylatuje uszami. Gosc jest tak nabuzowany jak najwieksi koksiarze z czasow EPO.

    • pablos

      21 maja 2018, 12:33 o 12:33

      No coś on za mocno wygląda, wyrósł jak filip z konopii

      • rob

        21 maja 2018, 14:08 o 14:08

        Nie. Dobry był. Ale teraz aż za dobry. Czekam aż peknie jak to już bracia pokazywali wielokrotnie. Nawet sam powtarza dokad nogi poniosa, czyli obawia sie kryzysu...

  8. tomek

    21 maja 2018, 16:41 o 16:41

    Przypomnę rok 2016 i niejakiego Kruijswijka który po osiemnastym etapie miał 4:43 przewagi nad Nibalim jak to się skończyło wszyscy wiemy

    • Adrian4900

      21 maja 2018, 21:22 o 21:22

      Skończyło się tym że na zjazdach upadł i uszkodził żebra które przeszkadzały mu do końca wyścigu 😛

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: